Grzejniki konwektorowe, czyli jak szybko ogrzać dom

2022-01-01 8:37 Materiał sponsorowany
Grzejniki konwektorowe Thermoval
Autor: Thermoval

W Polsce zima lubi zaskoczyć i czasem z dnia na dzień następuje nagłe i zdecydowane obniżenie temperatury. Urządzeniami, które pozwalają bardzo szybko podnieść temperaturę w domu, są grzejniki konwektorowe.

Każdy system ogrzewania domu wykazuje pewną bezwładność. Zanim przy niespodziewanych mrozach podłogówka zapewni pożądaną temperaturę w domu, może minąć kilka godzin. Bardzo skuteczne pod tym względem są grzejniki konwektorowe, które można zastosować jako doraźny środek na zapewnienie komfortu w domu. Grzejniki konwektorowe są wyposażone w wysoko wydajne grzałki, dzięki czemu pracują bardzo dynamicznie. W ciągu kilku-kilkunastu minut czuć wzrost temperatury w pomieszczeniu. Sprawdzą się nie tylko przy nagłych mrozach, ale także w innych sytuacjach. Na przykład jeśli regularnie opuszczamy dom na dłuższe okresy albo przyjeżdżamy jesienią lub zimą do domku letniskowego. Po włączeniu grzejników konwektorowych we wnętrzu bardzo szybko zrobi się ciepło i przytulnie.

Spis treści

  1. Zalety grzejników konwektorowych
  2. Grzejniki konwektorowe Thermoval serii T 18 ED
  3. Grzejniki konwektorowe Thermoval serii T 19 WiFi

Zalety grzejników konwektorowych

Grzejnik konwektorowy to nieduże urządzenie w estetycznej obudowie , najczęściej koloru białego. Jego wymiary to mniej więcej 40 cm wysokości i od 50 do 90 cm szerokości, wiec nie zajmuje dużo miejsca. Na rynku są dostępne modele o różniej mocy, więc można łatwo dopasować grzejnik do potrzeb, np. wielkości i rodzaju pomieszczenia w celu utrzymania komfortowej temperatury. Grzejniki konwektorowe są przystosowane do tego, żeby powiesić je na ścianie, ale nie muszą tam wisieć cały rok. Ich demontaż jest też niezwykle prosty. Instalację grzejnika może wykonać każdy, kto potrafi posługiwać się śrubokrętem i wiertarką, żeby zainstalować grzejnik na ścianie. Taki grzejnik można też postawić w dowolnym miejscu każdego pomieszczenia, a w razie potrzeby przenosić z pokoju do kuchni lub sypialni, albo na odwrót. Grzejniki konwektorowe Thermoval serii T 18 ED i serii T19 WiFi wykonane są w technologii, pozwalającej na wykorzystywanie ich w łazience – z zachowaniem odpowiednich odległości od źródeł wody (stopień ochrony IP 24).

Grzejniki konwektorowe są urządzeniami nowoczesnymi. Można w nich regulować pożądaną temperaturę, a także programować ich pracę w trybie tygodniowym. Są również wyposażone w wygodne funkcje umożliwiające ekonomiczne korzystanie z nich na co dzień.

Grzejniki konwektorowe Thermoval
Autor: Thermoval Programowalny grzejnik elektryczny T18 ED marki Thermoval

Grzejniki konwektorowe Thermoval serii T 18 ED

Konwektor elektryczny Thermoval T 18 ED jest dostępny w 4 wariantach mocy: 500, 1000, 1500 i 2000 W. To urządzenia grzewcze wyposażone w elektroniczny termostat i programator tygodniowy. Mogą pracować w pomieszczeniach, w których panuje temperatura 0-35°C. Zakres regulacji ich temperatury to od 8 do 28°C z histerezą 0,5o. Mają zaprogramowany fabrycznie tryb Komfort (temperatura 21oC) i Eko - przydatny podczas dłużej nieobecności – utrzymujący temperaturę 17oC. W razie potrzeby ustawienia te można dowolnie zmienić i dostosować do własnych preferencji. Grzejniki konwektorowe Thermoval T 18 ED są wyposażone w elektroniczny przekaźnik Triak, który pozwala na automatyczną, płynną modulację mocy grzania w zależności od odczytywanej temperatury powietrza. Precyzyjny, elektroniczny pomiar temperatury wykrywa gwałtowne ochłodzenie powietrza, które może spowodować np. otwarcie okna, i automatycznie blokuje urządzenie na 15 minut.

Dzięki sterowaniu elektronicznemu działanie grzejników Thermoval T 18 ED można zaprogramować w układzie tygodniowym, co jest wygodne dla użytkowników i pozwala na ekonomiczne korzystanie z ogrzewania konwektorami. Tryb blokowania klawiszy zabezpieczy urządzenie, np. przed tym, żeby dziecko nie zmieniło ustawień.

Grzejniki konwektorowe Thermoval
Autor: Thermoval Programowalny grzejnik elektryczny T19 WiFi marki Thermoval

Grzejniki konwektorowe Thermoval serii T 19 WiFi

Konwektory z serii T19 są dostępne w 3 wariantach mocy: 1000, 1500 i 2000 W. Mogą pracować w pomieszczeniach, w których temperatura otoczenia wynosi 0- 40°C. Ich zakres regulacji temperatury obejmuje 5-40°C, z histerezą 2,5°C.

Grzejniki z serii T19 WiFi są wyposażone w sterowanie elektroniczne oraz moduł WiFi, który pozwala na zdalną obsługę za pomocą aplikacji Tuya Smart i smartfonu lub tabletu.

Grzejniki można obsługiwać również za pomocą panelu na obudowie. Przycisk trybu pracy pozwala ustawić grzanie z pełną mocą lub w trybie 50%. Przycisk temperatury służy do zaprogramowania pożądanej wartości z dokładnością do 1o, a timer – do nastawienia czasu pracy. Wszelkie nastawy są potwierdzane sygnałem dźwiękowym.

Grzejniki T19 wyposażone są w nowoczesną, wydajną grzałkę niskotemperaturową oraz bezpiecznik termiczny, który w razie przegrzania odcina dopływ prądu i wyłącza grzałkę. Gdy grzejnik ulegnie schłodzeniu, bezpiecznik ponownie uruchomi urządzenie, o ile nie zostanie wyłączone z sieci.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE