Ocieplenie i wykończenie ścian zewnętrznych. Szkoła budowania. Lekcja 9
Izolacja termiczna ścian i materiał do ich wykończenia to dwie strony jednego medalu. Ocieplenie da komfort i oszczędności, fasada zadecyduje o wyglądzie budynku oraz zapewni izolacji ochronę. Elewację możemy otynkować, obłożyć drewnem, zastosować bardziej oryginalny materiał lub połączyć kilka rozwiązań.
Szkoła Budowania to między innymi cykl e-spotkań, w ramach których prowadzimy was krok po kroku przez najważniejsze etapy budowy domu. Tematem lekcji #9 jest ocieplenie ścian i wykończenie elewacji - jakie wymagania musi spełniać ściana zewnętrzna, jakie są możliwości wyboru materiałów i technologii oraz jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań? Obejrzyjcie wideo!
Podczas webinaru nasi Eksperci, architektka Agnieszka Kupść i kierownik budowy Tomasz Rybarczyk:
- wyjaśnili Ci, jakie są metody wykańczania i izolacji ścian zewnętrznych,
- opowiedzieli o rodzajach tynków,
- wytłumaczyli, jaka jest optymalna grubość izolacji,
- dyskutowali o zaletach i wadach ścian w technologiach jednowarstwowej i dwuwarstwowej.
Tematy lekcji:
- Metody izolowania i wykańczania ścian zewnętrznych
- Materiały termoizolacyjne i ich ważne parametry
- Opłacalna grubość izolacji
- Mocowanie materiału na elewacji
- Rola wiatroizolacji
- Czym wykończyć elewację?
Lekcję poprowadzili:
Agnieszka Kupść — architekt Murator Projekty z wieloletnią praktyką. Mimo zróżnicowanego doświadczenia, szczególną sympatią darzy projektowanie budynków mieszkalnych, zwłaszcza jednorodzinnych. W pracy z klientem indywidualnym bardzo ceni bezpośredni kontakt, który podczas projektowania ułatwia przygotowanie trafnej odpowiedzi na potrzeby przyszłych użytkowników budynku.
Tomasz Rybarczyk — architekt, inżynier, rzeczoznawca budowlany, uprawniony do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej oraz do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Praktyk w projektowaniu i na budowie. Znawca materiałów budowlanych i technologii. Czynny kierownik budowy.
Więcej o naszej akcji dowiesz się na stronie: Szkoła Budowania