Projekt domu do 100 m² - parterowy, z 4 pokojami i garażem. Dom w stylu nowoczesnej stodoły. Niestereotypowy z katalogu Muratora

2024-02-12 13:38

Projekt parterowego domu Niestereotypowy z katalogu Muratora jest wzorowany na nowoczesnej stodole. Ma mniej niż 100 m², w aranżacji 4 pokoje razem z salonem, dlatego to atrakcyjna propozycja dla 3-4 osobowej rodziny. To projekt dla miłośników minimalizmu i ekologii: dom o prostej, wydłużonej bryle, z wentylacją mechaniczną i rekuperacją.

Spis treści

  1. EC407 Niestereotypowy
  2. Niestereotypowy - dom w stylu nowoczesnej stodoły
  3. Projekt Niestereotypowy - 3 sypialnie oddalone od garażu
  4. Dom z mechaniczną wentylacją i rekuperacją

EC407 Niestereotypowy

  • Autor: arch. Grzegorz Kaliciak,
  • powierzchnia użytkowa 90,9 m²,
  • kubatura (brutto) 698,8 m³,
  • liczba pokoi (z salonem) 4,
  • wymiary działki 22,70 x 17,20 m.

Więcej szczegółów projektu: EC407 Niestereotypowy

Niestereotypowy - dom w stylu nowoczesnej stodoły

Projekt domu o prostej, wydłużonej bryle, to nawiązanie do kształtu dawnych stodół. Domy w stylu stodoły to jeden z nowoczesnych trendów w architekturze, są dziś na czasie. Projekt domu Niestereotypowy z katalogu Muratora to modny budynek, którego ściany z zewnątrz wykończone są białym tynkiem i drewnopodobną okładziną. Ma pokrycie dachowe z szarych, ceramicznych dachówek o prostym kształcie - całość wraz z rynnami pasuje kolorystycznie do betonowych elementów wokół domu, także do tarasu, który znajduje się od strony ogrodu.

Projekt domu Niestereotypowy od Muratora - wizualizacja
Autor: Katalog Murator Projekty EC407 Niestereotypowy, autor: arch. Grzegorz Kaliciak

Projekt Niestereotypowy - 3 sypialnie oddalone od garażu

Na rysunku układu pomieszczeń w projekcie domu Niestereotypowy wszystko jest przemyślane i dopracowane. Obok garażu znajduje się kotłownia, miejsce na samochód sąsiaduje z przedsionkiem i domową spiżarnią przy kuchni. 4 pokoje, w tym 3 sypialnie, są oddalone od wjazdu do garażu, a także drzwi wejściowych do domu. Tuż przy wejściu znajduje się domowa garderoba, za przedsionkiem toaleta. Pokój dzienny z jadalnią są scalone z półotwartą kuchnią - można do niej wejść od strony korytarza za przedsionkiem lub od strony salonu. Łazienka jest zlokalizowana między sypialniami.

Projekt domu Niestereotypowy od Muratora - plan
Autor: Katalog Murator Projekty EC407 Niestereotypowy, autor: arch. Grzegorz Kaliciak

Dom z mechaniczną wentylacją i rekuperacją

Warto podkreślić, że projektant uwzględnił w swojej koncepcji Niestereotypowego wentylację mechaniczną i rekuperację. Projekt domu z katalog Muratora ma więc system, który gwarantuje skuteczną wymianę powietrza i oszczędza ciepło. Nowoczesny system pozwala kontrolować wymianę powietrza i minimalizować zimą straty ogrzewania. To praktyczne, ekologiczne i opłacalne rozwiązanie.

Projekt domu Niestereotypowy od Muratora - wizualizacja
Autor: Katalog Murator Projekty EC407 Niestereotypowy, autor: arch. Grzegorz Kaliciak
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają