Willa na Florydzie, stodoła wtopiona w las czy jednopoziomowe arcydzieło? 3 domy, które chciałabym nazwać moimi!

2024-06-19 12:33

Każdy z nas nosi w sercu wizję idealnego miejsca do życia – czy to nowoczesna stodoła z widokiem na las, przytulny domek w górach, czy przestronny apartament w samym centrum miasta. Dzielę się z Tobą trzema wymarzonymi projektami domów, których realizacja byłaby spełnieniem moich marzeń! Szukasz wymarzonego projektu? Być może zakochasz się w nich tak jak ja!

Spis treści

 1. Nowoczesny dom z ogromnymi przeszkleniami
 2. Jednopoziomowy dom z niezwykłą elewacją
 3. Stodoła wtopiona w las

Nowoczesny dom z ogromnymi przeszkleniami

A gdyby tak przerobić tradycyjną piętrówkę z PRL-u na nowoczesną bryłę z wielkimi przeszkleniami? Marzą o tym właściciele domów typu kostka, które jak się okazuje - mają ogromny potencjał. Tymczasem przyjrzyjmy się temu projektowi. Dlaczego jest moim ulubionym?

Ten dom przypomina mi nowoczesną willę na Florydzie. Przede wszystkim jest w nim bardzo dużo przestrzeni, a w środku - mnóstwo światła dziennego. Taki efekt zapewniają ogromne przeszklenia, które znakomicie doświetlają wnętrze. Już wyobrażam sobie długie zasłony, które powieszę w holu i dodatki w rozmiarze XXL!

Okazuje się, że projekt Zu9 został stworzony specjalnie z myślą o przekształceniu na lokal usługowy. Na parterze umieszczono dwa dyrektorskie gabinety, które mogą służyć jako sale konferencyjne. Piętro to głównie pokój open-space. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagospodarować je na miejsce przeznaczone do rozrywki i relaksu!

Zobacz ten projekt: Projekt domu Zu9

Nowoczesny dom z wielkimi przeszkleniami
Autor: foto: Autor: Katalog Murator Projekty Projekt domu Zu9. Autor projektu Z500

Gabinety kierownicze przerobię na nowoczesne sypialnie, a przestronny taras - miejsce do spożywania posiłków i organizacji imprez. W tym pięknym budynku znajdziemy też:

 • dwustanowiskowy garaż,
 • pomieszczenie gospodarcze,
 • zaplecze kuchenne,
 • schowek i zadaszony taras, na którym można się przez chwilę zrelaksować

Prezentowany układ pomieszczeń jest przykładowy i możemy dostosować go do naszych indywidualnych potrzeb.

Jednopoziomowy dom z niezwykłą elewacją

A może jednopoziomowy dom z tarasem i oryginalną elewacją? Drewno w połączeniu z czernią wygląda fenomenalnie! W tym niezwykłym domu znajdziemy wszystko:

 • pokój dzienny,
 • kuchnię,
 • jadalnię,
 • trzy sypialnie,
 • gabinet
 • oraz dwie łazienki,
 • pralnię
 • i dwie garderoby.

Zaprojektowany został także dwustanowiskowy garaż, który jest dla mnie niezwykle ważny. Poza tym, garderoby będą ogromnym ułatwieniem w przechowywaniu ubrań i innych potrzebnych rzeczy, co pomoże uniknąć zagracenia sypialni.

Zobacz projekt: HomeKONCEPT-90 wariant 1

Bardzo podoba mi się układ funkcjonalny - ogromny salon z piękną, funkcjonalną kuchnią są dla mnie priorytetem. Do tego aż trzy sypialnie i dwie garderoby... Czego chcieć więcej? Ogródka, który będzie współgrał z tym doskonałym domem. Chcę tam zamieszkać od razu!

Nowoczesny dom w zgodzie z naturą
Autor: Katalog Murator Projekty Projekt: HomeKONCEPT-90 wariant 1. Autor projektu: arch. Bartłomiej Szymańczuk

Stodoła wtopiona w las

Nowoczesna stodoła blisko natury to miejsce, w którym mogłabym zamieszkać od razu! To idealne miejsce dla rodziny z klimatycznym poddaszem, które można zagospodarować na sypialnie.

Ujmuje mnie prostota i nowoczesna architektura, dlatego podłużna bryła z dwuspadowym dachem i tradycyjną klinkierową cegłą to dla połączenie idealne! 

Patrząc na ten konkretny projekt możemy zauważyć, że na parterze zagospodarowano otwartą część dzienną, gdzie wyodrębniono także odrębną strefę sypialni dla rodziców. Z kolei poddasze można przeznaczyć dla dzieci czy dziadków. 

Czytaj także: Kawa z widokiem na góry, czy potężny regał na książki? Oto 3 domy, w których chciałabym mieszkać

Projekt domu blisko lasu
Autor: Katalog Murator Projekty Projekt: Odważny 1. Autor projektu: arch. Piotr Rynkiewicz

Marzę, aby blisko domu mieć także garaż. Na szczęście uwzględniono go również w tym projekcie - garaż dwustanowiskowy stanowi oddzielną część konstrukcyjną, dzięki czemu można go wybudować od razu lub później.

Zobacz projekt: Odważny 1

Jestem ciekawa, co myślisz o tych projektach. Czy również są Twoimi ulubionymi? A może wolisz nieco klasykę? Poznaj więcej projektów, aby móc się zainspirować!

ZOBACZ KOLEKCJĘ ponad 6000 domów

Murator Remontuje: Malowanie boazerii – metamorfoza przedpokoju
Materiał sponsorowany
Nowe życie domu podcieniowego na Żuławach. Odbudowa budynku z historią