Magnetyczna siła dekoracji - czyli magnesy ozdobne oraz magnetyczne farby, folie, tapety i gadżety

2023-02-28 12:25
Magnesy ozdobne, magnetyczne farby i folie oraz gadżety - ściana kreatywna
Autor: Jeger Ściana kreatywna Farbą magnetyczną, np. Jeger, możesz malować dowolne powierzchnie. Najpierw je wyrównaj, oczyść, pomaluj bazą (w tym przypadku jest to Deco Primer, Jeger). Gdy wyschnie, zastosuj farbę magnetyczną i na nią wykończenie, czyli np. Lakier Extra Mat do Farby Magnetycznej. Chcesz pisać kredą? Użyj farby tablicowej w dowolnym kolorze.

Ozdobne magnesiki na lodówkę i metalowe powierzchnie to pikuś! Przecież w służbie dekoracji są też magnetyczne maty, tapety, folie i farby oraz najróżniejsze gadżety.

Spis treści

  1. Ozdobne magnesiki, magnetyczne farby i folie
  2. Magnesy ozdobne, magnetyczne farby i folie - galeria świetnych pomysłów
  3. Przygotuj powierzchnię pod magnetyczną dekorację
  4. Magnetyczna ozdoba DIY
  5. Magnes - pożyteczne wykorzystanie

Ozdobne magnesiki, magnetyczne farby i folie

Od ładnych paru lat kochamy magnesy! I stale przybywa pomysłów na wykorzystanie ich siły. Kolorowe ozdóbki przyczepiane do lodówki czy farba magnetyczna nadal cieszą się wzięciem, ale można pójść krok dalej i stosować je w sposób niekonwencjonalny albo pomyśleć o dekoracjach z wykorzystaniem folii, tapet, mat oraz magnetycznych dodatków, np. „lewitującej” lampki nocnej czy ramki na zdjęcia. Warto też opracować własne projekty, bo będą idealnie dopasowane do naszego wnętrza – dosłownie i w przenośni! ;-)

Magnesy ozdobne, magnetyczne farby i folie - galeria świetnych pomysłów

Przygotuj powierzchnię pod magnetyczną dekorację

Przygotowując powierzchnię pod magnetyczną farbę, tapetę czy folię samoprzylepną, postaraj się, by była ona jak najgładsza. Wtedy magnesy będą się lepiej trzymały.

Przed malowaniem przeczytaj informację na opakowaniu – instrukcje mogą się różnić zależnie od marki farby. Zwykle zaleca się nałożenie kilku jej warstw. Farbę magnetyczną można pomalować farbami do ścian czy tablicową, ale ta dodatkowa warstwa może osłabić działanie magnesów. Jako „pineski” wybierz więc bardzo silne magnesy neodymowe.

Magnetyczna ozdoba DIY

Magnesy różnej wielkości, kształtu i mocy kupisz w marketach budowlanych czy na Allegro.pl. Możesz je przykleić do małego talerzyka, figurki, muszelki, kamyków i zindywidualizowana ozdoba na lodówkę (albo prezent) gotowa.

W ten sposób „zamontujesz” wieszak na metalowej powierzchni, obrazek i inne drobne przedmioty. Możesz też pokusić się o przygotowanie magnetycznego kalendarza na lodówkę itp.

Magnes - pożyteczne wykorzystanie

Nie masz co zrobić z magnesem? Włóż go do szafki ze śrubkami, gwoździkami albo do pudła ze szpilkami – na pewno nie zginą! 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie