Funkcjonalna i stylowa łazienka na poddaszu

2019-07-01 15:24 Materiał sponsorowany
VELUX
Autor: VELUX

Poddasze to idealne miejsce na łazienkę, pod warunkiem, że zapewnimy w niej dopływ naturalnego światła i świeżego powietrza. Wówczas możemy w pełni wykorzystać przestrzeń pod skosami i mieć pewność, że nie wkradnie się do niej wilgoć. Dobrym rozwiązaniem są drewniano-poliuretanowe okna dachowe VELUX GLU, które poza odporną na wodę konstrukcją, posiadają wydajną wentylację umożliwiającą stałą wymianę powietrza.

Łazienka to jedno z pomieszczeń, w których naturalne światło jest niezwykle przydatne. Wybierając do niej okna dachowe warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka odporność produktów na wilgoć najlepiej sprawdzą się okna drewniane pokryte grubą, jednolitą powłoką poliuretanową zapewniającą gładkie naroża bez połączeń, dzięki którym nie gromadzi się w ich okolicach wilgoć, kurz oraz brud. Trzyszybowe okna VELUX GLU są białe i mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących alternatywy dla okien wykonanych z PCV oraz dla tych klientów, którzy chcą dobrać okna do stylizacji pomieszczenia i szukają estetycznych produktów. Biała ościeżnica z powłoką poliuretanową nie żółknie i zachowuje swój wygląd przez długie lata. Dzięki drewnianemu rdzeniowi poddanemu wysokotemperaturowej obróbce cieplnej oraz nowoczesnym pakietom szybowym zachowują bardzo dobre parametry izolacyjne, które pomagają zmniejszyć rachunki i zadbać o komfort mieszkania. 

VELUX
Autor: VELUX

Dolne i górne otwieranie – funkcjonalne rozwiązania

Zaplanowana przez architekta wysokość montażu okna ma wpływ na sposób jego otwierania, który powinniśmy wybrać. Dostępne są dwie wersje otwierania trzyszybowych okien VELUX: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancka klamka na dole (typ B). Uchwyt w górnej części skrzydła jest wygodny, gdy dół ościeżnicy jest na wysokości ok. 100 cm. Pod takim oknem można umieścić wannę lub umywalkę i nadal wygodnie je otwierać. Z kolei klamka na dole sprawdzi się przy wysokiej ściance kolankowej. Dla większego komfortu można wyposażyć okno w zdalne sterowanie współpracujące z inteligentnym systemem VELUX ACTIVE, który samodzielnie steruje oknami i roletami na podstawie danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza oraz informacji o aktualnej pogodzie. Możemy zdecydować się na okna z fabrycznie wbudowanym silnikiem i sterownikiem, albo – do tych z górnym otwieraniem – domontować system elektryczny później. Najlepiej już na etapie budowy doprowadzić zasilanie w okolice ościeżnicy. W ten sposób unikniemy w przyszłości dodatkowych prac remontowych.

Okna dachowe powinny być wyposażone w wydajny system wentylacji, który sprawdzi się podczas długich kąpieli oraz wymienny filtr powietrza zapobiegający przedostawaniu się do domu kurzu i owadów. W przypadku okien VELUX oknach z górnych systemem otwierania klapa wentylacyjna zintegrowana jest z uchwytem otwierającym, zaś okna z klamką na dole mają nowoczesny dwustopniowy nawiewnik.

VELUX
Autor: VELUX

Z widokiem na przyszłość – kup rolety i zaoszczędź do 500 zł

W łazience otwartej na widoki za oknem ważne są dodatki zapewniające prywatność jej użytkownikom. Idealnym wyborem do łazienki są osłony odporne na wodę i plamy oraz łatwe w czyszczeniu, a jednocześnie takie, które mają ponadczasowy wygląd, jak np. żaluzje VELUX PAL. Dostępne są one w dziewięciu kolorach i zamontowane są w smukłych prowadnicach bocznych wykonanych z anodyzowanego aluminium. Dzięki temu, że mechanizm jest suwakowy, a nie sznurkowy są bezpieczne dla najmłodszych domowników i gości. Położenie żaluzji reguluje się korzystając z uchwytu znajdującego się w dolnej jej części. Wszystkie rolety VELUX można zamontować samodzielnie w kilka minut, dzięki unikalnemu mechanizmowi Pick&Click™.

Optymalnym rozwiązaniem w łazience znajdującej się w nasłonecznionych częściach budynku są dodatki, które ochronią ją przed nadmiernym dopływem ciepła w czasie lata. Taką ochronę mogą zapewnić zewnętrzne markizy. W przypadku markiz VELUX tkanina w formie siateczki odbija promienie słoneczne i chroni wnętrze przed nagrzewaniem, redukując je nawet o 76 proc. Jednocześnie, markiza nie ogranicza widoku za oknem i wpuszcza światło dzienne do łazienki.  

VELUX
Autor: VELUX
Odbierz kod promocyjny!

Do końca 2019 roku można zarejestrować się na stronie www.velux.pl/naprzyszlosc i odebrać kod promocyjny o wartości 500 zł, a następnie w ciągu 2 lat odebrać zwrot premii za zakup rolet, markiz oraz produktów elektrycznych VELUX.

Więcej informacji o oknach trzyszybowych VELUX można znaleźć na stronie:

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE