Montaż okien dachowych. Sprawdź, jakie są koszty montażu okien na poddaszu

2014-09-18 9:07
Okna połaciowe fakro
Autor: FAKRO Już w 2007 roku firma FAKRO zastosowała w systemie na podczerwień dotykowy panel sterujący, dwa lata później dostępny on był również w systemie Z-Wave

Koszty montażu okien dachowych zależą przede wszystkim od tego, jaki rodzaj i standard okien wybierzesz. Sprawdź, ile będzie kosztował montaż okien na poddaszu o powierzchni 70 mkw. Wycenę dla siedmiu okien dachowych przygotowała firma Fakro.

Przestrzeń poddasza będzie podzielona na siedem pomieszczeń o podobnej powierzchni. Komfortowe doświetlenie każdego z nich zapewni jedno okno dachowe o wymiarach 78 x 140 cm.

Rozwiazanie ekonomiczne (wariant I)

Najtańsze będą okna obrotowe FTS-V U2 V22 o współczynniku przenikania ciepła U w = 1,4 W/(m2.K). Mają jednokomorowe pakiety szybowe wypełnione argonem, z hartowaną szybą zewnętrzną i wewnętrzną termoizolacyjną o Ug = 1,1 W/(m2.K). W oknach są nawiewniki (V22). Ponieważ dach jest kryty dachówką zakładkową, dobrano do niej standardowe kołnierze EZV-P do pokryć falistych o profilu do 45 mm. Głębokość osadzenia okna (V – środkowa z trzech możliwych) pozwala opuścić jego ramę do poziomu izolacji w połaci dachowej, dzięki czemu można lepiej docieplić okna oraz poprawić estetykę dachu. Żeby ochronić wnętrza przed nadmiarem światła słonecznego, okna będą wyposażone w rolety przyciemniające ARP.

Komfort dla wygodnych - okna uchylno-obrotowe (wariant II)

Zapewnią go okna uchylno-obrotowe FPP-V U3. Dzięki potrójnemu systemowi uszczelek mają najwyższą klasę szczelności (IV) i współczynnik przenikania ciepła Uw = 1,3 W/(m2.K). Zmianę sposobu otwierania umożliwia przełącznik umieszczony w połowie wysokości ościeżnicy. Także te okna będą zamontowane w dachu w kołnierzach EZV-P. Komfort podniesie również osłonięcie okien od zewnątrz markizami AMZ wykonanymi z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szklanych. Nie tylko zacienią wnętrze, zatrzymując ostre światło słoneczne, ale również zapobiegną nadmiernemu przegrzewaniu się pomieszczeń.

Superenergooszczędne okna na poddasze (wariant III)

Tu stawia się na ograniczenie straty ciepła przez okna. Wybrano więc te z profilem skrzydła pogrubionym o 50% (w stosunku do standardowych okien) – okna o podwyższonej osi obrotu FTT U6 Thermo. Dzięki tej konstrukcji i dwukomorowemu pakietowi szybowemu o U g = 0,5 okna osiągają współczynnik Uw równy 0,8 W/(m2.K) i izolacyjność akustyczną na poziomie 38 dB. Aby jeszcze bardziej ograniczyć straty ciepła, okna montuje się ze specjalnymi kołnierzami EHV-AT, za sprawą których Uw spada do 0,71 W/(m2.K). Wybierając tak ciepłe okna, powinno się zainwestować także w zestawy izolacyjne XDK składające się z akcesoriów gwarantujących szczelne połączenie okna z warstwami izolacyjnymi dachu i zabezpieczenie ocieplenia przed zawilgoceniem. Latem komfort termiczny na poddaszu zapewniają markizy zewnętrzne.

Wysokość montażu okien na poddaszu

Aby bez problemu można było podejść do otwartego okna, modele obrotowe lepiej montować na wysokości 130-140 cm od podłogi – wtedy oś obrotu skrzydła wypadnie ponad głową obsługującej je osoby. Niżej, 110-120 cm nad podłogą, można umieścić okna uchylno-obrotowe lub o podwyższonej osi obrotu, ale ich góra powinna się znaleźć na wysokości nie mniejszej niż 2 m od podłogi, ponieważ w górnej części mają nawiewniki.

Wycena montażu okien dachowych na poddaszu o powierzchni 70 mkw.

Wariant I za 14 349 zł

Siedem okien obrotowych FTS-V U2 V22 o wymiarach 78 x 140 cm – 8231 zł
Siedem kołnierzy do pokryć falistych EZV-P – 2075 zł
Siedem przyciemniających rolet wewnętrznych ARP – 1593 zł
Łączny koszt brutto materiałów to 11 899 zł
Orientacyjny koszt montażu okien z akcesoriami wynosi 2450 zł
Łączny koszt brutto wstawienia okien na poddaszu to 14 349 zł

Wariant II za 21 255 zł

Siedem okien uchylno-obrotowych FPP-V U3 o wymiarach 78 x 140 cm – 14 930 zł
Siedem kołnierzy do pokryć falistych EZV-P – 2075 zł
Siedem markiz zewnętrznych AMZ – 1800 zł
Łączny koszt brutto materiałów to 18 805 zł
Orientacyjny koszt montażu okien z akcesoriami wynosi 2450 zł
Łączny koszt brutto wstawienia okien na poddaszu to 21 255 zł

Wariant III za 30 111 zł

Siedem okien o podwyższonej osi obrotu FTT U6 Thermo o wymiarach 78 x 140 cm – 21 094 zł
Siedem kołnierzy uniwersalnych EHV-AT Thermo – 2807 zł
Siedem zestawów izolacyjnych XDK – 1610 zł
Siedem markiz zewnętrznych AMZ – 1800 zł
Łączny koszt brutto materiałów to 27 311 zł
Orientacyjny koszt montażu okien z akcesoriami wynosi 2800 zł
Łączny koszt brutto wstawienia okien na poddaszu to 30 111 zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie