Okna panoramiczne i drzwi tarasowe: trendy w projektowaniu domów 

2020-12-10 14:07 Materiał partnerski
Okna panoramiczne i tarasowe
Autor: DOMEL OKNA I DRZWI

W nowo budowanych domach zwraca uwagę atrakcyjna stolarka. Okazałe okna i drzwi tarasowe stanowią jeden z najważniejszych elementów każdego domu.

Tym, co wyróżnia obecnie projektowane i wznoszone domy, są atrakcyjne przeszklenia. Jednym z rodzajów modnych dziś okien są okna panoramiczne, czyli szerokie i niskie. Chętnie są projektowane w kuchni, zwłaszcza nad blatem roboczym. To pozwala pracować w kuchni i jednocześnie wyglądać na świat. Drugim niezbędnym elementem każdego domu są drzwi tarasowe. Teraz to już nie jest pojedyncze skrzydło rozwierane na bok, tylko najczęściej drzwi podwójne o skrzydłach przesuwanych na bok.

Okna panoramiczne i duże drzwi tarasowe wpuszczają do wnętrz dużo światła, a ono jest nam potrzebne do komfortu życia. Naturalne oświetlenie zapewnia dobre samopoczucie. Światło słoneczne niesie dobrą energię, nie tylko tę w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ale również tę, która jest nam potrzebna do dobrego życia. Wielkie okna i szerokie drzwi tarasowe to także rozległe widoki wokół domu, czyli możliwość podziwiania przyrody. A nic tak nie poprawia samopoczucia jak piękne rośliny w ogrodzie, łąki za płotem i las w oddali. Duże przeszklenia pozwalają również na wyeksponowanie roślin we wnętrzach. Wzdłuż panoramicznych witryn można ustawić okazałe rośliny, które w takim miejscu będą się pięknie prezentować.

Okna panoramiczne i tarasowe
Autor: DOMEL OKNA I DRZWI

Okna panoramiczne i drzwi tarasowe: komfort cieplny

Nie musimy się martwić, że przez wielkie przeszklenia wyziębimy dom. To już od dawna nie jest aktualne. Trzyszybowe pakiety okienne z argonem w środku i ciepłymi ramkami dystansowymi stanowią dobrze izolowaną przegrodę, przez którą nie będzie uciekać ciepło. Co więcej, dobierając odpowiednie parametry szyb, możemy regulować ilość światła i ciepła słonecznego wpadającego do wnętrz.

Okna panoramiczne i tarasowe
Autor: DOMEL OKNA I DRZWI

Okna panoramiczne i drzwi tarasowe: bezpieczeństwo

Nie musimy się martwić również o bezpieczeństwo. W wielkich przeszkleniach można zastosować szyby hartowane, które są 4 razy bardziej odporne na uderzenie niż zwykłe. Dostępne są także szyby laminowane, czyli klejone folią, co daje zwiększoną odporność na włamanie. Istnieje także możliwość zastosowania czujników otwarcia, które zaalarmują o próbie wtargnięcia intruzów.

Drzwi tarasowe VERANO

Zalety drzwi tarasowych Verano

Komfortowe przesuwanie - Zastosowano innowacyjny mechanizm zamykający zapewniający komfortowa obsługę i wysoką szczelność.

Oszczędność przestrzeni - Elementy przesuwne pozwalają zyskać dodatkową przestrzeń. Nie trzeba już zostawiać miejsca na otwarcie skrzydła okiennego, dzięki czemu można wykorzystać miejsce pod oknem.

Ochrona przed czynnikami atmosferycznymi - Najwyższy poziom uszczelnienia i ochrony przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Okna panoramiczne i tarasowe
Autor: DOMEL OKNA I DRZWI

Modne drzwi tarasowe

Jednym z produktów wartym uwagi są drzwi tarasowe Perspektive firmy DOMEL OKNA I DRZWI. To drzwi podnoszono-przesuwne w systemie HST, które otwiera się przez podniesienie klamki i bardzo lekko przesuwa na bok. Potrójne, energooszczędne pakiety szybowe i pięciokomorowe profile z PCV sprawiają, że drzwi mogą osiągnąć bardzo niski współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,82 W/(m2.K). Drzwi tarasowe Perspektive są wyposażone w bardzo niski próg, który można ukryć w warstwach podłogi. Dzięki temu wyjście na taras jest niezwykle wygodne i estetyczne.

Firma DOMEL OKNA I DRZWI ma w ofercie jeszcze drzwi tarasowe Verano wyposażone w okucia Roto Patio Inowa. Ciężkie skrzydło lekko przesuwa się klamką bez konieczności jego podniesienia. Zaletą tych drzwi jest również dokładne domykanie dzięki samodociskaniu skrzydła. Drzwi tarasowe Verano mogą osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,87 W/(m2.K).

Oba rodzaje przesuwnych drzwi tarasowych mogą obejmować skrzydła ruchome oraz szklenie stałe w postaci szerokiej witryny. To pozwala tworzyć szerokie panoramiczne przeszklenia stanowiące atrakcyjny element na elewacji.

Okna panoramiczne i tarasowe
Autor: DOMEL OKNA I DRZWI
Co mówi ekspert

Możliwości okien

Okno jest stałym elementem domu już od setek lat. Oczywiście na początku nie było takie nowoczesne jak to współczesne, które teraz znamy. Wraz ze zmianą trendów w projektowaniu i ono stale podlega ewolucji.

Obecnie moda jest na coraz większe przeszklenia, wprowadzanie coraz więcej światła słonecznego do pomieszczeń mieszkalnych. Co z tego wynika? Zastosowanie w prywatnych domach szerokich drzwi tarasowych, panoramicznych okien i witryn, które do tej pory były zarezerwowane dla budynków komercyjnych czy użyteczności publicznej. Statystycznie wielkość stolarki w domu jednorodzinnym liczona w metrach kwadratowych uległa podwojeniu, a czasem nawet potrojeniu. Możliwości technologiczne nowoczesnej stolarki z PCV i aluminium pozwalają zaspokoić zachcianki inwestorów i fantazję projektantów. Wyprodukowanie i dostarczenie przesuwnych drzwi tarasowych o szerokości skrzydła powyżej 3 m to jeszcze 10 lat temu było wyzwanie i kłopot, a w tej chwili to zwykłe zamówienie, nad którym nikt się zastanawia.

Dariusz Zabielski, dyrektor handlowy firmy DOMEL OKNA I DRZWI

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE