Urządzamy sypialnię w stylu naturalnym. Aranżacja wnętrza
Sypialnia w stylu naturalnym to przede wszystkim naturalne materiały, drewno i bawełna. Żeby w takiej sypialni nie było nudno, warto poszukać kontrastów. My do sypialni w stylu naturalnym proponujemy ciemne meble.
Wnętrze w stylu naturalnym (lub rustykalnym) nie musi być "wiejskie"
Mieszkaniec dworku polskiego albo romantycznego strychu wybierze styl rustykalny zgodnie z nastrojem otoczenia. Wszyscy pozostali mogą w nim odnaleźć przestrzeń ciszy potrzebną do odzyskania równowagi po wypełnionym hałasem dniu. Rustykalnie nie musi znaczyć wiejsko, raczej blisko natury, sielsko. Stąd wybór naturalnych materiałów i kolorystyka ograniczona do bieli złamanej ciepłym tonem. Jedyny kontrast – potrzebny jak szczypta soli – to ciemny fornir mebli o prostych formach.
Autor: Marcin Czechowicz
W sypialni z dala od telewizji i Internetu, z ciepłym kubkiem z porcelany w dłoniach możemy w spokoju analizować bogactwo palety bieli.
Kominek w sypialni?
To ciekawy pomysł. Aranżacja sypialni powinna koncentrować się wokół miejsca do spania, ale kiedy do dyspozycji jest nieco więcej przestrzeni, można ją uzupełnić. Do sypialni warto wstawić stylizowany parawan, dekoracyjną wannę czy właśnie kominek. W budynkach wielorodzinnych ze względów technicznych trudno jest zamontować prawdziwy. Możemy go jednak zastąpić wnęką lub lekką konstrukcją. Ale uwaga! Nie może to być sztuczny kominek, ale jedynie akcent nawiązujący do ognia i paleniska.
Przemysław Kaczkowski, architekt
W sypialni w stylu naturalnym ważne są tkaniny
Wzrok odpoczywa, ważniejszy staje się dotyk, bo na pierwszy plan wysuwają się faktury tkanin: miękkość „pluszowego” koca, szorstkość szydełkowych splotów, mięsistość dywanu. Naturalne promienie słoneczne, wpadające przez okna, rozproszone zostają przez delikatne, zwiewne firanki. Ciepły, lekko żółtawy blask rzucają świece ustawione w kominku. Dodatkowo za drzwiami szafy zamontowano rząd reflektorków. Ramy każdego ze skrzydeł obciągnięte zostały przezroczystym materiałem. Rozbielone wnętrze z wdziękiem odbija światło, zyskując przestrzeń.
Autor: Marcin Czechowicz