Nowoczesne funkcje pralek. Jak wybrać pralkę na miarę XXI wieku?

2018-04-19 13:22 Materiał sponsorowany
Pralka Samsung
Autor: Samsung

Oferta rynkowa pralek jest bardzo bogata. W jakie funkcje i programy warto zainwestować, aby nasza pralka sprostała wymaganiom, jakie niosą ze sobą współczesne czasy?

Jakie funkcje powinna mieć nowoczesna pralka?

We współczesnym świecie czas płynie coraz szybciej, a każda chwila jest na wagę złota, dlatego w cenie są wszelkie urządzenia przyjazne użytkownikom i środowisku, które oszczędzają czas i energię.

Firma Samsung proponuje na przykład pralki z bębnem QuickDrive™, dzięki nowej technologii czas prania – bez kompromisu dla idealnej czystości – skraca się w nich aż do 50%. Bęben składa się z dwóch części: głównego bębna i tylnej płyty, które obracają się niezależnie od siebie. Dzięki temu pranie porusza się w różnych kierunkach, co pozwala szybciej i skuteczniej usunąć brud. Dodatkowo specjalne wyprofilowanie bębna skraca czas wirowania, a dwie dodatkowe drogi natrysku – czas płukania. Przekłada się to na wybór krótszych programów piorących, a to bezpośrednio na mniejsze zużycie energii i wody.

Pralka Quick Drive firmy Samsung
Autor: Samsung Technologia QuickDrive™ skraca czas prania nawet o 50%, a zużycie energii - do 20%, bez obniżenia skuteczności prania

Szybsze i bardziej energooszczędne pranie zapewnia również technologia EcoBubble™. Specjalny generator zamontowany w pralkach firmy Samsung jeszcze przed rozpoczęciem prania łączy wodę, detergent i powietrze, tworząc z nich delikatną pianę, która wnika w tkaniny 40 razy szybciej niż w tradycyjnych pralkach. Dzięki temu pierze skutecznie w niskiej temperaturze, chroniąc przy tym delikatne ubrania. Ten sposób prania jest nie tylko efektywny, ale również ekologiczny – pranie w niskiej temperaturze oszczędza energię elektryczną, ale też zawartość tlenu w wodzie, która trafia do ścieków, jest znacznie większa. Dodatkowo wszelkie detergenty lepiej rozpuszczają się w wodzie, przez co są bardziej skuteczne, więc można zmniejszyć ich zużycie.

Pralka firmy Samsung z technologią EcoBubble
Autor: Samsung Pralki z technologią QuickDrive™ i EcoBubble™ wymagają użycia mniejszej ilości detergentów

Któż z nas nie miał tego problemu, że w trakcie prania przypominał sobie o jakiejś zagubionej sztuce odzieży, którą warto by było dorzucić do pracującej już pralki? Jedynie niektóre urządzenia dostępne na rynku dają taką możliwość. Przykładem jest pralka z systemem AddWash™ firmy Samsung wyposażona w dodatkowe, mniejsze drzwi, które można otworzyć pod warunkiem, że temperatura bębna nie przekracza 50oC. Dzięki nim dolejemy też płyn zmiękczający w trakcie prania. Dodatkowe drzwi to funkcjonalne rozwiązanie, przy którym otwierając pralkę, nie ryzykujemy wylaniem się wody z bębna.

Pralka z funkcją Add Wash firmy Samsung
Autor: Samsung Dodatkowe drzwi zamontowane w pralce pozwalają dorzucić ubranie w dowolnym momencie cyklu prania

Za pomocą smartfona możemy już sterować alarmem w domu, odsuwać rolety w oknach czy otwierać drzwi listonoszowi. Czemu zatem nie wykorzystać go do obsługi pralki? Taką możliwość daje firma Samsung za pomocą specjalnej aplikacji Smart Control. Aplikacja podpowie nam, jaki program będzie najlepszy do naszych ubrań. Dzięki niej będziemy też mogli zaprogramować pralkę, aby uruchomiła pranie podczas naszej nieobecności w domu.

Aplikacja Smart Control
Autor: Samsung Aplikacja Smart Control pozwala obsługiwać pralkę z dowolnego miejsca

Czy zdarzyło się, że z pralki czuć było nieprzyjemny zapach? Program czyszczenia bębna Eco czyszczenie bębna+ wprowadzony w pralkach firmy Samsung eliminuje ten problem. Wykorzystując gorącą wodę i wysokie obroty wirowania, czyści bęben, membranę i szybę z pozostałości detergentu. Według wyliczeń producenta ten sposób czyszczenia wnętrza pralki eliminuje 99% bakterii powodujących nieprzyjemne zapachy. Co więcej, pralka sama nam przypomni po 40 cyklach prania, że bęben wymaga czyszczenia.

Na rynku pojawiły się również modele pralek firmy Samsung z grzałką ceramiczną plus. Nowy rodzaj powłoki zmniejsza osadzanie się kamienia, co przekłada się na żywotność grzałki, a tym samym całej pralki.

Więcej produktów firmy Samsung znajdziesz tutaj >>>

Klasy energetyczne nowoczesnych pralek

W czasach, gdy przy wyborze wszelkich urządzeń elektrycznych liczy się przede wszystkim ich energooszczędność, warto zainwestować w pralkę o jak najwyższej klasie energetycznej. Najwięcej energii podczas jednego cyklu prania pobierają urządzenia oznaczone na etykiecie energetycznej literką D. Obecnie nie ma ich już praktycznie w sprzedaży. Największą popularnością cieszą się pralki klas: A, A+, A++ oraz A+++. Ostatnio na rynku pojawiły się jednak jeszcze bardziej energooszczędne urządzenia, które nie mieszczą się w skali. W ich przypadku producenci stosują oznaczenia A+++(-40) oraz A+++(-50). To oznacza, że pozwalają zaoszczędzić 40-50% więcej energii, niż określają to wartości przewidziane dla najwyższej kategorii.

WARTO WIEDZIEĆ

Szybkie i energooszczędne pranie w 39 minut

Dzięki zastosowaniu nowych technologii pralka Samsung z systemem QuickDrive™ zapewnia perfekcyjnie czyste i świeże pranie, a także wysoki komfort użytkowania pralki. Przyznano jej najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++, co oznacza że urządzenie zużywa mniej wody i skutecznie oszczędza energię. Program Super szybki dopiera tkaniny już w 39 minut (czyli o 30% szybciej niż tradycyjny).

Funkcja QuickDrive™ oszczędza czas, dynamicznie obracając ubrania w różnych kierunkach dzięki innowacyjnej konstrukcji bębna, a funkcja EcoBubble™ zapewnia skuteczne dopieranie zabrudzeń nawet w niskich temperaturach. Cykl programu Super Szybkiego kończy wirowanie o zwiększonych obrotach.

Zobacz, jak działa pralka z technologią QuickDrive™ >>>

WIDEO: Jak podłączyć pralkę? Prosta, filmowa instrukcja

Jak podłączyć pralkę? Prosta, filmowa instrukcja
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie