Zintegrowany dach fotowoltaiczny SOLROOF

2023-01-25 12:32 Materiał sponsorowany

BP2 w styczniu 2023 zapowiedziało premierę nowej marki i systemu. Ich obietnice stały się faktem – poznajcie markę SOLROOF: I modułowy zintegrowany dach fotowoltaiczny. Oficjalna premiera SOLROOF odbędzie się na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2023 (31.01-03.02, Poznań, pawilon 6, stoisko 28).

Zintegrowany dach fotowoltaiczny SOLROOF
Autor: SOLROOF

SOLROOF to innowacyjny system fotowoltaiczny, który powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na czystą energię. Jest w pełni zintegrowany z modułowym pokryciem dachowym, a dzięki autorskiemu rozwiązaniu pozwala na wyjątkową estetykę dachu oraz zastosowanie różnych form i kształtów, które nie są możliwe do osiągnięcia w przypadku tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej. Połączenie modułowych paneli FIT i zintegrowanych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT tworzy spójną, harmonijną powierzchnię pokrycia. 

Modułowy zintegrowany dach fotowoltaiczny SOLROOF to nowa jakość, która oferuje architektom nieograniczone możliwości projektowe, dekarzom łatwą i szybką instalację, a inwestorowi wyjątkowy efekt wizualny, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania. Uzyskujemy to poprzez zastosowanie jednego produktu, jednego montażu, jednej gwarancji oraz jednego serwisu.

Estetyka na najwyższym poziomie została połączona z innowacyjną technologią i lekkością zintegrowanych paneli fotowoltaicznych SOLROOF. Stosując nowoczesne rozwiązanie wykluczono nieatrakcyjne, ciężkie panele fotowoltaiczne, wraz z widoczną konstrukcją montażową i okablowaniem, które znamy ze standardowych rozwiązań. Technologia SOLROOF jest w pełni zgodna z normami budowlanymi zapewniając wysoki standard użytkowania całego budynku.

Najważniejszym celem producenta było zapewnienie maksymalnej wydajności pracy systemu. Właśnie dlatego działanie instalacji oparte jest na sprawdzonych rozwiązaniach SolarEdge, takich jak: optymalizatory i system Safe DC™ minimalizujący zagrożenia spowodowane przepięciami prądu. Stały monitoring funkcjonowania dachu prowadzony jest przez intuicyjną i prostą w obsłudze aplikację mobilną. Pozwala ona na śledzenie w czasie rzeczywistym informacji na temat energii pozyskiwanej z dachu oraz wykorzystywanej przez obiekt.

Producent podkreślił przy tym, że chce, aby klienci otrzymywali transparentne informacje na temat warunków użytkowania systemu SOLROOF, czego efektem jest opracowanie systemu All in One: jeden system = jeden montaż = jedna gwarancja = jeden serwis.

BP2 zapewnia, że zintegrowane panele dachowe FIT VOLT posiadają wysoką odporność na warunki atmosferyczne, z powodzeniem przechodząc test uderzenia kul gradowych przeprowadzony zgodnie z międzynarodową normą IEC 61215.

Dowiedz się więcej odwiedzając media społecznościowe SOLROOF.ZAPRASZAMY NA Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2023 (31.01-03.02, Poznań, pawilon 6, stoisko 28).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.