Coraz więcej inwestorów decyduje się na Inteligentny Dom. Z WIŚNIOWSKI smartCONNECTED jest wygodniej i bezpieczniej

2022-05-05 9:48 Materiał sponsorowany
Inteligentny dom WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Symulacja obecności w domu z wykorzystaniem asystenta głosowego jest możliwa dzięki systemom takim jak Inteligentny Dom WIŚNIOWSKI – kompleksowej idei kryjącej się pod nazwą smartCONNECTED.

Koniec z szukaniem pilota do bramy

Badania Somfy Polska pokazują, że dzisiaj już 40% Polaków korzysta z rozwiązań smart home. Użytkownicy domów jednorodzinnych coraz częściej inwestują w bezpieczne rozwiązanie zdalnego sterowania automatyką rolet czy bram wjazdowych i garażowych. Dzięki WIŚNIOWSKI smartCONNECTED wjazd do posesji i garażu pozostaje pod pełną kontrolą użytkownika aplikacji chronionej kodem dostępu, na wzór zabezpieczeń aplikacji bankowych.  

Z pilotem do bramy zwykle jest tak, że w momencie, w którym bywa najbardziej potrzebny, nie można go znaleźć. smartCONNECTED BOX marki WIŚNIOWSKI umożliwia otwarcie bramy za pomocą smartfona, który zawsze jest w zasięgu ręki. Z dedykowaną aplikacją użytkownik kontroluje wszystkie produkty marki: bramy, rolety, okna, drzwi, ogrodzenia, a także oświetlenie. Zdalne zarządzanie domem jest możliwe także za pomocą asystenta głosowego.

Kurier pod drzwiami, a Ciebie nie ma w domu?

Dzięki smartCONNECTED sterowanie wejściem do domu jest możliwe w każdej sytuacji. Kurierowi, który niespodziewanie przyjechał z paczką, można otworzyć bramę garażową, nie wychodząc z pracy. Podobnie innym osobom trzecim – na przykład oczekującej na otwarcie drzwi pomocy domowej. Użytkownik ma również kontrolę nad tym, czy brama lub drzwi zostały poprawnie zamknięte, a jeśli cokolwiek w tym obszarze budzi jego niepokój, aplikacja pozwala na zamknięcie drzwi i bramy garażowej oraz wjazdowej jednym kliknięciem.

Inteligentny dom WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Twoje dziecko zapomniało kluczy do domu?

Który rodzic nie doświadczył podobnej sytuacji? Z funkcją smartCONNECTED WIŚNIOWSKI odryglowanie drzwi bez konieczności opuszczania służbowego spotkania jest możliwe. Zdalna obsługa wejścia do domu i garażu oraz wjazdu do posesji pozwala uniknąć wielu stresowych sytuacji w życiu codziennym. A jeśli na domiar wszystkiego podobne przeciwieństwa losu mają miejsce podczas niekorzystnej pogody, dom z funkcją smartCONNECTED zyskuje dodatkowy wymiar bezpieczeństwa.

Oszczędzaj, sterując roletami z dowolnego miejsca na ziemi

Możliwość zdalnego sterowania roletami z aplikacją smartCONNECTED WIŚNIOWSKI poprawia efektywność energetyczną całego domu. Rozwiązanie połączone z czujnikiem temperatury ma wpływ na ekologiczny i ekonomiczny wymiar inwestycji. Zaprogramowanie rolet tak, by reagowały na zmiany warunków atmosferycznych, pozwala na praktyczną oszczędność energii wykorzystanej do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Przykładowo, z funkcją smartCONNECTED użytkownik ma możliwość zaplanowania scenariusza, dzięki któremu rolety zamkną się automatycznie, gdy temperatura w pomieszczeniu przekroczy wyznaczoną przez niego temperaturę. Zdalne sterowanie roletami pozwala również na ochronę szyb okna przed niespodziewanym gradem czy domowych roślin przed zbyt ekspansywnym oddziaływaniem promieni słonecznych.

Zapomnij o pożyczaniu kluczy Twoim gościom

smartCONNECTED WIŚNIOWSKI pozwala na tworzenie dodatkowych stałych lub czasowych dostępów do aplikacji. Zamiast pożyczać klucza rodzinie czy znajomym, którzy przyjeżdżają na tygodniowy pobyt, istnieje możliwość utworzenia czasowego dostępu dla nowego użytkownika w aplikacji smartCONNECTED, z którym zyskuje możliwość otworzenia domu w dowolnym momencie bez konieczności umawiania się na konkretną godzinę. Swoboda i elastyczność, którą umożliwia ta opcja, to kolejny ważny atut inteligentnych rozwiązań marki WIŚNIOWSKI.

Symuluj obecność w domu podczas urlopu

Kolejny wymiar bezpieczeństwa inwestycji z funkcją smartCONNECTED daje możliwość symulowania obecności właściciela w domu. Na wakacjach czy w podróży służbowej, użytkownik smartCONNECTED może sprawić, by jego dom wyglądał, jakby właściciele domu byli na miejscu. Funkcja symulacji obecności co rano automatycznie otworzy rolety, sprawiając, że wszystko będzie wyglądało tak, jak co dzień. W nocy rolety zamknął się, a światła zgasną i nikt nawet nie zorientuje się, że dom stoi pusty.

Inteligentny dom WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Inteligentny dom uczy się Twojego zachowania

smartCONNECTED oferuje również możliwość kreowania scenariuszy, dzięki którym jednym kliknięciem uruchomionych zostaje wiele funkcji jednocześnie. Na przykład “scenariusz wyjście” może zamykać wszystkie urządzenia i gasić światła, gdy użytkownik opuszcza dom. Analogicznie “scenariusz powitanie” otwiera bramy, drzwi i rolety, zaświecając światło w momencie powrotu właściciela. Automatyka pozwala na wyzwolenie scenariusza w zależności od stanu czujnika obecności, otwarcia czy temperatury. Jedna centrala smartCONNECTED Box może kontrolować do 100 urządzeń w technologii io-homecontrol. System Inteligentny Dom – WIŚNIOWSKI jest odpowiedzią na najbardziej zaawansowane potrzeby klienta w obszarze obsługi stolarki otworowej i ogrodzeń. Kompleksowa idea kryjąca się za nazwą smartCONNECTED to inwestycja w bezpieczeństwo i najwyższy komfort użytkowania domu.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE