Dom w nowoczesnym stylu. Stolarka i ogrodzenie WIŚNIOWSKI dla ekologicznego i oszczędnego budynku

2020-12-15 13:06 Materiał sponsorowany
Okna, drzwi, ogrodzenia i bramy garażowe WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Nowoczesne domy łączą w sobie najważniejsze trendy: minimalizm, ekologię i estetykę wzorowaną na rozwiązaniach skandynawskich. Stworzenie takiego projektu, a później jego realizacja to jednak poważne wyzwania. Specyfika takich budynków wymaga doskonałego spasowania wzorniczego i dogłębnie przemyślanej koncepcji całego projektu. Jak szukać stolarki i ogrodzenia dla nowoczesnego domu, by zyskać doskonały efekt?

Najważniejsza w przypadku nowoczesnego domu jest bryła. Najczęściej opiera się minimalistycznych, prostych liniach. Kolejne elementy fasady oraz posesji powinny powtarzać ten schemat – by całość była z sobą harmonijnie połączona.

Okna, drzwi, ogrodzenia i bramy garażowe WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Brama garażowa do nowoczesnego domu

Zacznijmy od bramy garażowej, która stanowi jeden z głównych elementów fasady budynku. To najczęściej olbrzymia powierzchnia (nawet do kilkudziesięciu metrów kwadratowych), dlatego trzeba zadbać, by nie burzyła harmonii i wspierała obraną przez nas wizualną ścieżkę.

Firma WIŚNIOWSKI to nowoczesnych domów poleca przede wszystkim bramę UniTherm. To jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie bram garażowych na rynku.

– Ciepła brama to inwestycja, która zwróci się domownikom w niższych rachunkach za ogrzewanie i w czystszym powietrzu. Należy jednak pamiętam, że jedynie odpowiednio zamontowane bramy garażowe będą spełniały swoje zadania. Trzeba je więc kupować u sprawdzonych producentów, a montaż powierzać specjalistom – mówi Marcin Strzelec, dyrektor zarządzający grupą produktową WIŚNIOWSKI.

Okna, drzwi, ogrodzenia i bramy garażowe WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Okna dla nowoczesnego domu

Okna to pierwszy element stolarki, który montujemy w domu. To szczególnie istotna decyzja, bo wpłynie później na decyzje dotyczącą pozostałych elementów stolarki. Jeśli chcemy zachować odpowiednią harmonię fasady nie można dobierać bramy garażowej, okien i drzwi niezależnie od siebie. Choć są od siebie całkowicie oddzielne, powinny tworzyć komplet – harmonijny zestaw.

W przypadku nowoczesnych domów warto zdecydować się na okna aluminiowe ­– są droższe, ale doskonale podkreślają ich charakter. Ekonomicznym rozwiązaniem – a dającym bardzo zbliżony efekt – są okna PVC z nakładką aluminiową.

Okna, drzwi, ogrodzenia i bramy garażowe WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Nowoczesny dom – jakie wybrać drzwi?

Drzwi to ten element domu, z którym spotykamy się najczęściej. Widzą go również wszyscy nasi goście. O ile ogrodzenie i fasada robią „pierwsze wrażenie”, o tyle drzwi są wstępem do oceny najważniejsze części domu – jego wnętrza. Trzeba zadbać, by łączyły wizualnie otoczenie budynku z jego fasadą i wnętrzem. To trudne, ale nie niemożliwe.

Zacznijmy od materiału. Musi gwarantować bezpieczeństwo, być trwały i odpowiednio izolować – a równocześnie wyglądać perfekcyjnie. Wszystkie te zalety łączy w sobie aluminium. Ponadto jest ono bardzo uniwersalne i poddaje się bez problemu naszej wyobraźni.

Flagowymi drzwiami aluminiowymi marki WIŚNIOWSKI są te z linii CREO i DECO. Ich olbrzymia zaletą jest mnogość kolorów i oklein, które mogą zostać użyte do ich wykończenia. Kochasz naturę i chcesz, by w Twoim domu pojawiły się naturalne akcenty? Wybieraj spośród kilkudziesięciu oklein drewnopodobnych. Wolisz coś bardziej industrialnego? Czeka na Ciebie paleta kolorów RAL i kolekcja Home Inclusive 2.0.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wzór 300 drzwi CREO. Jak wygląda? Nie ma określonego designu, bo każdy z nas może go całkowicie spersonalizować: umieścić na drzwiach motyw, który pojawia się później w domu, wyróżnić skrzydło dodatkowym kolorem, zdecydować się na nietypowe przeszklenia. Można wybierać praktycznie bez ograniczeń.

Okna, drzwi, ogrodzenia i bramy garażowe WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Ogrodzenie w nowoczesnym stylu – jakie wybrać?

Ogrodzenie nie jest oddzielnym elementem posesji. Musi odwoływać się i łączyć wizualnie z bryłą budynku lub jej dominującymi częściami. Nowoczesne domy doskonale zgrają się z klasycznymi wzorami: z horyzontalnymi lub wertykalnymi liniami ogrodzenia. Lepiej zrezygnować z barokowych i bogatych zdobień na rzecz prostego projektu.

Po pierwsze gwarantuje to nam pełną uniwersalność ogrodzenia. Klasyka nie wychodzi z mody – w ciągu dekad nie straci więc nic na swoim urodzie. Doskonałym przykładem nowoczesnych wzorów ogrodzeń jest kolekcja MODERN od marki WIŚNIOWSKI.

Okna, drzwi, ogrodzenia i bramy garażowe WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Nowoczesny dom. Poznaj system Home Inclusive

Wróćmy jeszcze na moment do harmonii, która jest przecież tak istotna w nowoczesnych projektach. Szukanie odpowiednich elementów domu zabiera nam sporo czasu, ale prawdziwym wyzwaniem jest takie ich zestawienie, by stanowiły spójną całość. To trudne szczególnie jeśli bramy, okna, drzwi i ogrodzenie kupujemy u zupełnie innych producentów. W takim przypadku kolory, detale, a nawet jakość wykonania mogą się od siebie różnić.

Jest na to proste rozwiązania, bo komplet stolarki oraz ogrodzenie można kupić u jednego producenta. Marka WIŚNIOWSKI nie tylko oferuje wszystkie te elementy, ale również gwarantuje ich spójność i harmonię dzięki systemowi Home Inclusive, który łączy bramy, okna, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI wzorniczo i kolorystycznie.

Okna, drzwi, ogrodzenia i bramy garażowe WIŚNIOWSKI
Autor: WIŚNIOWSKI

Ekologia i nowoczesne myślenie o domu

W ostatnich latach pojawił się również inny trend, w którym budynek przestaje być oddzielną przestrzenia, łącząc się ze swoich otoczeniem w skali lokalnej i globalnej. Dlatego przy projektowaniu i tworzeniu bierze się pod uwagę kwestie ekologii oraz wpływu domu na jego sąsiedztwo.

Większą wagę przykłada się do oszczędności, bo energia elektryczna – szczególnie ta wytwarzana z węgla – będzie coraz droższa. W takim pojmowaniu istotną rolę odgrywa stolarka. Odpowiednio dobrana nie tylko zmniejszy rachunki za ogrzewanie i prąd, ale również zagwarantuje domownikom większą niezależność wobec nagłych podwyżek cen energii.

Nawet jeśli jesteś już po inwestycji we własny dom, możesz przystosować go do współczesnych wymagań. Pomoże Ci w tym dotacja z programu „Czyste Powietrze” oraz ulga termomodernizacyjna. Zaplanuj zmiany z marką WIŚNIOWSKI, bo nasze ciepłe bramy, okna i drzwi mogą być rozliczane w ramach tych programów.

Być może zalety odpowiednio szczelnej stolarki otworowej nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie dostrzegamy ich w naszych codziennych obowiązkach i nie można jej tak łatwo uchwycić jak np. dobrego wzornictwa. Paradoksalnie jednak to właśnie termoizolacyjność w najbliższych dekadach będzie decydowała o komforcie naszego życia.

Poznaj najlepsze trendy budowlane 2021!

Rok 2021 będzie bardzo ważny dla budownictwa. Zaczną obowiązywać nowe, ostrzejsze przepisy, które wpłyną na sposób projektowania, budowania, rozbudowy oraz remontowania domów. Dochodzi jeszcze pandemia, która diametralnie zmieniła sytuację gospodarczą i społeczną kraju. W jakim kierunku będzie się rozwijać branża budowlana? Jakie będą trendy, jak i z czego będziemy budować? Jak branża budowlana reaguje na zmieniające się potrzeby inwestorów? Poznaj najważniejsze trendy 2021 roku!

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie