Uruchomienie własnej elektrowni słonecznej w 4 prostych krokach

2020-07-07 10:12 Materiał sponsorowany
Instalacja fotowoltaiczna - AVIA Solar
Autor: AVIA Solar Realizacja AVIA Solar, Bolesławiec, 8,5 kWp

Rynek fotowoltaiki w Polsce od kilku ostatnich lat odnotowuje dynamiczny wzrost. Przybywa nowych firm dostarczających coraz bardziej nowoczesne rozwiązania do stworzenia własnej elektrowni słonecznej. Istnieją liczne formy dofinansowania inwestycji w panele fotowoltaiczne. Tylko jak w gąszczu tych wszystkich firm, ofert, dotacji i informacji znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie?

1. Przygotowanie elektrowni słonecznej oddaj w ręce fachowców

Dobra informacja jest taka: nie musisz być specjalistą od fotowoltaiki i elektrowni słonecznych, żeby korzystać z jej atutów. Wybierz z rynku taką firmę, która pomoże ci dokonać właściwego wyboru, wesprze na etapie pozyskania dotacji, będzie monitorować efektywność twojej domowej elektrowni — jednym słowem — otoczy cię fachową opieką i przeprowadzi przez cały proces inwestycyjny.

Jedną z najnowszych firm, oferującą nowoczesne rozwiązania na rynku fotowoltaiki w Polsce, jest AVIA Solar. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w sprzedaży energii elektrycznej i gazu (w ramach UNIMOT ENERGIA I GAZ sp. z .o.o.), AVIA Solar oferuje klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie instalacji elektrowni słonecznej w kilku wariantach cenowych — w zależności od wybranych modułów fotowoltaicznych i inwerterów — tak, aby klient mógł sam zdecydować, jaki poziom wydatków jest dla niego odpowiedni.

Najważniejsze to dobrze zacząć. Specjaliści AVIA Solar każde zapytanie ofertowe rozpatrują indywidualnie. Zapewniają najwyższy poziom doradztwa, w sposób jasny i zrozumiały podzielą się swoją fachową wiedzą, rozwieją wszelkie wątpliwości, których na początku naszej przygody z fotowoltaiką jest cała masa. Wszystko po to, aby przygotować rozwiązanie najbardziej dopasowane do naszych oczekiwań. Zespół monterów AVIA Solar to ludzie, którzy dbają o bezpieczeństwo podczas realizacji, posiadają wszystkie wymagane certyfikaty i uprawnienia, a przede wszystkim dysponują wieloletnim doświadczeniem w montażu instalacji fotowoltaicznych.

2. Szczegółowy audyt to połowa sukcesu

Już w czasie pierwszej rozmowy eksperci AVIA Solar postarają się określić potrzeby i warunki, w których realizowana będzie inwestycja. Następnie specjaliści przeprowadzą szczegółowy audyt fotowoltaiczny – online lub na miejscu inwestycji – który pozwoli dokładnie określić parametry techniczne instalacji i dobrać urządzenia tak, aby w pełni odpowiadały uwarunkowaniom lokalizacji, poszycia dachu oraz innych elementów konstrukcyjnych budynku. W przypadku instalacji gruntowych – określenie rodzaj gruntu i ewentualnych trudności z mocowaniem systemu montażowego. Po audycie przygotowana zostaje rekomendacja dostępnych rozwiązań wraz z kalkulacją kosztów dla inwestora. Po akceptacji przedstawionych warunków przygotowujemy się do instalacji – organizując logistykę dla całego wybranego zestawu urządzeń – panele, falowniki, systemu montażowe, okablowanie oraz pozostałe akcesoria jak i zgrywamy terminy z zespołem monterskim. Na podstawie rzetelnego audytu i wykonanego na tej podstawie projektu technicznego instalatorzy są przygotowani na montaż i to, co spotykają na miejscu  instalacji. 

3. Poznaj sposoby na dofinansowanie swojej elektrowni słonecznej

Większość programów oferujących dofinansowanie do inwestycji fotowoltaicznej ma na celu wsparcie gospodarstw domowych. Jako osoba fizyczna możesz skorzystać z dotacji rządowych i samorządowych. Eksperci AVIA Solar, oprócz kalkulacji kosztów, przedstawią wykaz dostępnych dotacji i ulg wraz z ofertę finansowania zewnętrznego twojej inwestycji. Co więcej, pomogą także w wypełnieniu  potrzebnych  wniosków.

  • Skorzystaj z dofinansowania w programie "Mój prąd”

Dzięki niemu możesz otrzymać dotację na budowę instalacji fotowoltaicznej. Wsparcie pokryje połowę kosztów kwalifikowanych, jednak nie może to być kwota większa niż 5 000 zł. W ten sposób możesz dofinansować wszystkie elementy instalacji, a szczególnie panele, okablowanie, inwertery, części do montażu, a nawet opłacić usługę montażu fotowoltaiki wykonaną przez fachowców. Zapewne otrzymasz maksymalną kwotę dofinansowania, ponieważ zwykle koszt instalacji fotowoltaicznej przekracza 10 tys. zł.

  • Skorzystaj z ulgi termomodernizacyjnej

Od dnia 1 stycznia 2019 roku każdy, kto poniesie wydatki na inwestycję termomodernizacyjną, może skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej podczas składania rocznego zeznania podatkowego. Ulga pozwala odliczyć od dochodu kwotę zainwestowaną w zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Maksymalna kwota, którą można odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej, wynosi 53 tys. zł. Do skorzystania z niej uprawnieni są właściciele już wybudowanych domów jednorodzinnych.

Avia Solar - fotowoltaika
Autor: AVIA Solar - Unimot Energia i Gaz "Mamy wykwalifikowane ekipy monterskie oraz własną sieć doświadczonych handlowców w całej Polsce"

4. Spokój na lata. Bezpieczna instalacja, gwarancja i stały monitoring

Montaż instalacji na domu jednorodzinnym w zależności od wielkości instalacji  trwa od 1 do 2 dni. Po zakończonym montażu instalatorzy AVIA Solar dokonają zgłoszenia podłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Na tym jednak nie kończy się ich zaangażowanie. Po uruchomieniu instalacji jej praca monitorowana jest online 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki platformie online w każdej chwili można sprawdzić, jak efektywnie zamontowane panele słoneczne produkują prąd. Przez cały czas działania instalacji aktywna będzie usługa serwisowania urządzeń. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoja instalacja fotowoltaiczna jest w pełni sprawna i nie musisz ingerować w jej pracę.

Ważnym aspektem jest temat gwarancji dla urządzeń wchodzących w skład instalacji. Nie tylko same okresy gwarancji są istotne, lecz także to, kto jej udziela i gdzie można dochodzić ewentualnych roszczeń i w jakiej formie.

Warto podkreślić, że AVIA Solar jest gwarantem dla swoich klientów, co jest znaczącą przewagą nad ofertami konkurencji. Co to oznacza? Przede wszystkim spokój i brak dociekania, szukania i wertowania kart gwarancyjnych producentów urządzeń, które składają się na jego instalację. W AVIA Solar stawiamy na komfort użytkowania przez lata. Będąc gwarantem dla klienta bierzemy na siebie odpowiedzialność za kontakt z producentami i realizację całego procesu.

Postaw na AVIA Solar
Avia Solar - fotowoltaika

Autor: AVIA Solar - Unimot Energia i Gaz

" Mamy też za sobą kilka instalacji o mocach ponad 30 kWp zrealizowanych dla małych i średnich firm"

AVIA Solar to najwyższej jakości urządzenia, 25 lat gwarancji na produkty, współpraca z czołowymi producentami paneli fotowoltaicznych na świecie oraz w Polsce, oferta dostosowana do twoich potrzeb oraz fachowy i doświadczony zespół.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE