Jak taniej ogrzać dom. Wymiana okien dachowych - [email protected] Zbudowane

2022-08-31 12:21
Jak taniej ogrzać dom. Wymiana okien dachowych

Na e-spotkaniu z cyklu [email protected] Zbudowane pogadaliśmy o wymianie okien dachowych i innych sposobach zmniejszenia kosztów ogrzewania domu. Obejrzy wideo ze spotkania.

Za nami kolejne e-spotkanie z cyklu [email protected] Zbudowane - Jak taniej ogrzać dom - wymiana okien dachowych. Z ekspertami Januszem Komurkiewiczem - członkiem Zarządu FAKRO, Prezesem Związku Polskie Okna i Drzwi oraz Bogdanem Kalinowskim - dekarzem, współwłaścicielem Grupy Dekarskiej, Prezesem Polskiego Stowarzyszenie Dekarzy rozmawiał redaktor naczelny Muratora Piotr Laskowski.

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Jak ocieplić poddasze, jak wymienić stare okna dachowe? Co zrobić, żeby mniej ciepła było potrzebne w domu? Jeśli myślimy o kosztach ogrzewania, bardzo ważna jest kwestia zabezpieczenia domu przed startami ciepła. I to właśnie okna są tymi elementami, przez które ucieka go najwięcej. Dopłaty do paliw to krótko terminowe działania rządu, ratujące sytuację związaną z podwyżkami paliw w tym roku. Natomiast termomodernizacja to działanie długoterminowe, w które warto zainwestować i które szybko się zwróci. A wymiana okien to obowiązkowy element, by termomodernizacja domu była efektywna.

Agenda spotkania:

  1. Ile można zyskać dzięki termomodernizacji poddasza?
  2. Jakie prace termomodernizacyjne przeprowadzić na poddaszu? W jakiej kolejności?
  3. Czy jest do tego potrzebny projekt?
  4. Jakie są możliwości doświetlenia poddasza?
  5. Na jakie parametry okien zwrócić uwagę przy ich wyborze?
  6. Czy warto wymienić stare okna? W jakiej sytuacji trzeba to zrobić?
  7. Jaki zakres prac obejmuje wymiana okien dachowych? Jak bardzo jest kłopotliwa?
  8. Komu zlecić te prace? Gdzie szukać fachowców?

Zobacz inne nagrania z cyklu [email protected] Zbudowane

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie