Lekkie i solidne drewniane schody strychowe

2019-10-17 12:03 MATERIAŁ SPONSOROWANY | FAKRO
Schody strychowe FAKRO
Autor: FAKRO

Szukasz trwałych a zarazem termoizolacyjnych drewnianych schodów strychowych? Poznaj detale nowych schodów LWL Extra firmy Fakro, które zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Umiejscowienie schodów strychowych

Przed zamontowaniem schodów strychowych w pomieszczeniu (a nawet już na etapie projektowania otworu w stropie) należy upewnić się, że rozłożenie schodów strychowych będzie możliwe. Należy sprawdzić wymiary charakterystyczne dla danego modelu schodów strychowych i sprawdzić czy schody nie będą kolidować ze ścianą, nadprożem lub innym element stałym w budynku. Schody segmentowe zarówno drewniane jak i metalowe, wymagają odpowiedniej przestrzeni, która umożliwi bezproblemowe rozkładanie segmentów drabinki (tzw. przestrzeń zamachowa). Takiego wymagania nie ma w przypadku schodów przesuwnych, jednak wybierając ten rodzaj schodów należy zagwarantować odpowiednią ilość miejsca na złożenie drabinki na strychu. Informacje dotyczące wymiarów podawane są w katalogach, ulotkach czy specyfikacjach produktu. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, możemy tez rozważyć montaż schodów nożycowych, które posiadają małe rozmiary skrzynki i przeznaczone są do miejsc, w których nie ma możliwości zastosowania schodów segmentowych.

Schody strychowe FAKRO
Autor: FAKRO

Schody LWL EXTRA

  • Dzięki zastosowaniu dwóch uszczelek oraz supertermoizolacyjnej klapy o grubości 5,6cm schody posiadają 4-tą najwyższą klasę szczelności wg normy EN 12207. LWL Extra mają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła U=0,74 W/m2K. Idealnie sprawdzają się w budynkach, w których strych jest zimny i nieogrzewany. Doskonale izolują, dzięki czemu w pomieszczeniach mieszkalnych na poddaszu nie będziesz tracić ciepła.
  • Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania schody mają dodatkową poręcz, zamontowaną do środkowego segmentu.
  • Co ważne, do jej obsługi nie musisz używać siły – składasz i rozkładasz drabinę z niezwykłą lekkością. Efekt uzyskujemy dzięki mechanizmowi odciążającemu.
  • Schody mają estetyczną, białą klapę oraz antypoślizgowe stopnie, które są zrównane z policzkami drabiny.
Schody strychowe FAKRO
Autor: FAKRO
Zalety schodów LWL EXTRA
Schody strychowe FAKRO

Autor: FAKRO

SCHODY SEGMENTOWE SKŁADANE Z DREWNIANĄ DRABINKĄ

x Podwójny system uszczelek gwarantuje zachowanie doskonałej szczelności.
x Mechanizm odciążający ułatwia składanie i rozkładanie drabinki.
x Dodatkowa poręcz zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania schodów.
x Zawias klapy steruje jej ruchem, przez co w trakcie otwierania klapa automatycznie odsuwa się od drabinki umożliwiając wygodne użytkowanie schodów
x Niewielka waga oraz nowatorski sposób zaczepiania klapy na tzw. klik usprawniają i przyspieszają montaż schodów w stropie.
x Termoizolacyjna klapa o grubości 5,6cm wyposażona w zamek, doskonale chroni przed stratami ciepła.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie