Najpopularniejszy bukiecik na Komunię Świętą: konwalie w bukiecie komunijnym

2017-05-24 11:36

Konwalie kwitną w maju, a maj to czas Komunii Świętej. Najpopularniejszym bukiecikiem komunijnym jest  bukiet z konwalii - prosty do wykonania dla każdego. Bukiecik z konwalii na Komunię Świętą.

Każda dziewczynka w dniu swojej Pierwszej Komunii Świętej chce wyglądać pięknie. Biała sukienka, eleganckie pantofelki, pleciony wianek na głowie i obowiązkowo niewielki bukiecik.
Bukiecik komunijny można wykonać z różnych gatunków kwiatów, ale jeśli chcemy, aby był z białych kwiatów, najlepiej zrobić go z kwiatów konwalii majowej.

Komunijny bukiecik z konwalii

Niewątpliwą zaletą bukietu komunijnego z konwalii jest dostępność świeżych kwiatów wprost z ogrodu właśnie w maju - tradycyjnym miesiącu komunijnym.

Bukiecik z konwalii można łatwo i szybko przygotować samodzielnie. Wystarczy zerwać świeże kwiaty konwalii - jak dużo ma być gałązek w bukiecie, to zależy od nas. Pamiętajmy tylko, żeby dizewczynka, która będzie trzymać bukiecik w ręku, nie miała problemu z jego objęciem dłonią. Dodatkowo zrywamy kilka ładnych liście konwalii - nie moga mieć one żadnych plam ani mechanicznych uszkodzeń.
Gałązki z kwiatami konwalii układamy w zgrabny bukiecik w ten sposób, aby kwiaty w miarę możliwości były na jednym poziomie. Wokół ukwieconych gałązek układamy liście konwalii rozkładając je równomiernie. Całość związujemy mocną rafią. Dodatkowo można miejsce związania ozdobić dekoracyjną białą wstążką.

>>Przeczytaj też: Konwalia majowa – wiosenny kwiat. ZDJECIA kwitnących konwalii

Konwalia majowa
Autor: www.thinkstockphotos.com Kwitnące konwalie są ozdobą wiosennego ogrodu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE