| muratordom.pl » Wnętrza » Pokoje dla dzieci » Urządzasz pokój dla dziewczynki? Oto meble i dodatki idealne do zabawy oraz nauki

Urządzasz pokój dla dziewczynki? Oto meble i dodatki idealne do zabawy oraz nauki

W pokoju dla dziesięciolatki wygospodaruj miejsce do zabawy, nauki i odpoczynku. W takim wnętrzu powinny się znaleźć: wygodne biurko, stabilne łóżko, poduszki i przestrzeń do zabawy. Zobacz naszą aranżację.

Pokój dziewczynki to sypialnia, bawialnia i gabinet w jednym

Pokój ucznia ma wiele funkcji. Dlatego nie przeznaczaj dla dziecka najmniejszego pomieszczenia, bo szybko okaże się za ciasne. Nowy obowiązek dla niego, to dla ciebie konieczność przeorganizowania wnętrza i kupienia mu wygodnego biurka. Blat nie może być krótszy niż 120 cm. Powinieneś też mieć możliwość regulowania jego wysokości. W ten sposób mebel będzie rósł wraz z dzieckiem.

Do dobrej zabawy oprócz zabawek potrzebna jest przestrzeń. Na układanie klocków wystarczy ok. 1,5 m², ale do zabaw ruchowych trzeba ponad dwa razy większej powierzchni. Zaprojektowane przez nas wnętrze dla 10-letniej dziewczynki spełnia te wymagania.

Autor: Marcin Czechowicz

Zwróć uwagę na dobieranie kształtów mebli. Najpierw były białe, stojące półeczki z zaokrąglonymi narożnikami. Do nich dopasowano formę blatu (także białego)

Lampa Midsummer Ligot proj. Tord Boontje (Zoom); tablica Luns magnetyczna do pisania (IKEA); magnesy Handy (Fabryka Form); zegar Karlsson (studioindygo.pl); pościel Barnslig Park, bawełna (IKEA); półki Kubiki (glamstore); worek do siedzenia (dekoria.pl);

WARTO WIEDZIEĆ

Wzory i kolory w pokoju dla dziewczynki

Zasadą, która ułatwi ci harmonijną aranżację wnętrza jest powtórzenie tego samego koloru i motywu w kilku miejscach pokoju. Jeśli zastosujesz się do niej, wszystko naprawdę będzie pasowało do siebie. Wybierając narzutę w kwiatki na łóżko, dobierz do niej kilka kwiecistych dodatków: roletę, ramkę do zdjęcia czy poduszki. Dominujący kolor ścian nada ton pomieszczeniu. Powtórz go np. w dywanie i uzupełnij barwami z tej samej gamy (w tkaninach). Unikaj mocnych kontrastów i dużych wzorów w ostrych kolorach, jeśli twoje dziecko jest energiczne. Jego pokój powinien działać uspokajająco.

Kolory w pokoju dla dziewczynki

Pokój jest różowy (dziesięciolatki są bardzo romantyczne), jednak słodką dziecięcą tonację zastąpiliśmy mocniejszym odcieniem – głębokim amarantem. Przełamaliśmy go dodatkowo kilkoma ciemnymi akcentami: poduszki, tablica.

Meble w pokoju dziewczynki

Tablica jest ciekawym rozwiązaniem. Zamontowane do szafy wnękowej drzwi pomalowaliśmy farbą do tablic – można na niej pisać jak w szkole. Tu służy jako bardzo duży notes. Weź też pod uwagę, że do twojej córki zaczynają przychodzić koleżanki. Niepotrzebne są im ceremonialne fotele i stolik, ale poduchy – jak najbardziej. Wystarczy położyć mnóstwo poduszek na łóżku, by zyskać „kanapę”, inne rozrzucić na podłodze, dodać pufy, a z pewnością zmieści się bardzo liczne grono przyjaciółek.

Pokój dla nastolatki. Jak urządzić wnętrze, które podekreśli pasje nastolatki? Aranżacja

Zobacz pomysł na oryginalne wnętrze dla nastolatki. Prezentujemy romantyczny pokój bez...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
9 pomysłowych aranżacji pokoju dziecięcego. Pokój...

Aranżacja pokoju dziecięcego powinna pobudzać wyobraźnię malucha, a jednocześnie go nie przytłaczać. Zobacz,...

Jak urządzić pokój nastolatce? Doskonałe miejsce...

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić pokój nastolatce, nasz poradnik jest dla Ciebie. W pokoju...

Pokój dziecięcy na poddaszu. Jak urządzić miejsce...

Ciemny, nieużytkowy strych zmienił się w przestronny pokój dziecięcy. Na poddaszu zagospodarowano nie...

Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu? 14...

Urządzenie pokoju dziecka na poddaszu to spore wyzwanie dla rodziców. Szczególnie, gdy skosy są...

Aranżacja pokoju dziecięcego. Zobacz, jak z...

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem. Podpowiadamy, jak stworzyć funkcjonalne i bezpieczne...

Farba tablicowa na ścianie w pokoju dziecka....

Zastosowanie farby tablicowej w pokoju dziecięcym to świetne rozwiązanie. Ściana, po której można bez...