Kwiaty doniczkowe kwitnące zimą. Poradnik: gdzie i jak kupować rośliny doniczkowe kwitnące zimą

anturium
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk) Anturium o intensywnie czerwonych kwiatach świetnie prezentuje się w czerwonych osłonkach!

Zimą chętnie kupujemy kwitnące rośliny doniczkowe, które rozweselają nasze wnętrza. Podpowiadamy gdzie i jak kupować kwiaty doniczkowe kwitnące zimą.

W zimowe miesiące zwykle brakuje nam kolorowych kwiatów z ogrodu, dlatego chętnie kupujemy kwiaty doniczkowe kwitnące zimą, które rozweselają nasze otoczenie i poprawiają humor.Niestety, często zdarza się, że nasza radość z nowego kwiatka trwa bardzo krótko, gdyż już po kilku dniach roślina niemal całkowicie traci swoje walory dekoracyjne, a kwiaty więdną lub opadają. Przyczyną takiej sytuacji jest przede wszystkim niewłaściwy transport i przechowywanie roślin. Dlatego, aby nie spotkało nas podobne rozczarowanie, przy zakupie zimą kwiatów doniczkowych kwitnących zimą, powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

>>Przeczytaj też: Najważniejsze błędy w uprawie roślin doniczkowych

Gdzie kupować kwiaty doniczkowe kwitnące zimą

Po pierwsze w zimowych miesiącach nigdy nie kupujmy roślin na targu lub od ulicznego sprzedawcy. Jeśli nawet w chwili zakupu wyglądają dobrze, to narażone na długie przebywanie w niskiej temperaturze zostały najprawdopodobniej przemrożone i w mieszkaniu już na drugi dzień mogą zrzucić wszystkie liście oraz kwiaty (tak np. może zachować się poinsecja).

Ryzykowne bywa również kupowanie kwitnących roślin doniczkowych w markecie. Wprawdzie nie są tam narażone na tak ekstremalne warunki jak na zewnątrz, ale mogły zostać przechłodzone w magazynie, przesuszone lub przelane, co grozi podobnymi konsekwencjami jak zakup pod gołym niebem.

Dobrym miejscem kupowania zimą roślin doniczkowych jest kwiaciarnia lub sprawdzone gospodarstwo ogrodnicze. W takich miejscach rośliny z pewnością są przetrzymywane do momentu sprzedaży w odpowiednich warunkach, a do tego kupujący zawsze może liczyć na fachową poradę i solidne zapakowanie zakupionych kwiatów doniczkowych.

>>Przeczytaj też: Kwiaty doniczkowe w domu: jak mroźne powietrze szkodzi roślinom doniczkowym

Jakie rośliny doniczkowe kwitną zimą?

Jak kupować kwiaty doniczkowe kwitnące zimą: na co zwrócić uwagę przy zakupie

Bez względu na to, czy kupujemy roślinę w kwiaciarni, czy w markecie, zawsze dobrze się jej przyjrzyjmy. Jeśli okaże się, że jest lekko zwiędnięta, ma pożółkłe liście lub jest ich wręcz pozbawiona, nie decydujmy się na zakup, bo możemy sobie nie poradzić z odratowaniem rośliny. Na roślinie nie może też być oznak chorobowych i śladów żerowania szkodników roślin. Kupujmy tylko zdrowe rośliny doniczkowe. Poza tym zawsze pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu rośliny doniczkowej po zakupie i – o ile nie zapewni nam tego sprzedawca – sami zapakujmy ją w kartonową torbę lub gruby papier (np. gazetę), aby nie narazić rośliny na szok termiczny podczas transportu ze sklepu do domu.

>>Nie przegap: Zimowa pielęgnacja roślin doniczkowych w domu [WIDEO]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE