Kwiaty doniczkowe kwitnące zimą - poradnik: gdzie i jak kupować rośliny doniczkowe kwitnące zimą

2019-01-22 9:20
Anturium
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk) Anturium o intensywnie czerwonych kwiatach świetnie prezentuje się w czerwonych osłonkach!

Zimą chętnie kupujemy kwitnące rośliny doniczkowe, które rozweselają nasze wnętrza. Podpowiadamy gdzie i jak kupować kwiaty doniczkowe kwitnące zimą.

W zimowe miesiące zwykle brakuje nam kolorowych kwiatów z ogrodu, dlatego chętnie kupujemy kwiaty doniczkowe kwitnące zimą, które rozweselają nasze otoczenie i poprawiają humor.Niestety, często zdarza się, że nasza radość z nowego kwiatka trwa bardzo krótko, gdyż już po kilku dniach roślina niemal całkowicie traci swoje walory dekoracyjne, a kwiaty więdną lub opadają. Przyczyną takiej sytuacji jest przede wszystkim niewłaściwy transport i przechowywanie roślin. Dlatego, aby nie spotkało nas podobne rozczarowanie, przy zakupie zimą kwiatów doniczkowych kwitnących zimą, powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

>>Przeczytaj też: Najważniejsze błędy w uprawie roślin doniczkowych

Gdzie kupować kwiaty doniczkowe kwitnące zimą

Po pierwsze w zimowych miesiącach nigdy nie kupujmy roślin na targu lub od ulicznego sprzedawcy. Jeśli nawet w chwili zakupu wyglądają dobrze, to narażone na długie przebywanie w niskiej temperaturze zostały najprawdopodobniej przemrożone i w mieszkaniu już na drugi dzień mogą zrzucić wszystkie liście oraz kwiaty (tak np. może zachować się poinsecja).

Ryzykowne bywa również kupowanie kwitnących roślin doniczkowych w markecie. Wprawdzie nie są tam narażone na tak ekstremalne warunki jak na zewnątrz, ale mogły zostać przechłodzone w magazynie, przesuszone lub przelane, co grozi podobnymi konsekwencjami jak zakup pod gołym niebem.

Dobrym miejscem kupowania zimą roślin doniczkowych jest kwiaciarnia lub sprawdzone gospodarstwo ogrodnicze. W takich miejscach rośliny z pewnością są przetrzymywane do momentu sprzedaży w odpowiednich warunkach, a do tego kupujący zawsze może liczyć na fachową poradę i solidne zapakowanie zakupionych kwiatów doniczkowych.

>>Przeczytaj też: Kwiaty doniczkowe w domu: jak mroźne powietrze szkodzi roślinom doniczkowym

Jak kupować kwiaty doniczkowe kwitnące zimą: na co zwrócić uwagę przy zakupie

Bez względu na to, czy kupujemy roślinę w kwiaciarni, czy w markecie, zawsze dobrze się jej przyjrzyjmy. Jeśli okaże się, że jest lekko zwiędnięta, ma pożółkłe liście lub jest ich wręcz pozbawiona, nie decydujmy się na zakup, bo możemy sobie nie poradzić z odratowaniem rośliny. Na roślinie nie może też być oznak chorobowych i śladów żerowania szkodników roślin. Kupujmy tylko zdrowe rośliny doniczkowe. Poza tym zawsze pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu rośliny doniczkowej po zakupie i – o ile nie zapewni nam tego sprzedawca – sami zapakujmy ją w kartonową torbę lub gruby papier (np. gazetę), aby nie narazić rośliny na szok termiczny podczas transportu ze sklepu do domu.

>>Nie przegap: Zimowa pielęgnacja roślin doniczkowych w domu

Jakie rośliny doniczkowe kwitną zimą?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE