Hortensja w ogrodzie: jaką ziemię lubi hortensja

2018-06-14 9:31 Opracowanie: redakcja serwisu

Hortensja w ogrodzie  - warto ją posadzić, aby móc cieszyć się jej pięknymi kwiatami. Jaką ziemię lubi hortensja? Jaka ziemia jest odpowiednia do uprawy hortensji w ogrodzie?

Hortensja to krzew liściasty o wyjątkowo ozdobnych kwiatach, bardzo chętnie sadzony w ogrodach. Aby hortensja pięknie zdobiła rabatę w naszym ogrodzie, należy zapewnić jej odpowiednie warunki wzrostu – jednym z takich warunków jest odpowiednia ziemia.

Jaką ziemię lubi hortensja

Hortensja ma spore wymagania glebowe. Wszystkie hortensje lubią ziemię głęboko uprawioną, żyzną, próchniczną i dobrze przepuszczalną. Ziemia do uprawy hortensji powinna być także wilgotna. Hortensje źle rosną posadzone w ziemi ciężkiej, gliniastej i zalewowej. Odczyn ziemi do uprawy hortensji powinien być kwaśny bądź lekko kwaśny. Do sadzenia hortensji można wykorzystać specjalistyczne podłoże przeznaczone dla różaneczników.
Hortensja wymaga dużo wody, szczególnie podczas ciepłej i suchej pogody – nie wolno zapominać o jej systematycznym, codziennym podlewaniu. Podczas upałów krzew hortensji często więdną.
Hortensję najlepiej posadzić w ogrodzie na stanowisku półcienistym i osłoniętym od wiatru – w takim miejscu hortensja będzie najlepiej się rozwijała. Hortensja posadzona na stanowisku słonecznym będzie lepiej i obficiej kwitła, ale za to może cierpieć z powodu suszy. Hortensja nie lubi pełnego słońca.

>>Poznaj różne odmiany hortensji

Zobacz film: Kwitnące hortensje w ogrodzie

hortensja
Autor: www.thinkstockphotos.com Hortensje o różowych kwiatach to jedne z najczęściej spotykanych w ogrodach
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE