Materiał na półkę do łazienki musi być przede wszystkim mało podatny na działanie wilgoci. Proponujemy pleksi – tworzywo, odporne na działanie wody i łatwe w obróbce. Co prawda wrażliwe na zarysowanie, ale jeśli posłuży do przechowywania różnych drobiazgów łazienkowych: kosmetyków czy ręczników, nie będzie narażone na uszkodzenia.
Do wykonania półki można wybrać pleksi przejrzystą i gładką, przypominającą szkło lub zastosować matową, kolorową lub chropowatą – według gustu. Półkę zbudujemy z dwu pionowych ścianek konstrukcyjnych i sześciu małych, półokrągłych półeczek o różnych wymiarach.
Na wykonanie pólki trzeba zarezerwować około 6 godzin.
Dobra rada
Nowe płyty pleksi, które kupujemy w sklepie, pokrywa folia zabezpieczająca. Nie zrywajmy jej po przyniesieniu pleksi do domu. Folia ma za zadanie ochronę płyty przed porysowaniem czy przypadkowym uszkodzeniem materiału. Odklejamy ją po zakończeniu pracy.

i
Potrzebne materiały i narzędzia
- 2 płyty pleksi o wym. 50 x 125 x 0,4 cm
- 24 wkręty o średnicy 2 mm, dł. 12 mm
- sznurek o długości 50 cm
- klipsy biurowe
- wiertarka oraz wiertła Φ 1,7 mm i Φ 3 mm
- wiertarka oraz wiertła Φ 1,7 mm i Φ 3 mm
- wyrzynarka z ostrzem do metalu (drobne ząbki)
- wkrętarka
- śrubokręt
- przymiar
- foliopis