Masz już dosyć odśnieżania łopatą? Oto 5 powodów dlaczego warto kupić odśnieżarkę

2022-12-19 17:11

Gdy opady śniegu są intensywne, odśnieżanie zajmuje nam dużo czasu. Szczególnie gdy powierzchnia wymagająca odśnieżania jest spora. Poznaj 5 powodów, dla których warto kupić odśnieżarkę. Łatwe odśnieżanie zimą.

Odśnieżarka
Autor: Husqvarna Z dmuchawą do śniegu Husqvarna o dużych osiągach można z łatwością przenieść śnieg w pożądane miejsce

Śnieżna zima nie musi się kojarzyć z ciężką pracą, łopatą pełną śniegu i bólem pleców. Jeśli powierzchnia do odśnieżania jest duża, warto pomyśleć o zainwestowaniu w odśnieżarkę. Dzięki niej szybko pozbędziemy się zalegającego śniegu, nawet tego ciężkiego i mokrego.

Dlaczego warto kupić odśnieżarkę?

1. Po pierwsze: odśnieżarką śnieg usuniesz szybko i z lekkością, pozostawiając sobie czas na spędzenie go z rodziną, przyjaciółmi lub na innych zimowych przyjemnościach. Zapomnisz o bólu pleców czy też o marznących dłoniach występujących podczas tradycyjnego usuwania śniegu.

2. Po drugie: chronisz środowisko. Tradycyjne metody używania środków chemicznych do rozpuszczania śniegu to już przeszłość. Piasek, popiół czy też sól uszkadzały nie tylko podłoże, na które zostały posypywane, ale także rosnące w pobliżu rośliny oraz naszą odzież i obuwie. Odśnieżarki nie niszczą środowiska, bowiem wszystko jest usuwane mechanicznie, przy pomocy ślimakowego podajnika.

3. Po trzecie: kupując odśnieżarkę z obrotowym kominem sam wybierasz gdzie usuwasz śnieg. Dzięki obrotowemu kominowi sam ustalasz, gdzie niepotrzebny biały puch znajdzie swoje miejsce. Dodatkowo śnieg wyrzucony na bok zostaje równomiernie rozłożony tak, że nie ma śnieżnych garbów jak przy ręcznej pracy.

4. Po czwarte: zapewniasz bezpieczeństwo sobie oraz innym. Kiedy pada śnieg, a następnie szybko przychodzi mróz, na chodnikach tworzy się lodowa tafla przykryta warstwą białego puchu. Jest szczególnie niebezpieczna dla pieszych, ponieważ może spowodować groźny upadek. Dlatego regularne odśnieżanie jest tak istotne.

5. Po piąte: zakup odśnieżarki to inwestycja na lata. Zapomnimy o corocznym kupowaniu łamliwych łopat, środków chemicznych i przede wszystkim zaoszczędzimy na czasie.

O czym warto pamiętać, kupując odśnieżarkę

Oto kilka wskazówek, które warto uwzględnić przed zakupem odśnieżarki. Aby odśnieżarka odpowiadała Twoim potrzebom:

  • oceń, jaka jest wielkość obszaru, który chcesz oczyszczać,
  • sprawdź, jakie są przeciętne opady śniegu w tej części kraju, w której mieszkasz,

Kupując odśnieżarkę spalinową z mocnym silnikiem i o dużej szerokości roboczej, możesz oszczędzić czas, szczególnie jeśli obszar jest duży i przykryty głębokim, ciężkim śniegiem. Mniejsze obszary przykryte suchym śniegiem wymagają mniejszych nakładów mocy. Dostępne na rynku odśnieżarki są wyposażone w silniki o różnych pojemnościach, różna jest też ich szerokość robocza.

  • Sterowanie odśnieżarką ze wspomaganiem kierownicy jest łatwiejsze niż innymi modelami. Wybierz model cechujący się wysoką sterownością, jeśli musisz często zakręcać. Przydaje się to podczas oczyszczania dużych, otwartych przestrzeni, gdzie trzeba często zawracać, a także podczas usuwania śniegu z wąskich, krętych ścieżek.
  • Model z elektrycznym rozrusznikiem sprawi, że uruchamianie urządzenia na zimnym powietrzu będzie bezproblemowe. Jest to niezwykle pomocne, szczególnie w te naprawdę zimne dni.
  • Aby wygodnie pracować w bardzo niskich temperaturach, należy wybrać model odśnieżarki z podgrzewanymi uchwytami.
Jak wybrać odśnieżarkę spalinową?