W jakim podłożu sadzić w ogrodzie hortensje?

2018-06-14 9:31

Hortensja w ogrodzie  - warto ją posadzić, aby móc cieszyć się jej pięknymi kwiatami. Jaką ziemię lubi hortensja? Jaka ziemia jest odpowiednia do uprawy hortensji w ogrodzie?

Hortensja to krzew liściasty o wyjątkowo ozdobnych kwiatach, bardzo chętnie sadzony w ogrodach. Aby hortensja pięknie zdobiła rabatę w naszym ogrodzie, należy zapewnić jej odpowiednie warunki wzrostu – jednym z takich warunków jest odpowiednia ziemia.

Jaką ziemię lubi hortensja

Hortensja ma spore wymagania glebowe. Wszystkie hortensje lubią ziemię głęboko uprawioną, żyzną, próchniczną i dobrze przepuszczalną. Ziemia do uprawy hortensji powinna być także wilgotna. Hortensje źle rosną posadzone w ziemi ciężkiej, gliniastej i zalewowej. Odczyn ziemi do uprawy hortensji powinien być kwaśny bądź lekko kwaśny. Do sadzenia hortensji można wykorzystać specjalistyczne podłoże przeznaczone dla różaneczników.

Hortensja wymaga dużo wody, szczególnie podczas ciepłej i suchej pogody – nie wolno zapominać o jej systematycznym, codziennym podlewaniu. Podczas upałów krzew hortensji często więdną.Hortensję najlepiej posadzić w ogrodzie na stanowisku półcienistym i osłoniętym od wiatru – w takim miejscu hortensja będzie najlepiej się rozwijała. Hortensja posadzona na stanowisku słonecznym będzie lepiej i obficiej kwitła, ale za to może cierpieć z powodu suszy.

Hortensja nie lubi pełnego słońca.

>>Poznaj różne odmiany hortensji

 

Hortensje w ogrodzie
hortensja
Autor: www.thinkstockphotos.com Hortensje o różowych kwiatach to jedne z najczęściej spotykanych w ogrodach
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE