Czy można posadzić tulipany w gazonie? [Porada eksperta]

2021-09-28 7:17

Czy mogłabym posadzić tulipany w tzw. gazonach? Mam ich 15 sztuk w rzędzie i marzy mi się, żeby na wiosnę zakwitły w nich tulipany, a w lecie rosły pelargonie.

Kiedy sadzimy tulipany
Autor: Jupiterimages Tulipany sadzimy jesienią
Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Można oczywiście posadzić cebule tulipanów lub innych kwitnących wiosną roślin cebulowych także w pojemnikach, donicach i gazonach. Problem tkwi jedynie w odpowiednim zabezpieczeniu tych donic przed zimą, aby cebule nie przemarzły. Sposobów na zabezpieczenie roślin w donicach przed mrozem jest wiele: można wcześniej (już w czasie sadzenia cebul) ocieplić ściany pojemnika od wewnątrz styropianem; po pierwszych przymrozkach można też przykryć glebę w gazonie dodatkową warstwą torfu lub kory albo okryć gałązkami świerka lub jodły (stroiszem).

Inne porady tego eksperta

Kiedy i jak sadzić cebulki roślin kwitnących wiosną