Jesienne dekoracje do ogrodu, na balkon i taras

2015-10-01 14:09

Jesień kończy sezon w ogrodzie, ale jednoczesnie zachwyca ciepłymi kolorami. Warto zaprosić piękną jesień do ogrodu, na balkon czy taras i stworzyć kolorowe jesienne dekoracje. Jesienne kompozycje z kwiatów, owoców i liści. ZDJĘCIA jesiennych dekoracji.

Jesienny ogród jest pełen różnorodnych barw. Z jednej strony jeszcze kwitnie wiele roślin, a z drugiej liście drzew i krzewów przebarwiają się na różne kolory. W jesiennym ogrodzie ozdobą są typowe jesienne kwiaty: chryzantemy, wrzosy czy astry, ale nadal kwitną jeszcze aksamitki, rudbekie czy słoneczniczki. Wszystkie te kwiaty możemy z powodzeniem wykorzystać do stworzenia wyjątkowych jesiennych dekoracji.

Do jesiennych aranżacji możemy wykorzystać również owoce, zebrane nie tylko z drzew owocowych, ale także z rozmaitych krzewów ozdobnych: berberysu, głogu czy dzikiej róży. Znakomitym elementem jesiennych dekoracji są dynie: i te jadalne, i te ozdobne, które wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, a także różnym kolorem i fakturą skórki.

W jesiennych dekoracjach doskonale sprawdzą się wiklinowe kosze i inne pojemniki oraz róznego rodzaju lampiony! Wykorzystajmy je w jesiennej aranżacji balkoonu czy tatasu. A najlepszym uzupełnieniem każdego jesiennego bukietu czy stroika będą żółte, pomarańczowe, brązowe czy rude jesienne liście. Może je wpleść do jesiennego wianka, albo po prostu ułożyć w wazonie.

Inspiracją do tworzenia jesiennych dekoracji niech będa zdjęcia kolorowych jesiennych kompozycji.

Zobacz ZDJĘCIA jesiennych dekoracji do ogrodu, na balkon i taras

jesienne-dekoracje
Autor: www.thinkstockphotos.com Jesienna dekoracja w ogrodzie
Jesienne prace w ogrodzie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE