Jak zrobić drewniany wieszak? Oryginalny wieszak na ubrania do przedpokoju

2021-09-13 16:56
Wieszak na ubrania
Autor: Mariusz Bykowski Ten drewniany wieszak na ubrania do przedpokoju to nie tylko praktyczny element wystroju wnętrza, ale także oryginalna dekoracja

Oto ciekawy pomysł, jak samodzielnie zrobić drewniany wieszak na ubrania do przedpokoju. Zadanie jest naprawdę proste. Zyskasz nie tylko praktyczny element wystroju wnętrza, ale także oryginalną dekorację, dzięki której aranżacja przedpokoju nabierze wyjątkowego charakteru.

Wieszak na ubrania to istotny element wystroju przedpokoju, gdyż pełni bardzo ważną funkcję. Ten niepozorny detal ma ogromny wpływ na wygodę dnia codziennego. Pozwala uporządkować przestrzeń, a także stanowi niezwykle dekoracyjny element aranżacji wnętrza. 

Wieszaki na ubrania łączą w sobie funkcjonalność oraz ciekawy design. Mogą być metalowe, plastikowe czy drewniane. Dostępne są modele ścienne i podłogowe, z półkami lub lustrem. Wybór jest ogromny, dlatego każdy z powodzeniem znajdzie odpowiednie rozwiązanie do własnego przedpokoju. Można kupić w sklepie gotowy produkt, ale można również wieszak na ubrania zrobić samemu. To nic trudnego. 

Wieszak na klucze - dekoracja przedpokoju

GALERIA: zobacz zdjęcia ciekawych i oryginalnych wieszaków do przedpokoju

Zrób to sam: oryginalny, drewniany wieszak

Ten drewniany, trójnożny wieszak, do którego wykonania wykorzystano kije do szczotki, jest prosty w formie, a przy tym oryginalny i bardzo stylowy. Łatwo go rozstawić, przemieścić albo złożyć i schować – zgodnie z bieżącymi potrzebami. Jest idealnie dopasowany do roli, jaką ma pełnić w danym wnętrzu. Idealnie sprawdzi się w przedpokoju. Można go także wykorzystać w sypialni, garderobie albo łazience.

Wieszak na ubrania jak zrobić
Autor: Mariusz Bykowski Ten drewniany wieszak na ubrania na trójnożnej podstawie idealnie sprawdzi się w przedpokoju. To nie tylko praktyczny element wystroju, ale również oryginalna dekoracja

Jak zrobić drewniany wieszak - instrukcja krok po kroku

Potrzebne materiały i narzędzia:

  • 3 grube drewniane kije od szczotki o długości ok. 130 cm,
  • papier ścierny,
  • taśma malarska,
  • pędzel o szerokości 3-4 cm,
  • mała kuweta malarska,
  • farba kredowa,
  • stary skórzany pasek do spodni.
Wieszak na ubrania jak zrobić
Autor: Mariusz Bykowski

Drewniany wieszak na ubrania - KROK 1

Wygładzamy końce kijów papierem ściernym. Około 40 cm od szpica każdego z nich przyklejamy taśmę malarską. Dzięki temu zamalowana powierzchnia będzie miała równą krawędź.

Wieszak na ubrania jak zrobić
Autor: Mariusz Bykowski

Drewniany wieszak na ubrania - KROK 2

Malujemy zakończenia kijów - my wybraliśmy farbę kredową w kolorze niebieskim. Następnie odstawiamy kije w bezpieczne miejsce, aż do czasu, kiedy farba wyschnie. Jeżeli zależy nam na tym, aby kolor był bardziej intensywny i wyrazisty, możemy ponownie pomalować kije. Po skończonym malowaniu odklejamy taśmę malarską.

Wieszak na ubrania jak zrobić
Autor: Mariusz Bykowski

Drewniany wieszak na ubrania - KROK 3

Po wyschnięciu farby zbieramy kije w wiązkę, rozkładamy szeroko jak na poniższym zdjęciu i ustaw tak, by stabilnie oparły się na podłodze. Następnie oplatamy je paskiem, końcówkę przekładamy przez sprzączkę i zapinamy. I gotowe! Oryginalny wieszak na ubrania od tej chwili będzie pięknie prezentował się we wnętrzu. 

Wieszak na ubrania jak zrobić
Autor: Mariusz Bykowski
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE