
Jest absolwentką SGGW, wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Jej pasją są rośliny i obserwacja przyrody. Już na studiach zajmowała się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów oraz florystyką. Popularyzacja ogrodnictwa i przekazywanie wiedzy ogrodniczej innym sprawia jej wielką satysfakcję. Tworzy też fotograficzne portrety roślin.
Być może przez moment cyklamen został nieco "zaniedbany" - miał przez krótki okres zbyt sucho lub zbyt wilgotno. Taki, nawet krótkotrwały, okres niedogodnych warunków wystarczył, by wrażliwy na takie warunki cyklamen "odchorował", czego skutkiem było więdnięcie kwiatów oraz żółknięcie i opadanie liści.
Aby cyklamen zakwitł ponownie, konieczny jest okres spoczynku, którego początek objawiać się także będzie stopniowym żółknięciem i opadaniem liści. Należy wtedy przestawić doniczkę do chłodniejszego, ale widnego pomieszczenia, ograniczyć stopniowo podlewanie i całkowicie zaniechać nawożenia. Podczas okresu spoczynku podlewamy bulwę tylko tyle, aby nie zaczęła się marszczyć i kurczyć. Po tym okresie cyklamen ponownie zacznie wypuszczać młode liście i kwiaty. Wynosimy go wtedy z chłodu i zaczynamy obficiej podlewać (nie można dopuścić do przeschnięcia podłoża) i stopniowo rozpoczynamy nawożenie.
Polecany artykuł:
Inne porady tego eksperta