| muratordom.pl » Wnętrza » Pokoje dla dzieci » Urządzasz pokój dla dziewczynki? Oto meble i dodatki idealne do zabawy oraz nauki

Urządzasz pokój dla dziewczynki? Oto meble i dodatki idealne do zabawy oraz nauki

W pokoju dla dziesięciolatki wygospodaruj miejsce do zabawy, nauki i odpoczynku. W takim wnętrzu powinny się znaleźć: wygodne biurko, stabilne łóżko, poduszki i przestrzeń do zabawy. Zobacz naszą aranżację.

Pokój dziewczynki to sypialnia, bawialnia i gabinet w jednym

Pokój ucznia ma wiele funkcji. Dlatego nie przeznaczaj dla dziecka najmniejszego pomieszczenia, bo szybko okaże się za ciasne. Nowy obowiązek dla niego, to dla ciebie konieczność przeorganizowania wnętrza i kupienia mu wygodnego biurka. Blat nie może być krótszy niż 120 cm. Powinieneś też mieć możliwość regulowania jego wysokości. W ten sposób mebel będzie rósł wraz z dzieckiem.

Do dobrej zabawy oprócz zabawek potrzebna jest przestrzeń. Na układanie klocków wystarczy ok. 1,5 m², ale do zabaw ruchowych trzeba ponad dwa razy większej powierzchni. Zaprojektowane przez nas wnętrze dla 10-letniej dziewczynki spełnia te wymagania.

Autor: Marcin Czechowicz

Zwróć uwagę na dobieranie kształtów mebli. Najpierw były białe, stojące półeczki z zaokrąglonymi narożnikami. Do nich dopasowano formę blatu (także białego)

Lampa Midsummer Ligot proj. Tord Boontje (Zoom); tablica Luns magnetyczna do pisania (IKEA); magnesy Handy (Fabryka Form); zegar Karlsson (studioindygo.pl); pościel Barnslig Park, bawełna (IKEA); półki Kubiki (glamstore); worek do siedzenia (dekoria.pl);

WARTO WIEDZIEĆ

Wzory i kolory w pokoju dla dziewczynki

Zasadą, która ułatwi ci harmonijną aranżację wnętrza jest powtórzenie tego samego koloru i motywu w kilku miejscach pokoju. Jeśli zastosujesz się do niej, wszystko naprawdę będzie pasowało do siebie. Wybierając narzutę w kwiatki na łóżko, dobierz do niej kilka kwiecistych dodatków: roletę, ramkę do zdjęcia czy poduszki. Dominujący kolor ścian nada ton pomieszczeniu. Powtórz go np. w dywanie i uzupełnij barwami z tej samej gamy (w tkaninach). Unikaj mocnych kontrastów i dużych wzorów w ostrych kolorach, jeśli twoje dziecko jest energiczne. Jego pokój powinien działać uspokajająco.

Kolory w pokoju dla dziewczynki

Pokój jest różowy (dziesięciolatki są bardzo romantyczne), jednak słodką dziecięcą tonację zastąpiliśmy mocniejszym odcieniem – głębokim amarantem. Przełamaliśmy go dodatkowo kilkoma ciemnymi akcentami: poduszki, tablica.

Meble w pokoju dziewczynki

Tablica jest ciekawym rozwiązaniem. Zamontowane do szafy wnękowej drzwi pomalowaliśmy farbą do tablic – można na niej pisać jak w szkole. Tu służy jako bardzo duży notes. Weź też pod uwagę, że do twojej córki zaczynają przychodzić koleżanki. Niepotrzebne są im ceremonialne fotele i stolik, ale poduchy – jak najbardziej. Wystarczy położyć mnóstwo poduszek na łóżku, by zyskać „kanapę”, inne rozrzucić na podłodze, dodać pufy, a z pewnością zmieści się bardzo liczne grono przyjaciółek.

Przeczytaj dodatkowo:
Pokój dla chłopca - kreatywny i niebanalny....

Podczas urządzania pokoju chłopca najważniejsze powinno być jego hobby. W zależności od tego, czy Twój syn...

Aranżacja pokoju dla chłopca. Pomysł na...

Pokój dla dwójki rodzeństwa przeszedł całkowitą metamorfozę. Nieduży, wąski i bez wyrazu pokój dziecięcy...

Jak urządzić pokój młodzieżowy? Zobacz nowoczesne...

Aranżując pokój młodzieżowy powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych zasad, tak, by nasze dorastające...

Malowanie pokoju dziecięcego - zdrowe farby do...

Podpowiadamy czego musisz się dowiedzieć o farbach do ścian planując remont pokoju dziecięcego. Dowiedz...

Jak urządzić pokój nastolatce? Doskonałe miejsce...

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić pokój nastolatce, nasz poradnik jest dla Ciebie. W pokoju młodzieżowym...

Aranżacja pokoju dziecięcego sprzyjająca...

Aranżacja pokoju dziecięcego to trudny temat dla wielu rodziców. Pojawia się bowiem pytanie, gdzie zmieścić...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.