Kwitnienie hortensji [Porada eksperta]

2013-01-10 12:59

Witam, dlaczego u mojej hortensji rozkwitło tylko kilka kwiatków z samego brzegu pąków, a w środku rozkwitają maleńkie kwiatuszki z widocznymi pręcikami? Czy ona nie będzie już miała pięknie rozkwitniętych pąków? Pozdrawiam.

Kwitnienie hortensji
Autor: Archiwum serwisu
Agnieszka Mike - Jeziorska
Radzi: Agnieszka Mike-Jeziorska

Jest absolwentką SGGW, wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Jej pasją są rośliny i obserwacja przyrody. Już na studiach zajmowała się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów oraz florystyką. Popularyzacja ogrodnictwa i przekazywanie wiedzy ogrodniczej innym sprawia jej wielką satysfakcję. Tworzy też fotograficzne portrety roślin.

Jest to cecha charakterystyczna dla danej odmiany i/lub gatunku. Nie pisze Pani, jaki gatunek hortensji posiada. Cecha ta jest właściwa dla płaskich kwiatostanów rożnych odmian hortensji piłkowanej (Hydrangea serrata), np. 'Bluebird', 'Intrermedia', wiechowatych kwiatostanów niektórych odmian hortensji bukietowej (Hydrangea paniculata), np. 'Kyushu', 'Pink Diamond', 'Tardiva'. Taki układ kwiatów płonych - czyli pozbawionych pręcików i słupków, pełniących jedynie funkcję ozdobną i wabiącą dla owadów (na zewnętrznych obrzeżach kwiatostanów) i kwiatów płodnych (w środkowej części kwiatostanu) posiadają również nieliczne odmiany hortensji ogrodowej (Hydrangea macrophylla). Taki już jej urok i tak będzie zawsze.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.