Jakie płytki do łazienki? Łazienka w barwach stonowanych czy intensywnych...
Łazienka stonowana nie musi być nudna. Delikatne i spokojne barwy płytek pozwolą osiągnąć ciekawy i subtelny efekt. Natomiast intensywne kolory dodadzą energii i wprawią w dobry humor. Zobacz nasze łazienkowe propozycje...
Autor: Marcin Czechowicz
Turkusowa mozaika w połączeniu ze złamaną bielą czerpie inspirację z wody. Ułożenie małych, turkusowych płytek na ścianie i podłodze, przywodzi na myśl kaskady wodospadu
Łazienka stonowana
Spokój i łagodny nastrój wnętrza zapewniają kolory naturalne i mało nasycone. Chłodne błękity, morskie zielenie i beże to tradycyjne barwy „łazienkowe” zadomowione w nich między innymi za sprawą skojarzeń z wodą i plażą.
Autor: Marcin Czechowicz
Turkusowa mozaika w połączeniu ze złamaną bielą czerpie inspirację z wody. Ułożenie małych, turkusowych płytek na ścianie i podłodze, przywodzi na myśl kaskady wodospadu
Moda na naturalność i ekologiczne klimaty dodała do nich jeszcze trochę ciepłych szarości, głębszych zieleni i brązów. Jednolite płaszczyzny kolorów powinny być duże, a zestawienia oparte na niuansach, a nie kontrastach.
Zobacz także:
Urozmaiceniem monochromatycznych powierzchni mogą być różne formaty płytek. Spokojne barwy są dobrym tłem dla efektów fakturowych – płytek o powierzchniach nierównych jak kamień, matowych jak tkanina, wypukłych jak stare kafle lub poduszki. Także tradycyjne plastyczne ozdoby – gzymsy, wałki czy listwy – zyskują w stonowanym otoczeniu, w którym kolor nie odgrywa dominującej roli.
Wnętrze stonowane nie musi więc być nudne. Wybór płytek w delikatnych i spokojnych barwach pozwala osiągnąć ciekawe i subtelne efekty.
Łazienka kolorowa
Intensywne kolory dodają energii. Działają silnie, czasem drażnią, ale najczęściej wprawiają w dobry humor. Dlatego stosuje się je coraz częściej, nawet w małych łazienkach, mimo że intensywnie kolorowe ściany sprawiają wrażenie, jakby zbliżały się do patrzącego. Wykorzystując to, można optycznie korygować proporcje pomieszczenia, na przykład wyróżnić kolorem jedną ścianę albo fragment podłogi.
Autor: Łukasz Kozyra
Ulubiony kolor można wprowadzić do wnętrza na różne sposoby...
Oryginalny kolor płytek może być najważniejszą ozdobą łazienki. Odważne odcienie czerwieni lub różu, jaskrawe zielenie czy głębokie turkusowe błękity mogą być ożywczymi akcentami na bardziej neutralnym tle. Często też występują parami, tworząc dekoracyjne zestawienia. Typowym przykładem takiego duetu jest kolorowa szachownica na przykład niebiesko-biała czy żółto-niebieska.
Stawiając na efektowne kontrasty kolorystyczne, dobrze się zdecydować na uproszczenie wyposażenia. Wesołe kafelki trudno łączyć ze szlachetnym kamieniem – oba materiały straciłyby na takim towarzystwie. Można więc powiedzieć, że intensywny kolor to sposób na urządzenie łazienki niedrogo, a efektownie i wesoło.
Pamiętaj, że kolorowa łazienka może się znudzić. Wymaga więc dyscypliny w doborze dodatków – ręczników, opakowań itp.