Projekt gotowy domu z wentylacją mechaniczną. Możesz go wybudować etapami

2023-03-31 14:00
PWP
Autor: www.muratorprojekty.pl Niestandardowy (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją) – Murator EC408 (architekt Grzegorz Kaliciak)

Dom, którego budowę możesz podzielić na etapy to na pewno idealne rozwiązanie dla osób, które na etapy chcą podzielić również finanse. Zobacz, projekt gotowy domu, który jest z wentylacją mechaniczną a dodatkowo jego budowę podzielisz na etapy.

Spis treści

  1. Wentylacja mechaniczna w domach z gotowych projektów
  2. Projekt gotowy domu z poddaszem użytkowym i wentylacją mechaniczną

Wentylacja mechaniczna zapewnia stały przepływ świeżego powietrza do pomieszczeń, co poprawia jakość powietrza w domu i wpływa na poprawę samopoczucia i zdrowia mieszkańców. Co więcej, wentylacja mechaniczna może pomów w oszczędności energii, poprzez odzyskiwanie ciepła z wywiewanego powietrza i wykorzystanie go do ogrzewania lub podgrzewania powietrza nawiewanego.

Skontaktuj się z Doradcą Muratora, w ciągu 24h wybierze dla Ciebie odpowiednie projekty domów >>>

Wentylacja mechaniczna w domach z gotowych projektów

Warto pamiętać, że montaż wentylacji mechanicznej wymaga odpowiedniego doboru instalacji i systemu, aby był on skuteczny i bezpieczny w użytkowaniu. Wentylacje mechaniczną najlepiej stosować w takich pomieszczeniach jak łazienki, kuchnie czy pralnie. Ten rodzaj wentylacji skutecznie usuwa z pomieszczeń zanieczyszczenia powietrza, takie jak dwutlenek węgla, pyły, alergeny, a także wilgoć, która może prowadzić do rozwoju grzybów i pleśni. Jeżeli planujemy taki rodzaj instalacji w swoim domu, warto pomyśleć o tym już na etapie budowy i uwzględnić to w projekcie.

PWP
Autor: www.murator projekty.pl Projekt Niestandardowy – Murator EC408 wyróżnia się przestronnym poddaszem do indywidualnej adaptacji (143,4 m2 powierzchni użytkowej). Sprawdzi się także jako dom dwurodzinny Link: Zobacz ten projekt >>>

Projekt gotowy domu z poddaszem użytkowym i wentylacją mechaniczną

Projekt: Niestandardowy (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją) – Murator EC408; autor projektu: architekt Grzegorz Kaliciak

Masywne ramy usytuowane z dwóch stron głównej bryły bezokapowej stodoły oprócz walorów ozdobnych mają też praktyczne znaczenie – pozwoliły na zaprojektowanie wysokiej bryły z przestronnym poddaszem i optycznie korygują jej proporcje.

Dzięki wysokiej ściance kolankowej poddasze przeznaczone do indywidualnej adaptacji ma imponującą powierzchnię użytkową 143,4 m² (o 2,5 m² większą niż parteru). Taki podział przestrzeni daje możliwość przekształcenia domu w przyszłości w budynek dwurodzinny. Dodatkowo ułatwi to usytuowanie schodów prowadzących na poddasze – z wiatrołapu. Jednak zanim dojdzie do adaptacji poddasza, na parterze wygodnie może żyć czteroosobowa rodzina. Są tu trzy sypialnie (14,2-17,2 m²) – najmniejsza z praktyczną garderobą (4,2 m²). Sąsiaduje z nimi duża, dostępna z korytarza łazienka (6,2 m²) i WC (3,1 m²). Wspólna strefa dzienna to salon z jadalnią (29,2 m²) połączone szerokim przejściem z dużą kuchnią (15 m²), do której przylega spiżarnia (3,1 m²).

Warto zwrócić uwagę na duże zaplecze gospodarcze domu: kotłownię (10,9 m²) i pomieszczenie gospodarcze (7,9 m²), oba funkcjonalnie połączone z częścią mieszkalną domu.

PWP
Autor: www.murator projekty.pl Dom o powierzchni użytkowej 140,9 m 2 (i poddasze do adaptacji 143,4 m 2 ) można wybudować na działce o minimalnych wymiarach 25 x 24,6 m Link: Zobacz ten projekt >>>
Murator PROJEKTY – Spełnij marzenie o własnym domu
Projekty Gotowe Murator

Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl

Projekt A112

Ponad 25 lat pomagamy spełniać marzenia o własnym domu Inwestorom z całej Polski – pomożemy i Tobie. W naszej ofercie znajdziesz ponad 6 000 gotowych projektów domów. Doświadczony zespół Doradców i Architektów pomoże w znalezieniu projektu odpowiadającego Twoim oczekiwaniom, dopasowanego do wymiarów. Do zakupionego projektu otrzymasz pakiet DODATKÓW i GRATISÓW, które pozwolą zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE