Formalności na dobry start budowy. Szkoła budowania. Lekcja 1.

2023-03-06 14:06

W ramach akcji Szkoła Budowania uczymy, jak zbudować nowoczesny energooszczędny i przyjazny w eksploatacji dom. Zaczynamy od formalności. Lekcji udzielają nasi eksperci - kierownik budowy i architektka. Dowiecie się między innymi, jak wybierać projekt domu (wideo).

Szkoła budowania
Autor: Dominika Fornalska

Szkoła Budowania to cykl spotkań, w ramach których prowadzimy was krok po kroku przez najważniejsze etapy budowy domu. Zaczynamy od formalności i wyboru projektu.

Nasi eksperci: architektka Agnieszka Kupść z muratorprojekty.pl i kierownik budowy Tomasz Rybarczyk opowiedzieli nam o:

  • liście dokumentów potrzebnych obecnie do rozpoczęcia budowy;
  • warunkach zabudowy;
  • wyborze, adaptacji i zawartości projektu domu;
  • pozwoleniach, uzgodnieniach, opiniach;
  • przyłączach.

Zobaczcie i posłuchajcie nagrania z lekcji, która się odbyła 28.02.2023 r.

Szkoła budowania

Na pytania odpowiadali:

Agnieszka Kupść - architekt Murator Projekty z wieloletnią praktyką. Mimo zróżnicowanego doświadczenia, szczególną sympatią darzy projektowanie budynków mieszkalnych, zwłaszcza jednorodzinnych. W pracy z klientem indywidualnym bardzo ceni bezpośredni kontakt, który podczas projektowania ułatwia przygotowanie trafnej odpowiedzi na potrzeby przyszłych użytkowników budynku.

Tomasz Rybarczyk - architekt, inżynier, rzeczoznawca budowlany, uprawniony do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej oraz do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Praktyk w projektowaniu i na budowie. Znawca materiałów budowlanych i technologii. Czynny kierownik budowy.

Więcej o naszej akcji dowiesz się na stronie: Szkoła Budowania