Dlaczego migdałek zasycha po kwitnieniu? [Porada eksperta]

2015-06-22 17:28

Mój migdałek rokrocznie po okresie kwitnienia zasycha (część pędów, w tym roku został 1). W tym roku wczesną wiosną spryskałam go środkiem grzybobójczym- niestety, to nie pomogło. Ścięłam wszystkie zaatakowane pędy. Nie wiem co robić dalej? Jest to migdałek szczepiony na pniu. Wiosną wygląda pięknie! Czytałam, że to jakaś choroba grzybowa. Nie wiem, czy teraz go czymś pryskać, czy lepiej wiosną? Proszę o pomoc.

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Migdałki niesty bardzo często chorują na chorobę o nazwie brunatna zgnilizna drzew pestkowych (monilioza), która powoduje zamieranie liści i pędów. Nie obędzie się bez oprysków. Trzeba opryskiwać drzewa kilka razy - najlepiej środkiem Topsin. Pierwszy raz tuż przed kwitnieniem, kiedy pąki już zaczynają sie rozwijać. Drugi oprysk wykonujemy w czasie kwitnienia i trzeci - zaraz po przekwitnięciu. Suche gałezie i pędy usuwamy. Do oprysku można też użyć środków Kaptan lub Rovral Flo.

Inne porady tego eksperta