Ręczniki łazienkowe – jakie wybierać, jak wieszać i przechowywać? Miniporadnik

2023-04-19 12:19

Ręczniki łazienkowe – jakie powinny być? Chłonne i miękkie oraz wytrzymałe i trwałe? Oczywiście! Ale też podkreślające styl łazienki. Warto poświęcić trochę uwagi także ich wieszaniu i przechowywaniu, by było praktycznie i ładnie. Eleganckie ręczniki to też idealny pomysł na prezent. Wybierz białe, szarobeżowe – te będą pasować do każdej łazienki.

Ręczniki łazienkowe – luksusowy łącznik
Autor: Coze Linen Elegancka łazienka (wyposażenie Cozelinen.com) w bieli, szarości, marmurze… Złociście lśniący metal (bateria, stolik, misa) dopełnia wrażenie luksusu. W takim wnętrzu ręczniki także powinny być luksusowe – grube, puszyste, duże. Białe i szare świetnie się uzupełniają oraz wpisują w szczegółowo przemyślaną aranżację.

Spis treści

  1. Ręczniki łazienkowe – czym się kierować przy wyborze?
  2. Ręczniki łazienkowe – jak poznać dobrą jakość?
  3. Ręczniki łazienkowe – efektowne wzory oraz pomysły na ich wieszanie i przechowywanie. Galeria zdjęć
  4. Ręczniki łazienkowe – jak je prać i co zrobić z wilgotnymi po wycieraniu?
  5. Ręczniki łazienkowe – jak wieszać i przechowywać?
  6. Ręczniki łazienkowe – jak skompletować ładną całość?

Ręczniki łazienkowe – czym się kierować przy wyborze?

Oferta rynkowa jest tak bogata, że na pewno trafisz na te dobrej jakości i uwydatniające styl łazienki. Nie warto zdawać się na przypadek przy ich wyborze. Przecież będziesz codziennie ich używać i na nie patrzeć.

Zwracaj więc uwagę na włókna, z jakiego są zrobione oraz GSM, czyli gramaturę ręczników:

  • do 400 – cienkie, zajmują mało miejsca, szybko nasiąkają i schną;
  • 450-500 – chłoną wodę, dosyć szybko schną;
  • od 600 – są ciężkie, długo schną, zajmują dużo miejsca.

Niech jednak ręczniki, prócz swojej podstawowej funkcji, także zdobią! Najlepiej jest kupować po kilka ręczników w danym kolorze i wykończeniu, a potem używać ich „kompletami”. Łazienka będzie wyglądać spójnie, także wtedy, gdy złożone na półce czekają na swoją kolej.

Ręczniki łazienkowe – jak poznać dobrą jakość?

Za najlepsze ręczniki są uważane te w stu procentach z naturalnego surowca (bawełna, len), grube i mięsiste, bo najskuteczniej chłoną wodę. Wybierając ręcznik, zwróć także uwagę na temperaturę, w której można go prać– najlepiej, jeśli jest to 90°C (z reguły 60°C; też nieźle). Kupując produkt ozdobiony wstawką, np. bordiurą na węższych bokach, upewnij się, czytając skład, że ta gładka część jest także z bawełny. W przeciwnym wypadku po praniu w 60°C może się zbiec, co zdeformuje ręcznik.

Ręczniki łazienkowe – efektowne wzory oraz pomysły na ich wieszanie i przechowywanie. Galeria zdjęć

Ręczniki łazienkowe – jak je prać i co zrobić z wilgotnymi po wycieraniu?

Nowe ręczniki należy uprać w 60°C przed pierwszym użyciem. Zabieg usunie zabezpieczające włókna środki chemiczne i zanieczyszczenia oraz sprawi, że będą dobrze wchłaniać wodę. Jednobarwne ręczniki to duże ułatwienie przy praniu. Po prostu wrzucasz do pralki wszystkie naraz, nie martwiąc się, że któryś puści kolor. Białe można od czasu do czasu wybielić. Uwaga – do płukania ręczników nie należy stosować płynów zmiękczających, gdyż zmniejszają ich higroskopijność. Użyty ręcznik, który chcemy użyć ponownie, np. do wytarcia rąk, rozwieś na relingu czy łazienkowym grzejniku, aby nie złapał brzydkiego zapaszku. Tak też trzeba zrobić z tym, który idzie do prania, ale musi poczekać na uzupełnienie wsadu. Kąpiel brała cała rodzina? Od razu wrzuć wszystkie do pralki, a potem do suszarki – błyskawicznie staną się znów puszyste i miękkie.

Ręczniki łazienkowe – jak wieszać i przechowywać?

Ręczniki do wycierania rąk powinny być przy umywalce na haczyku, relingu (lepiej, gdy są rozwieszone, bo schną) czy wieszaku. Te kąpielowe mogą czekać na otwartych półkach, w koszykach, w oszklonych szafkach – złożone w kostkę albo zrolowane ku naszej wygodzie i urodzie łazienki. Możesz włożyć pomiędzy nie saszetki zapachowe albo po prostu mydełka wyjęte z opakowań.

Ręczniki łazienkowe – jak skompletować ładną całość?

Twoje ręczniki tworzą radosną zbieraninę (np. część to nietrafione kolorystycznie zakupy albo prezenty), która jeszcze dobrze się trzyma? Trudno, nie propagujemy bezsensownego konsumpcjonizmu… Używaj ich i tyle, ale kupując nowe, wybieraj z głową, niech to już będą te w punkt. Możesz też ogłosić, że jeśli ktoś nie wie, co przy różnych okazjach ci sprezentować, to niech wybierze ręcznik. Aby kolejny raz nie doszło do „samowolki”, proś konkretnie o gładkie białe, szare, granatowe itp.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie