| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Ekscentryczna łazienka w żółtych kolorach

Ekscentryczna łazienka w żółtych kolorach

Przekraczając próg łazienki, nasi styliści zapragnęli uczynić z niej nieco ekscentryczne dzieło sztuki. Zobacz, jak można zaaranżować ściany i podłogę łazienki korzystając z koloru żółtego i szarego.

Aranżacja łazienki: kolor żółty i kolor szary

W niewielkim wnętrzu o wymiarach 2,2 x 1,9 m udało nam się pomieścić natrysk, WC, umywalkę i pralkę. Aby oddzielić od siebie strefę kąpielową i higieniczną, natrysk i WC umieszczone na bocznej ścianie, po lewej stronie wejścia – przegrodziliśmy ścianką o długości 90 cm wykonaną z płyty gipsowo – kartonowej.

Miejsce na umywalkę i pralkę wyznaczyliśmy na drugiej z bocznych ścian instalując tam dwa blaty z płyt PCV. Oddziela je ścianka o długości 45 cm, znajdująca się dokładnie naprzeciwko przegrody pomiędzy natryskiem i WC. Zamiast tradycyjnej glazury, na ścianach jest szara, cementowa gładź. Pokryta została specjalnym, silikonowym impregnatem, zabezpieczającym ja przed wilgocią.

Autor: Piotr Mastalerz

Zimny prysznic

Autor: Piotr Mastalerz

Zimny prysznic

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Główna dekoracja wnętrza jest na ścianie na wprost wejścia, pomalowana na biało i ozdobiona wielkim, żółtym bananem – reprodukcją słynnej pracy Andy Warhola. Wzór nanieśliśmy sprayami, korzystając z przygotowanych wcześniej szablonów. Forma i kolor tego malowidła określiła kolorystkę całego wnętrza. Intensywna żółta terakota, blat, ręczniki i inne łazienkowe  akcesoria są nawiązaniem do bananowego motywu. Surowiec wystroju podkreślają lampy w masywnych oprawach, kojarzące się z pomieszczeniami fabrycznymi.

Do wykonania sufitowego oświetlenia wykorzystaliśmy kraty podestowe. Podwiesiliśmy je na stalowych linkach, w odległości czterdziestu centymetrów od sufitu. Tworzą dużą ażurową płaszczyznę, prze którą prześwieca światło z jarzeniowej świetlówki, zainstalowanej na suficie. Surowość ściany łagodzą świetliki ze szkła zbrojonego. Mleczny blask sączący się przez nie z sąsiadującego z łazienką przedpokoju, dodatkowo doświetla wnętrze. W rozświetlonej prostokątnej wnęce nad WC zamocowaliśmy cienką półeczkę na łazienkowe akcesoria. Ustawione na niej dodatki urozmaicają surowy wystrój toaletowego kącika.

Autor: Piotr Mastalerz

Przez świetlik ze szkła zbrojonego wpada mleczne światło

Autor: Piotr Mastalerz

Zamiast umywali zamontowaliśmy stalowy, kuchenny zlewozmywak

Zrezygnowaliśmy z brodzika, projektując otwarty natrysk z kratką ściekową. Posadzkę ułożyliśmy z lekkim spadkiem, Dzięki za wszystko czemu woda spływa do kratki. Natrysk odgradza prysznicowa zasłona z folii ogrodowej, zamontowana na metalowym drążku. Duża płaszczyzna cementowych ścian urozmaicają chromowane półeczki, dopasowane do zestawu natryskowego. Świetlik we wnęce na ścianie wejściowej rozjaśnia prysznicowy kącik.
Wnęki pod blatami, zamiast drzwiczek mają aluminiowe żaluzje. To rozwiązanie nie tylko nowoczesne, ale i praktyczne. Można nimi zamaskować pralkę, zasłonić bałagan na półkach i ujednolicić wygląd wnętrza.

Przeczytaj dodatkowo:
Łazienka na poddaszu. Projekty łazienek,...

Łazienka na poddaszu musi być wygodna. Niestety bywa, że gotowe projekty łazienek nie spełniają naszych...

Jak zaprojektować łazienkę dla osób...

Projektowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych trzeba dobrze zaplanować. Niestety nie istnieją...

Kompleksowe rozwiązania i łazienkowe inspiracje

Toalety myjące, elektroniczne baterie, deszczowa kanalizacja dachowa, system rur wielowarstwowych, panel do...

Nowoczesna łazienka. Aranżacja w tonacji szarości...

Modna aranżacja łazienki utrzymanej w nowoczesnych szarościach jest doskonałym tłem, na którym uwagę...

Remont łazienki. Rozmieszczenie urządzeń...

Remontując łazienkę, częściej niż tylko urządzenia sanitarne wymienia się w niej wszystkie albo większość...