Nowoczesny dom z dachem dwuspadowym oraz dachem płaskim

2018-11-04 11:51
Dom z poddaszem i z biurem - EC379
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Dom z biurem - Projekt EC379 Nieporównywalny, arch. Grzegorz Kaliciak. Pow. użytkowa 164,6 m2

EC 379 – Nieporównywalny to przestronny dom zaprojektowany z myślą o rodzinie prowadzącej działalność usługową, której potrzebne jest ogólnodostępne nieduże biuro. 

Nieporównywalny to duży dom o wydłużonej bryle i powierzchni zabudowy prawie 250 m2, wymagający dość dużej działki z dogodnym wjazdem, żeby można było wygrać wszystkie jego atuty. W domu jest wyraźny liniowy podział na strefę dzienną i nocną. Powierzchnię mieszkalną można powiększyć przez adaptację poddasza, które stanowi w projekcie jedną otwartą przestrzeń. Z myślą o tym w korytarzu wygospodarowano miejsce na schody.

Nieporównywalny jest tak nietuzinkowy i nieszablonowy, że nie da się przejść obok niego obojętnie. Zestawienie dwóch brył – z dachem dwuspadowym i z dachem płaskim, nadaje budynkowi niepowtarzalny, nowoczesny charakter. Elewację może zdobić okładzina drewniana albo z płytek klinkierowych. Doskonale będzie wyglądała kompozycja płaskich dachówek, klinkieru i tynku w różnych odcieniach szarości.

GALERIA: zobacz projekty domów nowoczesnych

Funkcja domu także zachwyca, gdyż usytuowanie każdego z pomieszczeń ma swoje uzasadnienie. Przed wejściem do części mieszkalnej przewidziano pokój z funkcją usługową, np. gabinet kosmetyczny, biuro rachunkowe. Obudowa sąsiadującego z nim tarasu zapewni mieszkańcom prywatność i komfort użytkowania nawet w deszczowe dni.

Część dzienna to obszerny salon połączony z kuchnią. Jeśli gospodarze domu nie będą chcieli, aby goście zaglądali do kuchni w trakcie przygotowywania posiłków na wyspie, mogą wykorzystać zaplanowane tu drzwi przesuwne.

Strefę nocną od strefy dziennej oddziela ściana, na której zaplanowano kominek. Wyjście na obszerny taras przewidziano i z salonu, i z kuchni. Takie rozwiązanie będzie bardzo wygodne podczas biesiadowania na świeżym powietrzu. W lewej części domu, oprócz trzech sypialni, zaprojektowano dwie łazienki oraz kotłownię. Jedna z łazienek jest ogólnodostępna, a druga przynależy do dwuosobowej sypialni z prywatną garderobą. Między strefą dzienną i nocną przewidziano dodatkową toaletę, a obok niej bardzo praktyczną spiżarnię. Nie zapomniano także o dwustanowiskowym garażu, który na pewno przyda się w domu osoby prowadzącej firmę.

Projekt domu EC379 - Nieporównywalny
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu EC379 Nieporównywalny, arch. Grzegorz Kaliciak, rzut parteru Link: Sprawdź projekt >>>

Atuty projektu:

  • Bardzo atrakcyjna nowoczesna bryła
  • Łatwo dostępny pokój na biuro
  • Wyraźny podział na strefę dzienną i nocną
  • Wielki salon połączony z kuchnią oraz obszerny taras
Nowoczesny dom z dachem dwuspadowym: widok od ogrodu
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu EC379 Nieporównywalny, arch. Grzegorz Kaliciak, widok od ogrodu Link: Sprawdź projekt >>>
zdaniem projektanta

Nieporównywalny jest domem o wysokich walorach estetycznych i funkcjonalnych łączącym tradycję z nowoczesnością. Podział elewacyjny ma swoje odzwierciedlenie w funkcji budynku.

Przy projektowaniu domu, bardzo duży nacisk został skierowany na zapewnienie jak największej ilości światła w części dziennej, stąd pojawiły się duże przeszklenia w tym okna narożne, dzięki którym od samego rana aż do zachodu słońca mamy odpowiednio doświetlone pomieszczenia. Kolejnym ważnym kryterium było stworzenie budynku, który można w łatwy sposób powiększyć wykorzystując poddasze w części z dwuspadowym dachem. Przestrzeń tę można przekształcić np. w dodatkową powierzchnię mieszkalną. Zastosowanie okien tradycyjnych jak i dachowych sprawia, że poddasze można kształtować na wiele sposobów.

Dom skierowany jest do rodzin wielodzietnych, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania zarówno funkcjonalne jak i technologiczne. Jest to również idealna propozycja dla osób prowadzących swoje działalności w domach oraz dla osób, które w przyszłości będą planowały powiększenie rodziny czy też przyjęcie starszych rodziców pod swój dach.

autor projektu, arch. Grzegorz Kaliciak

Nowoczesny dom z dachem dwuspadowym
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt EC379 Nieporównywalny, arch. Grzegorz Kaliciak Link: Sprawdź projekt >>>

Zobacz nasze propozycje

Szukasz projektu domu?
Ramka polecamy Projekty Muratora

Autor: Redakcja

Zaufaj doświadczeniu Muratora!

Od ponad 20 lat pomagamy spełniać marzenia o własnym domu. Dołącz do grona 155 000 zadowolonych Klientów.W naszej Kolekcji znajdziesz ponad 1600 projektów gotowych domów dopasowanych do różnych potrzeb inwestorów. Zespół architektów Muratora pomoże w dobraniu projektu odpowiedniego do Twoich oczekiwań, wymiarów działki i jej usytuowania względem stron świata. Wraz z projektem otrzymasz także pakiet dodatków i ofert specjalnych, dzięki którym zaoszczędzisz na koszcie budowy.Wykonujemy także projekty na indywidualne zamówienie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE