Markizy do okien dachowych – nie daj się upałowi!

2022-07-29 10:28 Materiał sponsorowany
Markizy FAKRO
Autor: FAKRO Markiza chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem do 8 razy lepiej w porównaniu z osłonami wewnętrznymi

Trudno nam sobie wyobrazić poddasze bez okien dachowych, które już na stale zagościły w naszej architekturze. Montowane są zarówno w nowo powstających budynkach jak i w adaptowanych poddaszach. Usytuowanie okien w skośnym dachu powoduje, że dostarczają one dużą ilość życiodajnego, naturalnego światła. Odpowiednia kontrola ilości ciepła i światła napływającego do pomieszczenia pozwala przekształcić poddasze w miejsce, w którym możemy komfortowo wypoczywać i pracować. FAKRO posiada szeroka gamę akcesoriów zewnętrznych skutecznie chroniących wnętrza na poddaszu przed nadmiernym przegrzewaniem, a jednym z nich jest markiza.

Ochrona poddasza przed przegrzaniem

Latem, podczas gorących dni do wnętrza pomieszczenia napływa promieniowanie słoneczne, które może spowodować podwyższenie temperatury na poddaszu. Aby temu zapobiec zaleca się stosowanie akcesoriów zewnętrznych – markiz lub rolet zewnętrznych. Firma FAKRO przetestowała skuteczność ochrony przed nagrzewaniem pomieszczeń za pomocą różnych osłon przeciw­słonecznych. Markiza zewnętrzna zamontowana na oknie dachowym chroni przed nagrzaniem poddasza do ośmiu razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca. Akcesoria wewnętrzne w ograniczo­nym stopniu chronią przed ciepłem słonecznym, a ich głównym zada­niem jest dekoracja wnętrza oraz regulacja ilości światła. Szczególnie ważne jest stosowanie akcesoriów zewnętrznych w mocno nasłonecz­nionych pomieszczeniach od strony południowej.

Markizy FAKRO
Autor: FAKRO Zasunięta markiza skutecznie zacienia wnętrze przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności

Markiza zewnętrzna na okno dachowe

Optymalnym rozwiązaniem jest markiza zewnętrzna, która absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni przed uciążliwym upałem. Dzięki niej temperatura w pomieszczeniu może obniżyć się nawet o 10 stopni Celsjusza, przez co ogranicza lub całkowicie elimi­nuje korzystanie z energochłonnej klimatyzacji. Dodatkowo markiza skutecznie zacienia wnętrze, przy jednoczesnym zapewnieniu widocz­ności na zewnątrz. Co więcej, markiza powoduje równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed szkodliwym oddzia­ływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem. Markiza chroni również przed szkodliwym promieniowaniem UV, a zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel.

W ofercie FAKRO dostępne są marki­zy ręczne AMZ, a także elektryczne w trzech wersjach sterowania: całkowicie samoczynna, automatycz­na obsługa – AMZ Solar; zasilana prą­dem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave – AMZ Z-Wave; zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą aplikacji wBox ze smartfona – AMZ WiFi.

Markizy FAKRO
Autor: FAKRO Markiza zapewnia spadek temperatury wewnętrznej nawet o 10 stopni Celsjusza

Wypróbuj markizę za darmo!

Markizy zamontowane na oknach dachowych umożliwiają znaczne ograniczenie nagrzewania pomiesz­czeń podczas upalnych dni. Jeśli chcesz się o tym przekonać to wypróbuj już dziś markizę AMZ za darmo. Wystarczy kupić, zamonto­wać i testować markizę przez mini­mum 2 miesiące. Jeśli nie będziesz zadowolony – możesz ją zwrócić.

  • Szczegóły naszej promocji znajdziesz na: TUTAJ >>>
Markizy FAKRO
Autor: FAKRO Markiza FAKRO chroni nasze oczy przed szkodliwymi refleksami
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie