Rolety i żaluzje wewnętrzne z napędem – co warto o nich wiedzieć?

2019-03-08 10:21
Rolety materiałowe sterowane elektrycznie Anwis
Autor: Anwis

Rolety wewnętrzne i żaluzje sterowane automatycznie zapewniają wyjątkowy komfort i wygodę podczas ich codziennego użytkowania. Wyposażone w napęd (elektryczny lub bateryjny), staną się znacznie bardziej funkcjonalne, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Podpowiadamy, jak wykorzystać ich potencjał w Twoim domu.

Rolety i żaluzje wewnętrzne sterowane elektrycznie

Rolety i żaluzje wewnętrzne, podłączone do domowej sieci elektrycznej zapewniają płynną i wygodną obsługę. Modele wyposażone w pilot umożliwiają zdalne podnoszenie i opuszczanie rolet, a w przypadku żaluzji regulację kąta nachylenia lamel. Osłony można sterować pojedynczo lub z podziałem na grupy, dzięki czemu możliwe jest przypisanie ich do poszczególnych pomieszczeń i podniesienie np. tylko rolet w sypialni. Widoczna na pilocie informacja zwrotna potwierdza wykonanie zadania. Dzięki niej masz pewność, że wszystkie osłony znajdują się we wskazanym przez Ciebie położeniu. To doskonałe rozwiązanie dla domów o dużej powierzchni. Obsługa żaluzji i rolet będzie znacznie przyjemniejsza, jeśli możliwe będzie ich zdalne sterowanie nawet z najdalszych pomieszczeń.

Żaluzja rzymska Anwis
Autor: Anwis

Rolety i żaluzje zasilane elektrycznie mogą zostać wyposażone też w czujniki pogodowe. Odpowiednio zaprogramowane, będą ustawiały osłonę w pozycji dopasowanej do warunków atmosferycznych. Przykładowo, po przekroczeniu ustawionej temperatury maksymalnej, rolety zostaną opuszczone, zapobiegając przegrzaniu się wnętrza. Dzięki temu stworzysz w domu komfortowe warunki dla siebie i bliskich. Nie musisz się martwić o to, że po powrocie z pracy w domu będzie panowała nieznośna temperatura.

Żaluzja drewniana Anwis
Autor: Anwis

Osłony elektryczne można również połączyć z inteligentnym zarządzaniem domu, a tym samym z innymi systemami, np. oświetleniem. Zapisane w postaci scenariuszy wykonają szereg zaplanowanych zadań. Dzięki temu za pomocą jednego polecenia możesz, np. opuścić rolety i zapalić światło w danym pomieszczeniu lub przygotować salon na seans filmowy poprzez opuszczenie rolet, włączenie projektora oraz zestawu kina domowego. Co ważne, wszystkie polecenia możesz wydawać zdalnie, za pomocą aplikacji dostępnej na urządzeniach mobilnych.

Żaluzja drewniana Anwis
Autor: Anwis

Rolety i żaluzje wewnętrzne sterowane bateryjnie

Innym sposobem na automatyzację osłon wewnętrznych jest zastosowanie napędu bateryjnego. Jego instalacja odbywa się w sposób bezinwazyjny i nie wymaga doprowadzenia instalacji elektrycznej. Schowany w kasecie napęd gwarantuje cichą i płynną obsługę. Sterowanie za pomocą pilota przebiega w sposób zbliżony do podstawowych napędów elektrycznych. Umożliwia regulację położenia pojedynczej osłony lub ich poszczególnych zespołów, zapewniając wygodną obsługę na co dzień.

Żaluzja drewniana Anwis
Autor: Anwis
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE