Rozmowy Muratora i Architektury-murator podczas Warsaw Build 2024! Zobacz, kogo gościliśmy w naszym targowym studiu

2024-02-15 15:40

„Rozmowy Muratora” i „Rozmowy Architektury-murator” to nowy cykl wywiadów z ekspertami i przedstawicielami branży budowlanej oraz świata architektury. Podczas Targów Warsaw Build 2024 razem z naszymi gośćmi podsumowaliśmy miniony rok i rozmawialiśmy m.in. o obecnych oraz nachodzących wyzwaniach.

Podczas 9. edycji targów Warsaw Build rozpoczęliśmy nasz kolejny projekt – cykl wywiadów i spotkań „Rozmowy Muratora” i „Rozmowy Architektury-murator”. Zobacz, z kim mieliśmy okazję porozmawiać o obecnej sytuacji na rynku i przewidywanych zmianach w branży.

  • Nagrania spotkań z naszymi gośćmi już wkrótce!

„Rozmowy Muratora” podczas Targów Warsaw Build 2024

Przed naszą kamerę w targowym studiu Muratora zaprosiliśmy Marka Karwowskiego, general managera EPPA, z którym dyskutowaliśmy m.in. o nowych dyrektywach UE dotyczących redukcji śladu węglowego budynków i związanych z tym obowiązkach w zakresie sporządzania świadectw energetycznych. Spotkanie było też okazją do rozmowy o inicjatywach wpisujących się w założenia zrównoważonego budownictwa, takich jak projekt OKNOREC, promujący recykling demontowanych w ramach termomodernizacji okien.

Jaki był miniony rok dla branży budowlanej? Czy w 2024 roku możemy spodziewać się stabilizacji i rozwoju rynku? Jak budują i remontują Polacy? Czy warto teraz zainwestować w zakup mieszkania lub budowę własnego domu? – o to zapytaliśmy Małgorzatę Walczak-Gomułę, prezes zarządu ASM Research Solutions Strategy, spółki zajmującej się badaniami rynku m.in. dla sektora budowlanego. Podczas spotkania rozmawialiśmy także o zmieniających się oczekiwaniach i wymaganiach inwestorów indywidualnych.

Goście Studia Murator podczas Warsaw Build 2024:

Marek Karwowski – general manager EPPA – Europejskiego Stowarzyszenia Branżowego, które reprezentuje producentów systemów okiennych z PVC i związanych z nimi produktów budowlanych w Europie. 

Małgorzata Walczak-Gomuła – prezes zarządu ASM Research Solutions Strategy, spółki zajmującej się badaniami rynku m.in. dla branży budowlanej. 

Anna Cymer – historyczka i krytyczka architektury, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, laureatka Nagrody Dziennikarskiej Izby Architektów RP. Autorka książki "Architektura w Polsce 1945–1989".

Justyna Glusman – polska ekonomistka i badaczka specjalizująca się w zagadnieniach polityki regionalnej, samorządowej, szczególnie w kontekście unijnym; działaczka społeczna i aktywistka miejska. Związana z Stowarzyszeniem Fala Renowacji zajmującym się zagadnieniami związanymi z efektywnością energetyczną budynków.

Warsaw Build 2024 

Targi Warsaw Build to spotkanie przedstawicieli branży, którzy dzięki współpracy mogą wzmocnić swoją pozycję na rynku. Podczas tego wydarzenia projektanci wnętrz architekci, deweloperzy, przedstawiciele hurtowni i składów budowlanych, a także stolarze czy przedstawiciele sieci handlowych i sklepów z wyposażeniem wnętrz mają okazję poznać oferty najbardziej cenionych firm w branży.

W dniach 14-16 lutego 2024 r. w Ptak Warsaw Expo prezentują się producenci oraz dystrybutorzy drzwi i akcesoriów drzwiowych, podłóg i posadzek, okładzin ściennych, schodów i balustrad, rolet zewnętrznych, wewnętrznych i markiz, chemii budowlanej i farb, a także wyposażenia balkonowego, ogrodów, automatyki domowej czy poszczególnych elementów konstrukcyjnych.

W wydarzeniu biorą udział takie marki, jak: TERMOton, Marchewka, POL-SKONE, FAKRO, MAPEI, RAW DECOR, GUARDI, TLC, VALOR, WOODPLAST, PARKIET HAJNÓWKA, PIASMAR, JOTUL, VENEZIA Design czy BIOPLAST. Pełna ich lista jest dostępna tutaj.

Murator jest patronem medialnym Targów Warsaw Build 2024.