Najlepszy dom w Polsce. Ten dom zdobył prestiżowy tytuł! ZDJĘCIA

2022-11-04 12:26
Najlepszy dom w Polsce XC
Autor: REFORM Architekt

Ten dom zdobył tytuł najlepszego domu w Polsce. Projekt RE: Q HOUSE pracowni REFORM Architekt został doceniony przez jury w jednym z najważniejszych europejskich konkursów w branży architektonicznej European Property Awards. Dom z każdej strony wygląda inaczej. Jeśli wejdziemy do niego od frontu i przejdziemy na tyły – mamy wrażenie jakbyśmy byli w zupełnie innym budynku.

Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt otrzymał tytuł Best Architecture Single Residence Poland za projekt domu RE: Q HOUSE w międzynarodowym konkursie European Property Awards. To jeden z najważniejszych europejskich konkursów w branży architektonicznej.

Pracownia REFORM Architekt już trzeci rok z rzędu otrzymuje ten sam tytuł. W 2020 roku RE: LAKESIDE HOUSE był pierwszym docenionym przez gremium projektem, a w 2021 - RE: PERFECT HOUSE drugim. Rok 2023 należy do RE: Q HOUSE!

Zobacz nagrodzone projekty:

GALERIA: tak wygląda najlepszy dom w Polsce - zobacz zdjęcia

RE: Q HOUSE najlepszym domem w Polsce

RE: Q HOUSE został zaprojektowany tak, aby budynek mógł ewaluować wraz z potrzebami domowników, nie tracąc przy tym wyważonej kompozycji. Daje to nieskończone możliwości rozbudowy domu i uzupełniania go o kolejne bryły.

Swobodę w formowaniu, ustawianiu i dokładaniu brył udało się osiągnąć także dzięki usytuowaniu budynku w centralnej części działki. Aby idea nieskończoności mogła się urzeczywistnić, ważne było także trzymanie się zasady organizującej cały projekt - każda funkcja musiała zmieścić się w danym prostopadłościanie, by bryły pozostały w styku, bez przenikania się.

Zobacz także: TOP 10+1. Najciekawsze domy zbudowane w 2021 r. w Polsce

Dom z każdej strony wygląda inaczej

„Cały ten projekt „żyje”, z każdej strony dom wygląda inaczej. Jeśli wejdziemy do niego od frontu i przejdziemy na tyły – mamy wrażenie jakbyśmy byli w zupełnie innym budynku. Ten element pewnej niespodzianki i jednocześnie niedopowiedzenia powoduje, że ten dom nigdy się nie znudzi” - mówi autor projektu domu RE: Q HOUSE Marcin Tomaszewski.

RE: Q HOUSE zwraca uwagę swoimi proporcjami

RE: Q HOUSE zwrócił na siebie uwagę swoimi proporcjami. Tu wszystko jest wyważone, spójne, kompletne i co najważniejsze – uzupełniające się.

Zaprojektowanie prostopadłościanów względem siebie nawzajem pozwala uzyskać efekt ruchu. Tworzy to ciekawą formę właśnie ze względu na dynamikę. Klarowny podział na bryły z wpisanymi w nie funkcjami wprowadza naturalny porządek i organizuje przestrzeń. Wywodzący się z tradycyjnego podziału układ funkcjonalny nabiera nowego wyrazu dzięki świeżemu spojrzeniu architekta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE