Atmosfera wnętrza zależy od okien. Okna PRIMO WIŚNIOWSKI – zaproszenie dla naturalnego światła

2023-04-17 13:30 Materiał sponsorowany

Światło to dodatkowy element dekoracyjny, który wykorzystują architekci przy projektowaniu wnętrz. Gra światła i cienia decyduje również o atmosferze kreowanego wnętrza. Jako społeczeństwo ponad 90% czasu spędzamy we wnętrzach, które – ze względu na dobroczynny wpływ naturalnego światła na jakość wypoczynku czy koncentracji – powinny zostać maksymalnie doświetlone. Okna marki WIŚNIOWSKI to gwarancja odpowiedniej ilości naturalnego światła w domu, a zarazem poczucie spokoju związane z zachowaniem wysokich parametrów termicznych obiektu.

Okna WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Salon pełen światła

O ilości naturalnego światła we wnętrzach decyduje nie tylko rozmiar szyby, ale również jej przezierność wyrażona współczynnikiem [Lt] oraz umiejscowienie okien względem stron świata. Okna w części dziennej domu, czyli salonie i jadalni, warto usytuować od południowej lub zachodniej strony domu – tam, gdzie będziemy mogli korzystać ze słońca przez większą część dnia.

Okna WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Salon nierzadko koresponduje z zewnętrznym tarasem, który jest przedłużeniem naszego wnętrza. Warto zadbać o duże przeszklenie łączące te dwie powierzchnie. Najlepszym rozwiązaniem w podobnym układzie będą drzwi tarasowe PVC PRIMO HST marki WIŚNIOWSKI, oferujące szerokie możliwości przeszklenia. 

Zdaniem eksperta
Ireneusz Wierciak, WIŚNIOWSKI

Autor: WIŚNIOWSKI

Z roku na rok trendy architektoniczne wymagają od firm produkujących okna coraz większych powierzchni szybowych. Klienci oczekują dzisiaj dużych, ale jednocześnie szczelnych i bezpiecznych pakietów szybowych ze szkła hartowanego lub laminowanego, które zapewni odpowiednią wytrzymałość szklenia w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Firma WIŚNIOWSKI pakiety szybowe produkuje samodzielnie, troszcząc się o ich perfekcyjne wykonanie na każdym etapie produkcji – od kontroli jakości zespoleń, aż po wychwytywanie wad szkła przez najnowocześniejsze skanery w branży.

Ireneusz Wierciak, Product Marketing Manager WIŚNIOWSKI

Niektórzy inwestorzy obawiają się dużych przeszkleń od południa ze względu na nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń latem, podczas gdy okna od południowej ekspozycji domu łatwo zabezpieczyć, na przykład doposażając je w automatyczne rolety PROTECTA marki WIŚNIOWSKI. Dzięki automatycznym roletom zewnętrznym mieszkańcy mają pełną kontrolę nad intensywnością wpadającego do salonu słońca.

Okna WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Okna na dobry sen

Człowiek potrzebuje światła, by zdrowo żyć. Naturalne światło ma wpływ na efektywność umysłową, nastrój czy zdrowie. Jego odpowiednia ilość decyduje o syntezowaniu przez organizm witaminy D, ma również znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania w rytmie dobowym, a więc odpowiada za dobry sen. A ponieważ ilość światła we wnętrzach tak mocno uzależniona jest od odpowiedniej stolarki, wyboru okien do sypialni warto dokonywać świadomie.

Okna WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Okna do sypialni powinny być przede wszystkim bezpieczne. Stawiając na okna PVC PRIMO, inwestor zyskuje możliwość wyboru okien o podwyższonej odporności na włamanie SECURITY 1 lub SECURITY 2, wyposażonych w dodatkowe elementy utrudniające wyważenie. Skuteczność antywłamaniową okien PVC PRIMO potwierdzają także certyfikaty bezpieczeństwa w klasie RC2, które produkt zawdzięcza między innymi wklejanym, laminowanym szybom antywłamaniowym.

W miejscu, w którym odpoczywa się po długim, intensywnym dniu pracy, warto zadbać również o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników. Okna WIŚNIOWSKI oferują opcję “tilt first” – która uniemożliwia niekontrolowane otwarcie okna na oścież. Zamiast tradycyjnego układu: klamka w poziomie – pełne otwarcie, klamka w pionie – uchył, pociągnięcie za klamkę pozwoli w pierwszej kolejności wyłącznie na uchylenie okna. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko chwytające za klamkę jest chronione przed niebezpieczeństwem wypadnięcia przez okno. Czasu odpoczynku nie zakłócą również niepożądane hałasy. Okna WIŚNIOWSKI gwarantują komfort akustyczny na poziomie 38 dB.

Okna bez granic

Jednym z niegasnących od lat trendów architektonicznych jest integracja projektowanego wnętrza z zewnętrznym krajobrazem. Efekt zaproszenia przyrody do środka architekci zyskują poprzez wykorzystanie jak największych powierzchni przeszkleń z minimalną ilością podziałów i obniżeniem progów.

Okna WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Idąc w sukurs opisanym trendom, pierwszeństwo naturze oddali twórcy systemu SkyMotion Max WIŚNIOWSKI. Drzwi tarasowe HST SkyMotion Max to przede wszystkim 10% więcej światła i pełna otwartość na… ruch nieba. Większe przeszklenie, unikalna konstrukcja ościeżnicy, niskie profile i obniżona szyna jezdna – to tylko kilka cech nowego produktu, podkreślanych przez projektantów z firmy WIŚNIOWSKI.

Niski próg z obniżoną wysokością szyny jezdnej jest jednocześnie bezpiecznym przejściem pomiędzy wnętrzem a tarasem – dostosowanym do potrzeb dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Obniżona wysokość szyny jezdnej pozwala uniknąć niepotrzebnych potknięć w progu okna, chroniąc osoby szczególnie narażone na upadki.

Obsługa drzwi tarasowych HST SkyMotion Max jest bardzo prosta. Zoptymalizowany rozkład masy sprawia, że skrzydło jezdne pracuje niezwykle lekko. Otwieranie i zamykanie nie wymaga siłowania się z systemem. Lekkie i ciche domykanie to zasługa zasuwnicy wyposażonej w haki ryglujące. Ich dodatkowym atutem jest bezpieczna funkcjonalność – w odróżnieniu od standardowych zasuwnic bolcowych – haki ryglujące w fazie otwarcia licują się z profilem, dzięki czemu żaden niezabezpieczony element nie wystaje, a tym samym nie zakłóca powierzchni przejścia.

Okna WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Kuchnia z widokiem

Funkcjonalne okna w nowoczesnym budownictwie pozwalają na optymalizację w każdym obszarze  funkcjonowania. Przestrzenne okno usytuowane tuż nad kuchennym blatem, nie tylko zaprasza do środka tak niezbędne w kuchennych aktywnościach naturalne światło, ale stanowi również doskonały punkt obserwacyjny. Podczas przygotowywania codziennych posiłków, czy przy zmywaniu naczyń – użytkownik kuchni pozostaje w kontakcie z ogrodem, może mieć na oku bawiące się na zewnątrz dzieci, doglądać wejścia od ulicy czy relaksować się, korzystając z atrakcyjnych widoków.

Okna WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Miejsce pod oknem

Wybitny brytyjsko-amerykański architekt Christopher Alexander skoncentrowany na projektowaniu, które w centrum stawia potrzeby człowieka, w swojej książce “Język Wzorców” opisał koncepcję tzw. “window place” – miejsca przy oknie – jako jednego z koniecznych wzorców projektowych dla przestrzeni użytkowych. Miejsce pod oknem to twórcza przestrzeń do czytania, popołudniowej drzemki, pracy zdalnej, słuchania muzyki, medytacji, rozmyślania lub spożywania posiłków. Jej istotnym elementem jest okno i... fotel, kanapa, krzesło, pufa, materac – miejsce, w którym można swobodnie usiąść. Zastosowanie wzorca projektowego "window place” doskonale obrazuje poniższa realizacja z oknem PRIMO marki WIŚNIOWSKI w tle – wiklinowy fotel z białym wypełnieniem, w otoczeniu kolorystycznie odpowiadających, przestrzennych drzwi tarasowych.

Okna WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Komfort świetlny nie wyklucza dobrej termoizolacji

Duża ilość okien w budynku i obszerne przeszklenia mogą iść w parze z optymalną temperaturą pomieszczenia. Okna PRIMO marki WIŚNIOWSKI charakteryzuje atrakcyjny dla branży współczynnik przenikania ciepła na poziomie nawet 0,76 W/m2K. W praktyce oznacza to o 30% mniej strat ciepła. Inwestycja w okna PRIMO marki WIŚNIOWSKI – jakościową stolarkę o jednym z najniższych współczynników przenikania – to gwarancja oszczędności energii i niższych rachunków za energię. Okna PVC PRIMO WIŚNIOWSKI można także rozliczyć w ramach ulg i dofinansowania w programie “Czyste Powietrze”: https://www.wisniowski.pl/czyste-powietrze.

Partnerzy
Pozostałe podkategorie