Milin amerykański - jak ograniczyć ekspansywność pnącza? [Porada eksperta]

2020-08-18 10:03
Milin amerykański
Autor: GettyImages

Jak się niedawno doczytałam milin amerykański jest pnączem pięknym, ale ekspansywnym. Może jest jakiś cudowny sposób, żeby go poskromić i to najlepiej jeszcze przed posadzeniem? Zamierzałam kupić kilka roślin, a nie chciałabym zatruwać życia sobie i sąsiadom.

Michał Mazik
Radzi: Michał Mazik

Specjalista w zakresie uprawy roślin zielarskich oraz warzyw. W trakcie kariery zawodowej zajmował się: zakładaniem ogrodów (Polska), produkcją roślin ozdobnych i poradnictwem w centrach ogrodniczych (USA), pracą w sadach sadach (Anglia, Włochy). Autor kilku książek ogrodniczych. Ogrodnik z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

Z reguły nie ma problemu z ekspansywnością milina amerykańskiego - to nie podagrycznik. Wystarczy milin regularnie ciąć w okresie wiosennym. Jeśli terenu jest mało, a chce się uprawiać kilka okazów można jeszcze spróbować innego rozwiązania - milin po prostu uprawia się w dużych pojemnikach - wtedy wolniej rośnie. Aby ograniczyć problem z przemarzaniem donice można wkopać w ziemię, powiększając jednocześnie otwory w dnie.

>>Przeczytaj też: Rośliny ekspansywne - przemyśl, zanim posadzisz je w ogrodzie

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE