Mały dom kontenerowy na działkę - jak go urządzić? Ile to kosztuje?

2024-05-09 8:32

Jak urządzić kuchnię i łazienkę w małym domu, domu mobilnym lub domu kontenerowym na działce? Jak pomieścić prysznic, toaletę, miejsce do przechowywania na kilku metrach? Oto trendy 2024 i prawdziwe aranżacje polskich wnętrz. Takie rozwiązania proponują producenci małych domów i architekci. Małe AGD, stolik, sprytne schowki. Zobacz zdjęcia. Sprawdź ceny domów kontenerowych.

Murator Remontuje: Przeróbki elektryczne dla każdego
Materiał sponsorowany

Blat, zlew, kuchenka, lodówka, czasem ekspres do kawy, a nawet baniak na wodę. No i stolik, choć to często już strefa dzienna - salon. A to wszystko na kilku metrach kwadratowych. 

Kontenery mieszkalne, domy mobilne, tiny house są coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych domów. Kupujemy je jako domki weekendowe, stawiamy na działce. To ważne, żeby miały kuchnię i łazienkę, a przecież cały taki dom na kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni (wielkość domków mobilnych to najczęściej 8x2,5 m albo 10x 3,5 m). Jak urządzić kuchnię i toaletę w małym domu? Zobaczcie inspiracje. To autentyczne wnętrza, prezentowane przez producentów na Targach Małych Domów w Warszawie wiosną 2024. To małe domy i kontenery mieszkalne oferowane już wyposażeniem, jak:

  • meble
  • sprzęt AGD
  • ogrzewanie

Ile kosztuje mały dom kontenerowy na działkę? Cena metra kwadratowego kontenera mieszkalnego z wyposażeniem zaczyna się od 3000 zł. Do tego trzeba doliczyć koszty transportu i montażu, czyli postawienia domu na działce. Gotowy dom kontenerowy o wymiarach 10 na 3,5 m i z wyposażeniem kosztuje ok. 156 tys. zł. Oczywiście można dodawać dodatkowe wyposażenie, a wtedy cena wzrośnie.

Zobacz też: Sypialnia w tiny house

Organizacja wnętrza i zagospodarowanie w mobilnym domu jest szczególnie ważne. Specjaliści radzą, aby ostrożnie stosować dodatki, kolory. Jednak wcale nie znaczy to, że ciemne kolory nie sprawdzą się w takim wnętrzu. na naszych zdjęciach zobaczycie aranżacje i wnętrza małych domów czy domów mobilnych w ciemnych kolorach, niebieskie kuchnie, czarne łazienki.

Ważne są schowki, półki, AGD o mniejszych niż standardowe rozmiarach: dwupalnikowe kuchenki, niewielkie piekarniki czy lodówki. 

Czytaj też: Gotowe domki letniskowe. Domki mobilne, na kołach, tiny house i kontenerowe - sprawdzamy ceny 2024

Pozostałe podkategorie