Dach solarny SunRoof: nowoczesne pokrycie dachu zintegrowane z fotowoltaiką

2021-12-27 14:49
dach solarny
Autor: SUNROOF Na dach solarny, czyli zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi potrzeba mniej materiałów niż na rozwiązanie standardowe - pokrycie plus panele PV

SunRoof to połączenie paneli fotowoltaicznych z pokryciem dachu. Taki dach solarny pozwala uzyskać trwałe, estetyczne i przynoszące zyski zwieńczenie domu.

Część inwestorów powstrzymuje się przed zamontowaniem paneli fotowoltaicznych z obawy o to, że będą się źle komponowały z gotowym dachem, przez co budynek straci na atrakcyjności wizualnej. Dachy solarne jak SunRoof, czyli 2 w 1 są odpowiedzią na tego typu wahania, ponieważ zastępują tradycyjne pokrycia dachowe. Decyzję o wyborze dachu solarnego trzeba podjąć na etapie przygotowywania projektu nowego domu lub projektu remontu starego domu, którego zakres obejmuje przebudowę i/lub wymianę pokrycia dachu. Dobrze zaplanowana inwestycja w dach SunRoof pozwoli uzyskać atrakcyjny efekt wizualny i zapewni darmową energię elektryczną do zasilania urządzeń elektrycznych i/lub elektrycznego ogrzewania domu. Znacząco podniesie także wartość nieruchomości i zwróci się w ciągu 5-7 lat.

Założeniem systemu SunRoof jest całkowite uwolnienie się od energii wytwarzanej ze spalania węgla i zwrot ku ekologicznej przyszłości. Dachy solarne są bardzo wydajne i mogą w całości zaspokajać zapotrzebowanie na energię elektryczną w domu.

dach solarny
Autor: SUNROOF Połać dachu solarnego nie musi być w całości pokryta panelami. Połączenie na przykład z tradycyjną dachówką prezentuje się nie mniej efektownie

SunRoof: bezpieczeństwo i trwałość

Dach solarny SunRoof 2 w 1 składa się z trzech warstw:

  • systemu izolacji zapewniającego 100% wodoszczelność,
  • podkonstrukcji montażowej
  • zewnętrznej warstwy z modułów monokrystalicznych typu glass-glass przekształcających promienie słoneczne w energię elektryczną.

Całość działań podejmowanych podczas instalacji dachu SunRoof oraz nieprzypadkowy dobór materiałów są gwarancją solidności i bezpieczeństwa konstrukcji. Pomimo pozornej delikatności powierzchni pokrycia jest ono trwałe i posłuży na lata.

Jakość dachów solarnych osiągnięto dzięki wieloletnim, specjalistycznym testom i badaniom. Wypracowano jeden sprawdzający się model, który jest szczelny, a jednocześnie zapewnia właściwą termoregulację obiektu i kompletną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki temu możemy cieszyć się niezależnością energetyczną, dbając o środowisko naturalne.

dach solarny
Autor: SUNROOF SunRoof - rozwiązanie pozwala wkomponować panele w pokrycie w taki sposób, by były niemal niewidoczne

SunRoof: opinie

  1. Dach solarny 2 w 1 to jeden produkt, który spełnia wszystkie funkcje tradycyjnego dachu (chroni i izoluje), a dodatkowo wytwarza energię elektryczną.
  2. Do budowy dachu SunRoof zintegrowanego z ogniwami fotowoltaicznymi potrzeba mniej materiałów niż do wykonania dachu standardowego z zamontowanymi na nim panelami fotowoltaicznymi, dzięki czemu pokrycie jest tańsze, lżejsze i bardziej ekologiczne, a jego wykonanie trwa krócej (3-10 dni w zależności od rodzaju dachu).
  3. Rozwiązanie jest elastyczne - umożliwia zintegrowanie dachu solarnego z większością tradycyjnych materiałów używanych do wykonania poszycia.
  4. Moduły fotowoltaiczne glass-glass są ultra lekkie, ultra cienkie, ale bardzo wytrzymałe. Cechuje je bardzo wysoka efektywność. Mają dłuższą żywotność w porównaniu z innymi, alternatywnymi opcjami dostępnymi na rynku.
  5. SunRoof pokrywa całą powierzchnię dachu, co pozwala zmaksymalizować korzyści z inwestycji w odnawialne źródła energii.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE