Estetyczne okna. Na co zwracać uwagę, wybierając okna?

2020-06-24 12:07 Materiał sponsorowany
Domel - estetyczne okna
Autor: DOMEL OKNA I DRZWI

Gdy kupujemy okna, najpierw wybieramy te o dobrych parametrach użytkowych. Następnym kryterium jest kolor i estetyka wykończenia okien.

Okna z PCV mają najbogatszą ofertę rynkową pod względem wzornictwa. Dotyczy to zarówno kształtów profili, jak i kolorystyki czy rodzajów wykończenia. Okna z PCV mają takie same parametry użytkowe jak okna z drewna lub aluminium. Dorównują im także pod względem estetycznym. Mogą być wykończone na wiele kolorów tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Producenci dbają o estetykę każdego detalu, np. narożników, w których są połączone profile. Ważne jest nie tylko to, jak okno wygląda w pozycji zamkniętej, lecz także w pozycji otwartej, kiedy widać jego rdzeń. Dlatego coraz częściej możemy kupić okna z rdzeniem dopasowanym do koloru profili.

Domel - estetyczne okna
Autor: DOMEL OKNA I DRZWI

Wykończenie okien: paleta kolorów

Okna plastikowe mogą być pokryte trwałą warstwą akrylkoloru. W ten sposób barwi się okna na podstawowe i modne kolory, np. brązowy lub zielony, a także szary, antracytowy, srebrny, granatowy. Bardzo popularne są okna o wzorach drewnopodobnych. Są one pokryte okleinami, które nadają im wygląd drewna – z usłojeniem o jaśniejszych lub ciemniejszych pasmach koloru. Przykładowo w ofercie firmy Domel można znaleźć okna o wykończeniu orzech, złoty dąb, jasny dąb, dąb rustykalny, sosna górska, wiśnia włoski i wiele innych.

Domel - estetyczne okna
Autor: DOMEL OKNA I DRZWI

Modne ciemne wykończenie okien

Dla tych, którzy lubią awangardowe efekty, są przeznaczone okna w ciemnych kolorach. Profile mogą być okleinowane np. na kolor szary bazaltowy, czarny, czarnoniebieski. W palecie okien firmy Domel znajdziemy też inne nowoczesne kolory, np. szary beton, szary jedwabny, stalowo-niebieski, a nawet szczotkowanego mosiądzu czy czerwony. Takie okna mogą stanowić istotny element dekoracji wnętrz. Nie trzeba nawet zasłaniać ich firankami. Będą pięknie wyglądać na tle jasnych ścian.

Rdzeń okien

Kolorem pokrywa się profile tylko po stronie zewnętrznej i/lub wewnętrznej. Po otwarciu widać najczęściej ich biały rdzeń. W związku z modą na różne kolory okien firma Domel wprowadziła do oferty rdzenie kolorowe. Jasno- lub ciemnobrązowy rdzeń jest stosowany w oknach o okleinach drewnopodobnych w tej tonacji. Najmodniejsze obecnie okna w palecie szarości można również kupić z szarym rdzeniem. W ofercie firmy Domel okna w pełni szare występują w linii produktowej Vector o obustronnych okleinach w kolorach: ciemnoszarym, łupkowo-szarym, platyna, spectral ultramat antracytowy. W modelach Energetic, Infinity Passive i Perspektive szary kolor rdzenia występuje w oknach, w których zastosowano obustronną okleinę w kolorach antracytowym, szarym bazaltowym i czarnym.

Domel - estetyczne okna
Autor: DOMEL OKNA I DRZWI
Ważny detal w wykończeniu okien: perfekcyjny zgrzew
Domel Ultra Link

Autor: DOMEL OKNA I DRZWI

Okna o nawet najpiękniejszych kolorach stracą w naszych oczach, gdy dostrzeżemy drobne niedoróbki. Producenci okien z PCV opracowali technologie pozwalające w sposób perfekcyjny połączyć profile w narożnikach. Firma Domel stosuje technologię zgrzewania kształtowego UltraLink, dzięki której w narożach okiennych powstaje cienki estetyczny zgrzew. To trwałe i prawie niewidoczne połączenie. 

Domel - estetyczne okna
Autor: DOMEL OKNA I DRZWI

Ramki dystansowe w kolorze czarnym

Kolejnym ważnym detalem, o którym pomyślała firma Domel, jest możliwość zastosowania kolorowych ramek dystansowych. Między szybami w pakietach okiennych są umieszczane ramki, która utrzymują je we właściwej pozycji. Widać je wzdłuż krawędzi okna.

Ciepłe ramki dystansowe z tworzywa sztucznego sprawiły, że zniknął problem z wykraplaniem się pary wodnej wzdłuż brzegów szyb. Teraz przyszła pora na ich estetykę. Firma Domel oferuje w promocji czarne ramki dystansowe, które będą świetnie się prezentować w oknach z modnej palety szarości, zwłaszcza antracytowych, bazaltowych, czarnych.

PORADA EKSPERTA

Minęły chyba już bezpowrotnie czasy, gdy stolarka okienna była traktowana jako materiał budowlany i nikt nie przejmował się wyglądem czy kształtem ram i skrzydeł. Obecnie produkty te są postrzegane jak mebel, ozdoba domu zarówno od strony zewnętrznej, jak również wewnętrznej. Właściwie dobraną okleiną czy kolorem okna jesteśmy w stanie nadać odpowiedni charakter pomieszczeniu, ocieplić je lub unowocześnić. Klient ma teraz ogromne możliwości aranżacji kolorystyki, może wybierać w kilkudziesięciu wariantach okleinowania ram i skrzydeł, kilku wersjach kolorów samego rdzenia oraz kilku kolorach ramek dystansowych w pakietach szybowych i uszczelkach.

Technologia estetyki zgrzewów też przeszła ewolucję, od siermiężnych frezowanych na kilka milimetrów, po aktualne praktycznie niewidoczne w technologii Ultralink / V-Perfect. Modne ostatnio w designie kanty są już widoczne w dostępnej stolarce na rynku. Proste linie skrzydeł i listew przyszybowych są coraz częstszym wyborem klienta i wpisują się idealnie w aktualne trendy.

Dariusz Zabielski, dyrektor handlowy DOMEL OKNA I DRZWI

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie