XI Kongres Stolarki Polskiej w nowej formule. Oto szczegóły wydarzenia

2021-06-02 11:36
Kongres Stolarki Polskiej
Autor: POiD

15 czerwca 2021 r. odbędzie się XI Kongres Stolarki Polskiej. Ze względu na obecną sytuację wydarzenie będzie miało charakter digitalowy, co oznacza, że prelegenci spotkają się z uczestnikami w środowisku wirtualnym. Przewidziane są dwa bloki tematyczne: „TRENDY” i „INSPIRACJE” oraz uroczysta Gala, połączona z obchodami jubileuszu 25-lecia Związku POiD.

Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD, ma długą tradycję. Z uwagi na bogaty program merytoryczny, jego kolejne odsłony co roku przyciągały ponad 300 uczestników – właścicieli i przedstawicieli kadry zarządzającej firm z sektora stolarki budowlanej, reprezentantów świata, biznesu, nauki i polityki oraz liczne grono dziennikarzy. 

XI Kongres Stolarki Polskiej - program merytoryczny

W 2021 roku wydarzenie będzie miało digitalowy charakter i otwartą dla każdego formułę. Dzięki temu może w nim wziąć udział jeszcze większe, nawet międzynarodowe audytorium. Program merytoryczny będzie obejmował najważniejsze aktualnie dla biznesu, w tym branży budowalnej, tematy.

  • Blok tematyczny "TRENDY"

Pierwszy blok tematyczny „TRENDY”: „Wpływ trendów na budowanie odporności w czasach kryzysu” będzie składał się z 4 autonomicznych części. Jego moderatorkami będą: Małgorzata Walczak-Gomuła i Beata Tomczak-Majewska z ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

Jako pierwsze omówione zostaną niestabilne trendy gospodarcze, które utrudniają aktualnie przezwyciężenie odwiecznych wyzwań związanych z produktywnością w wielu sektorach. Zaprezentowane zostaną obawy liderów biznesu, które dotyczą niepewności związanej z: przepisami podatkowymi, wzrostem gospodarczym, dalszym rozwojem pandemii, przeregulowaniem rynku, obciążeniami podatkowych czy regulacjami w ramach tzw. Nowego Ładu. O szansach i wyzwaniach czekających przedsiębiorców opowie Witold Orłowski, Główny doradca ekonomiczny, PwC Polska.

Następnie Adrianna Kilińska, Prezes Zarządu Engave S.A., ekspert Business Centre Club, przedstawi zagadnienia związane z transformacją cyfrową, która okazuje się obecnie kluczem do uzyskania konkurencyjności biznesu na zmieniającym się i coraz bardziej wymagającym rynku. Taka reforma wymaga jednak stworzenia kultury organizacyjnej, która wprowadza zmiany technologiczne z empatią wobec ludzi i procesów.

W ramach przedstawienia kolejnego trendu, Jarosław Sokolnicki, Head of Microsoft Technology Center, nawiąże do tematu cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa. Cyfryzacja zostanie zaprezentowana jako zmiana kulturowa, która wymaga od organizacji ciągłego kwestionowania status quo, częstego eksperymentowania czy odejścia od długotrwałych procesów biznesowych, na których zbudowano firmy, na rzecz stosunkowo nowych praktyk.

Na końcu ekspertki z EY Polska: Magdalena Hilgner i Katarzyna Kłaczyńska-Lewis opowiedzą o prawnych zawiłościach Europejskiego Zielonego Ładu w kontekście sektora budowlanego. Nawiążą do zagadnień związanych z Renovation wave, cłami węglowymi, gospodarką w obiegu zamkniętym czy łańcuchem dostaw.

  • blok tematyczny "INSPIRACJE"

Drugi blog tematyczny „INSPIRACJE”: „Zaangażowanie i motywacja jako podstawa elastycznej organizacji radzącej sobie w czasach kryzysu” poprowadzą Nikolay i Nadia Kirov z Kirov Strategic Negotiators i LifeEnergy.pl. Eksperci nawiążą do wyzwań biznesowych w czasach wielkiej próby, z którymi muszą mierzyć się aktualnie przedsiębiorcy. Zwrócą uwagę na to, że im większy stres, napięcie i zmęczenie, tym istotniejsza staje się umiejętność zarządzania sobą oraz swoim zespołem.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny pod adresem: https://kongres.poid.eu/harmonogram/

Jubileusz 25-lecia Związku POiD

Po zakończeniu części merytorycznej nastąpi uroczysta Gala, która będzie miała wyjątkowy charakter z uwagi na jubileusz 25-lecia Związku POiD. Podczas jej trwania zostaną wręczone ponadto branżowe nagrody – Orły Polskiej Stolarki. Nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu POiD Building Awards.

Kongres Stolarki Polskiej
Autor: POiD Jubileusz 25-lecia Związku POiD

Transmisja wydarzenia dostępna 15 czerwca 2021 r. o godz. 10:00 na kanale YouTube Związku POiD:

https://www.youtube.com/user/ZwiazekPOiD

Wydarzenie będzie transmitowane także na platformie Facebook:

https://fb.me/e/2nsYuKH4e

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie