Nowoczesna kotłownia. Szkoła budowania. Lekcja 7.
Domy jednorodzinne najczęściej są ogrzewane przez własne centralne źródło ciepła zainstalowane w kotłowni. Jakie wymagania powinno spełniać pomieszczenie kotłowni, w co ją wyposażyć i ile trzeba na to wydać? Jaka jest alternatywa dla ogrzewania z wykorzystaniem paliw kopalnych? Zapraszamy do Szkoły Budowania.
Szkoła Budowania to między innymi cykl e-spotkań, w ramach których prowadzimy was krok po kroku przez najważniejsze etapy budowy domu.
Wybór sposobu ogrzewania domu nigdy nie był łatwy. Zawsze wiązał się ze znalezieniem kompromisu między oczekiwaniami dotyczącymi niskich kosztów eksploatacji i wygody użytkowania a kosztami inwestycji i możliwościami technicznymi montażu różnych systemów grzewczych. Zawirowania na rynku węglowodorów w ostatnim czasie sprawiły, że teraz nawet orientacyjne oszacowanie kosztów ogrzewania w kolejnych latach jest jak wróżenie z fusów. Dlatego podjęcie decyzji dotyczącej wyboru sposobu ogrzewania stało się trudniejsze.
Opowiedzieliśmy o tym na 7. lekcji Szkoły Budowania Muratora
Obejrzyjcie wideo
Tematy lekcji 7:
1. Koszty ogrzewania
2. Koszty inwestycji w zależności od wyboru sposobu ogrzewania
3. Ilość zajmowanego miejsca
4. Wymagania przepisów
5. Wygoda obsługi urządzeń grzewczych
6. Sterowanie ogrzewaniem
7. Bezpieczeństwo
Lekcję poprowadzili:
Agnieszka Kupść - architekt Murator Projekty z wieloletnią praktyką. Mimo zróżnicowanego doświadczenia, szczególną sympatią darzy projektowanie budynków mieszkalnych, zwłaszcza jednorodzinnych. W pracy z klientem indywidualnym bardzo ceni bezpośredni kontakt, który podczas projektowania ułatwia przygotowanie trafnej odpowiedzi na potrzeby przyszłych użytkowników budynku.
Tomasz Rybarczyk - architekt, inżynier, rzeczoznawca budowlany, uprawniony do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej oraz do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Praktyk w projektowaniu i na budowie. Znawca materiałów budowlanych i technologii. Czynny kierownik budowy.
Więcej o naszej akcji dowiesz się na stronie: Szkoła Budowania