| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Dyskretny urok łazienki

Dyskretny urok łazienki

Drewniane meble i podłoga oraz proste formy sprzętów odpowiadają za harmonią tego wnętrza. Neutralny, jasny odcień glazury stwarza duże możliwości aranżacyjne – w takim otoczeniu większość mocnych kolorów będzie dobrze wyglądała.

Łazienka w mieszkaniu, które kupili Beata i jej mąż, była dla nowych właścicieli zupełnie nie do zaakceptowania. Wnętrza było zaniedbane, niefunkcjonalne i bez wyrazu. Wymagało radykalnych zmian. Dlatego postanowili zaprojektować swoją łazienkę na nowo. Zdecydowali się wymienić glazurę, a terakotę zastąpić drewnem. Nowe sprzęty chcieli rozmieścić tak, by z łazienki korzystało się naprawdę wygodnie.

Zmiana usytuowania ceramiki sanitarnej spowodowała oczywiście przeróbkę instalacji wodnej. Doprowadzenie wody trzeba było przesunąć w odpowiednie miejsca. WC przeniesione zostało na koniec ściany przestało ograniczać swobodne wejście, a na jego miejscu można było zainstalować większą umywalkę. Umieszczenie wanny wzdłuż przeciwległej ściany pozwoliło na zamontowanie dużego, komfortowego modelu.

Autor: Mariusz Bykowski

Drewno użyte jako materiał do wykończenia podłogi wnosi do pomieszczenia przyjazny klimat. Takie rozwiązanie powoduje, że charakter zmienia się na nieco salonowy. Jej stylistyka pozwala na wprowadzenie mebli oraz detali, które zazwyczaj spotykamy w pokojach dziennych

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Nowe płytki glazury zostały położone do wysokości 1,2 m. Dzięki temu najbardziej newralgiczne miejsca ścian są dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci i łatwe do utrzymania w czystości, a jednocześnie nie przytłaczają optycznie wnętrza. Beacie zależało, by zostały ułożone na styk. Bez widocznych fug i zbędnych podziałów. Minimalne szczeliny wypełniono wodoodporną fugą w kolorze płytek – dzięki temu łączenia są prawie niewidoczne. Właściciele starali się znaleźć jak najprostszą w formie armaturę. Nad wanną zainstalowali zestaw podtynkowy połączony z systemem napełniania wodą poprzez otwór przelewowy.

Na podłogę wybrali mozaikę z drewna egzotycznego. To rozwiązanie sprawiło, że łazienka stała się przytulnym salonem kąpielowym. Głęboki odcień drewna wydobyto dzięki zaolejownaiu jego powierzchni. Naturalny materiał pozwolił na wprowadzenie do wyposażenia drewnianych mebli – regaliku z otwartymi półkami, blatu pod umywalkę, kubika na ręczniki oraz ławki.

Dużą taflę lustra nieograniczoną ramą zamontowano tak, że jej dolna krawędź pokrywa się z linią blatu pod umywalką. Kinkiet zamontowany w lustrze i plafon przy suficie mają oszczędne formy – jak większość dodatków.
Dobrane przez stylistkę elementy w nasyconych odcieniach czerwieni – takie jak wazon z barwionego szkła czy plakat w metalowej ramie – sprawiły, że wnętrze stało się cieplejsze i nabrało bardziej salonowego charakteru.

Przeczytaj dodatkowo:
Grzejnik dekoracyjny w łazience z betonem na...

Ta nowoczesna łazienka została urządzona w industrialnym stylu charakterystycznym dla loftów. Uwagę...

Remont domu. Jak urządzić łazienkę w zupełnie...

Robiąc remont domu - adaptując poddasze czy piwnicę na cele mieszkalne, warto zrobić tam łazienkę. Można ją...

Mała łazienka. Jak ją wygodnie urządzić?

Jak zaaranżować przestrzeń niedużej łazienki, by była wygodna i atrakcyjna? Wszystko zależy od jej...

Łazienka na poddaszu. Projekty łazienek,...

Łazienka na poddaszu musi być wygodna. Niestety bywa, że gotowe projekty łazienek nie spełniają naszych...

Łazienka w drewnie. Nietypowa obudowa wanny

Wykańczając dom lub mieszkanie można urządzić łazienkę w drewnie. Całkowicie lub tylko częściowo. Drewniana...