Panele fotowoltaiczne MWT. Jak zwiększyć wydajność fotowoltaiki?

2020-05-19 11:18 Materiał sponsorowany ColumbusEnergy
Panele fotowoltaiczne Columbus Energy
Autor: Columbus Energy

MWT (Metal Wrap Through) to innowacyjna technologia w fotowoltaice, która polega na zastąpieniu srebrnych pasm występujących na powierzchni paneli (busbarów), tylną warstwą przewodzącą z elektrodami zbiorczymi. Firma Sunport Power opatentowała tę technologię i jest aktualnie czołowym producentem paneli fotowoltaicznych typu MWT. Co wyróżnia panele fotowoltaiczne w technologii MWT od tradycyjnych modułów? Jakie są największe zalety tej technologii?

Bezpieczne i innowacyjne panele fotowoltaiczne MWT bez ołowiu

Największa i najważniejsza różnica pomiędzy panelami tradycyjnymi a MWT to zastosowanie technologii busbar free. Oznacza to zastąpienie pionowych, srebrnych pasm, które łączą poszczególne ogniwa modułu, tylną warstwą przewodzącą modułu. Dzięki zastosowaniu technologii MWT back contact nie musimy martwić się o straty wynikające z zacienienia przedniej warstwy panela fotowoltaicznego busbarami. Równie istotną różnicą pomiędzy typowym modułem a modułami MWT, jest brak konieczności stosowania szkodliwego dla środowiska ołowiu. Tradycyjny moduł fotowoltaiczny zawiera około 12 gramów ołowiu w powłoce busbarów i na łączeniach ogniw. W przypadku zastosowania tylnej warstwy kontaktowej MWT, nie ma potrzeby lutowania, dzięki czemu uwalniamy naszą instalację fotowoltaiczną od potencjalnie niebezpiecznego ołowiu. Jest to doskonała alternatywa - bezpieczna i co więcej - dająca jeszcze wyższą efektywność.

Panele fotowoltaiczne Columbus Energy
Autor: Columbus Energy

Mniejsze zacienienie paneli fotowoltaicznych MWT - eliminacja “busbarów”

Panele Sunport Power o mocy 350 W wykonane w technologii MWT half cut PERC to jeszcze wyższa efektywność i zwiększenie powierzchni absorpcji promieni słonecznych, dzięki eliminacji busbarów z powierzchni modułu. Z badań i analiz przeprowadzanych przez producenta wynika, że wydajność modułu jest o 5% wyższa od najpopularniejszych paneli dostępnych na rynku i jest na poziomie 20%. Ogromnym plusem technologii MWT jest wysoka wydajność nawet w upalne dni, kiedy inne panele mają skłonność do przegrzewania się i spadku sprawności.

Technologia MWT opatentowana przez firmę Sunport Power może być stosowana z klasycznymi panelami w srebrnej ramie lub w eleganckiej i subtelnej wersji Full Black, która będzie idealnie komponowała się każdym dachem. Warto zwrócić uwagę również na ten aspekt, tym bardziej, że fotowoltaika to inwestycja na lata. Producent paneli MWT gwarantuje ich długą żywotność - dzięki specyficznej budowie, ich trwałość jest porównywalna do paneli typu GLASS-GLASS, zabezpieczonych podwójną warstwą szkła i stosowanych w przypadku instalacji naziemnych. Potwierdza to 30-letnia gwarancja zabezpieczona dodatkowo przez jednego z największych ubezpieczycieli na świecie - Lloyds of London. Gwarancja to synonim bezpieczeństwa dla instalacji fotowoltaicznej, dlatego warto zwrócić także uwagę na gwarancje pozostałych komponentów.

Panele fotowoltaiczne Columbus Energy
Autor: Columbus Energy

Panele fotowoltaiczne MWT od Sunport Power to najwyższej jakości materiały i komponenty, które spełniają standardy Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej. Każdy moduł produkowany przez Sunport Power testowany jest w trzech segmentach. Początkowo testowane i badane w wyspecjalizowanych laboratoriach są materiały niezbędne do produkcji modułów. Każdy panel przechodzi ponad 450 testów jakości na etapie produkcji i badanie elektroluminescencyjne (EL) w celu wykrycia mikropęknięć. Trzeci, ostatni etap testowy to badanie bezpieczeństwa i efektywności instalacji. Dzięki szeregowi testów producent, jaki użytkownik zyskuje pewność, że każdy produkt jest doskonały i niezawodny.

Panele fotowoltaiczne Columbus Energy
Autor: Columbus Energy
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE