Poddasze użytkowe. Szkoła budowania. Lekcja 11
Domy z poddaszami użytkowymi należą u nas do najczęściej budowanych. Pod dachowymi skosami da się bowiem urządzić wygodne i atrakcyjne pomieszczenia. Trzeba tylko przedtem dowiedzieć się, jak poprawnie zaizolować dach, w jaki sposób zabudować przestrzenie pod połaciami i jak rozprowadzić tam instalacje.
Szkoła Budowania to między innymi cykl e-spotkań, w ramach których prowadzimy was krok po kroku przez najważniejsze etapy budowy domu. Tematem lekcji #11 jest poddasze użytkowe. Kiedy powinno się zacząć prace związane z poddaszem? Jak powinien wyglądać harmonogram prac? Obejrzyjcie wideo!
Podczas webinaru nasi Eksperci, architektka Agnieszka Kupść i kierownik budowy Tomasz Rybarczyk, odpowiedzieli na pytania:
- co zrobić, żeby poddasze nieużytkowe stało się użytkowym
- czy wykończenie poddasza można odłożyć na przyszłość
- jaki strop można zastosować
- jaka powinna być kolejność prac związanych z wykończeniem poddasza
- jak ocieplić poddasze
- czy poddasze trzeba odizolować od niższych kondygnacji i jak to zrobić
- jakie ściany działowe zrobić na poddaszu
- jak dobrać okna dachowe
- co z wentylacją na poddaszu
- czy można mieć na poddaszu kominek
Lekcję poprowadzili:
Agnieszka Kupść — architekt Murator Projekty z wieloletnią praktyką. Mimo zróżnicowanego doświadczenia, szczególną sympatią darzy projektowanie budynków mieszkalnych, zwłaszcza jednorodzinnych. W pracy z klientem indywidualnym bardzo ceni bezpośredni kontakt, który podczas projektowania ułatwia przygotowanie trafnej odpowiedzi na potrzeby przyszłych użytkowników budynku.
Tomasz Rybarczyk — architekt, inżynier, rzeczoznawca budowlany, uprawniony do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej oraz do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Praktyk w projektowaniu i na budowie. Znawca materiałów budowlanych i technologii. Czynny kierownik budowy.
Więcej o naszej akcji dowiesz się na stronie: Szkoła Budowania