Dlaczego żółknie kwiatostan storczyka cymbidium [Porada eksperta]

2019-10-16 11:51
Galeria: Cymbidium (storczyk Cymbidium)
Autor: Konrad Kalbarczyk

Zakupiłam storczyk Cymbidium. Wszystko było dobrze, do czasu gdy pojawił się mały kwiatostan. Storczyków mam kilka. Postępowałam z nowym Cymbidium tak samo, jak z innymi. Nie staram się mieć rozszczelnionych okien, czyli zbyt zimno roślina nie ma. Gdy otwieram okna, przenosiłam go w inny kąt (z dala od okien). Co robiłam źle, że zaczynają żółknąć pąki Cymbidium?

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Storczyk Cymbidium wymaga zupełnie innych warunków uprawy. Zimą powinno mieć bardzo jasno i CHŁODNO!!! (nie więcej niż 15 st. C) i bardzo niewiele wody. Bardzo też nie lubi przestawiania, bo wtedy właśnie gubi pąki. Czyli to, co Pani robiła, wszystko było źle. O prawidłowej uprawie Cymbidium proszę poczytać tu: http://www.orchidarium.pl/rodzaje/index.html Z prawej strony, która się ukaże proszę wybrać Cymbidium.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.