| muratordom.pl » Łazienka » Zrób to sam » Jak podłączyć pralkę? Prosta, filmowa instrukcja

Jak podłączyć pralkę? Prosta, filmowa instrukcja

Gdy pralka zostanie już dowieziona ze sklepu trzeba ją podłączyć do instalacji wodnej. Możesz wezwać hydraulika, poprosić montera lub zrobić to samemu. Zobacz jak.

Podłączanie do nowego mocowanego podejścia kanalizacyjnego

Jeśli instalacja kanalizacyjna jest wykonywana od nowa, trzeba pamiętać, by w pobliżu miejsca, w którym mają stanąć te urządzenia, znalazło się podejście kanalizacyjne o średnicy co najmniej 4 cm, najlepiej z wlotem skierowanym w górę, ewentualnie wychodzące poziomo ze ściany. Zagięty w łuk koniec elastycznego węża odpływowego, w który standardowo wyposażona jest pralka, należy umieścić w rurze odpływowej i zamocować do ściany za pomocą specjalnego uchwytu (zwykle znajduje się on w komplecie), tak by nie wypadał.

Montaż w domu z gotową instalacją kanalizacyjną

Jeśli masz gotową instalację i nie możesz zrobić dodatkowego podejścia kanalizacyjnego, warto odpowiednio zmodyfikować syfon pod umywalką lub zlewem. Pionową rurę typowego syfonu zwykle da się wymienić na taką z króćcem do podłączenia węża. Ze względów estetycznych takie rozwiązanie stosuje się raczej tylko w przypadku, gdy syfon jest zabudowany. Oczywiście nie będzie z tym problemu w kuchni, bo zlew na ogół jest zamontowany w szafce. W łazience wąż, niestety, pozostaje widoczny. W ostateczności, gdy nie ma innej możliwości, trzeba po prostu na czas prania lub zmywania wkładać wąż odpływowy z odpowiednio wygiętą końcówką do wanny lub miski ustępowej. Jest to jednak rozwiązanie prowizoryczne, niosące ze sobą duże ryzyko zalania mieszkania.

Na właściwej wysokości

Producenci pralek w instrukcji obsługi informują, na jakiej wysokości powinien się znaleźć odpływ wody. Zwykle wynosi ona 40-100 cm. Warto przestrzegać tego zalecenia, bo wynika ono z troski o optymalne warunki pracy dla pompy wypompowującej wodę z urządzenia. Z tego względu wąż odpływowy nie powinien być też zbyt długi – nie należy go nadmiernie wydłużać uniwersalnymi wężami przedłużającymi. Bardzo ważne jest, by wylot rury odpływowej nie znalazł się zbyt nisko, bo wtedy woda będzie się wylewać od razu w trakcie napełniania, co uniemożliwi prawidłową pracę urządzenia.

Montaż baterii wannowej. Najważniejsze zasady.

Gdy zakończysz montaż wanny, czeka cie jeszcze podłączenie do niej baterii wannowej. To dosyć...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Wnęka z natryskiem zamiast kabiny – jak ją...

W łazience nie zawsze trzeba mieć standardową kabinę prysznicową lub wannę. Można również zdecydować się na...

Jak prawidłowo ułożyć płytki w łazience? Jak...

Łazienka nie jest już tylko pomieszczeniem służącym celom praktycznym. Teraz to także wizytówka domu....

Meble łazienkowe: 20 kroków do praktycznej...

Płyty gipsowo-kartonowe to sprawdzony sposób na wykończenie wnętrz. Warto go wykorzystać...

Montaż brodzika do kabiny prysznicowej

Miejsce brodzika w łazience zwykle ustala się na etapie projektowania instalacji. Później pozostaje...

Narożna półka

Jeśli twoja łazienka nie grzeszy przestronnością, pomyśl o narożnej półce. Nie ma odpowiedniej w...

Jak układać płytki ceramiczne w łazience?...

Płytki ceramiczne w łazience muszą być układane z zastosowaniem odpowiedniego kleju do płytek. Nie wolno...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.