Lekkie i solidne drewniane schody strychowe

2019-10-17 12:03
Schody strychowe FAKRO
Autor: FAKRO

Szukasz trwałych a zarazem termoizolacyjnych drewnianych schodów strychowych? Poznaj detale nowych schodów LWL Extra firmy Fakro, które zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Umiejscowienie schodów strychowych

Przed zamontowaniem schodów strychowych w pomieszczeniu (a nawet już na etapie projektowania otworu w stropie) należy upewnić się, że rozłożenie schodów strychowych będzie możliwe. Należy sprawdzić wymiary charakterystyczne dla danego modelu schodów strychowych i sprawdzić czy schody nie będą kolidować ze ścianą, nadprożem lub innym element stałym w budynku. Schody segmentowe zarówno drewniane jak i metalowe, wymagają odpowiedniej przestrzeni, która umożliwi bezproblemowe rozkładanie segmentów drabinki (tzw. przestrzeń zamachowa). Takiego wymagania nie ma w przypadku schodów przesuwnych, jednak wybierając ten rodzaj schodów należy zagwarantować odpowiednią ilość miejsca na złożenie drabinki na strychu. Informacje dotyczące wymiarów podawane są w katalogach, ulotkach czy specyfikacjach produktu. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, możemy tez rozważyć montaż schodów nożycowych, które posiadają małe rozmiary skrzynki i przeznaczone są do miejsc, w których nie ma możliwości zastosowania schodów segmentowych.

Schody strychowe FAKRO
Autor: FAKRO

Schody LWL EXTRA

  • Dzięki zastosowaniu dwóch uszczelek oraz supertermoizolacyjnej klapy o grubości 5,6cm schody posiadają 4-tą najwyższą klasę szczelności wg normy EN 12207. LWL Extra mają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła U=0,74 W/m2K. Idealnie sprawdzają się w budynkach, w których strych jest zimny i nieogrzewany. Doskonale izolują, dzięki czemu w pomieszczeniach mieszkalnych na poddaszu nie będziesz tracić ciepła.
  • Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania schody mają dodatkową poręcz, zamontowaną do środkowego segmentu.
  • Co ważne, do jej obsługi nie musisz używać siły – składasz i rozkładasz drabinę z niezwykłą lekkością. Efekt uzyskujemy dzięki mechanizmowi odciążającemu.
  • Schody mają estetyczną, białą klapę oraz antypoślizgowe stopnie, które są zrównane z policzkami drabiny.
Schody strychowe FAKRO
Autor: FAKRO
Zalety schodów LWL EXTRA
Schody strychowe FAKRO

Autor: FAKRO

SCHODY SEGMENTOWE SKŁADANE Z DREWNIANĄ DRABINKĄ

x Podwójny system uszczelek gwarantuje zachowanie doskonałej szczelności.
x Mechanizm odciążający ułatwia składanie i rozkładanie drabinki.
x Dodatkowa poręcz zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania schodów.
x Zawias klapy steruje jej ruchem, przez co w trakcie otwierania klapa automatycznie odsuwa się od drabinki umożliwiając wygodne użytkowanie schodów
x Niewielka waga oraz nowatorski sposób zaczepiania klapy na tzw. klik usprawniają i przyspieszają montaż schodów w stropie.
x Termoizolacyjna klapa o grubości 5,6cm wyposażona w zamek, doskonale chroni przed stratami ciepła.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie